+ Reply to Thread
Results 1 to 9 of 9

Thread: Propunere

  1. Propunere

    #1
    VIP RaZz0R's Avatar
    Member since
    Jan 2013
    Location
    Schiulesti, Prahova
    Posts
    2,750
    Mentioned
    2 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Received 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 1 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Propunere

    Salutare! In dimineata asta mi-a venit o idee. Stiti ca va tot plangeti de mapele inutile de pe zm, ca nu aveti unde sa va ascundeti si etc...
    Sunt dispus, sa iau cele mai cunoscute mape de pe zm si sa le fac un "update". Adica, eu iau mapa in format hammer editor, si o modific pentru a fi compatibila pentru zm, un bun exemplu de asa ceva este zm_inferno, mapa clasica inferna modificata pentru zm. Asa frumos se pot modifica o multime, de exemplu as putea pune un tavan pe 2010 sus unde se urca toata lumea pe mapa, si asa rezolvam o problema veche si iremediabila.

    De ce am eu nevoie.... pai, mie nu imi merge sa colplim mapele dupa ce le termin, daca cineva care are habar de valve hammer ma poate ajuta (sa imi complime mapele dupa ce le termin), si am nevoie si de cineva din conducere care sa INLOCUIASCA mapele actuale cu viitoarele. Nu am sa pot sa modific toate mapele, o sa modific mapele care le pot gasi pe net in formatul dorit, gen westwood, chiar daca e jucata sunt putine locuti, dar are un potential imens, pot schimba si modifica mapa foarte mult.

    A, si inca ceva, daca tot face asta ce spuneti sa eliminam definitiv mapele inutile gen FY_* , adica eu unu daca sunt pe sv si e o asa mapa nu o las. (aste e facultativa)

    Astept pareri si persoane dornice sa ma ajute. Zi faina!
    Pentru probleme pe serverele oficiale ma gasiti pe STEAM sau Facebook

    **************************************************



    **************************************************

    Ce cautam:
    • scripteri - cs 1.6 / css (csgo) / samp / minecraft / metin2
    • bloggeri & posteri
    • designeri

    Ce oferim:
    • grad in comunitate in functie de categoria aleasa (Programator, Blogger/Promovare/Stiri/Echipa Tehnica/Helper, Designer)
    • grad de Moderator pe sectiunea aleasa
    • alte beneficii pentru seriozitate si efortul depus (de exemplu: servere de Counter-Strike 1.6 sau SAMP gratuite)
    Like WarGods | KGB, OaNa. a dat Like acetui post

  2. Propunere

    #2
    VIP ~TraNda~'s Avatar
    Member since
    Feb 2014
    Location
    WarGods
    Posts
    12,110
    Last username
    LiOn. ~JoK3r ~
    Blog Entries
    4
    Mentioned
    95 Post(s)
    Achievements Days Registered 4 Mentions Received 2 Mentions Received 1 Mentions Given 4 Mentions Given 3 Mentions Given 2 Mentions Given 1 Threads Rating Received 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Inca nu stiu nimic despre harti cs/hammer. O sa ma documentez si daca se prinde ceva de mine te anunt
    P.S: PRO
    -------------

    TraNda - WarGods | R.R.M - AngeL - LiOn. - pichacku - Jok3r - UnicA

    P A C E

    DISCORD: unknown.cfg

    Like WarGods | KGB a dat Like acetui post

  3. Propunere

    #3
    VIP RaZz0R's Avatar
    Member since
    Jan 2013
    Location
    Schiulesti, Prahova
    Posts
    2,750
    Mentioned
    2 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Received 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 1 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Nu trebuie sa sti nimic, daca programu e instalat bine si poate complima e suficient sa iti dau mapele facute, sa intri in ele, si sa apesi 1 buton, restu face programu. Din cate stiu Petryca a facut o harta, pe el imi pun baza. SI deasemenea pe abiss sau tiger sa le introduca pe sv.
    Pentru probleme pe serverele oficiale ma gasiti pe STEAM sau Facebook

    **************************************************



    **************************************************

    Ce cautam:
    • scripteri - cs 1.6 / css (csgo) / samp / minecraft / metin2
    • bloggeri & posteri
    • designeri

    Ce oferim:
    • grad in comunitate in functie de categoria aleasa (Programator, Blogger/Promovare/Stiri/Echipa Tehnica/Helper, Designer)
    • grad de Moderator pe sectiunea aleasa
    • alte beneficii pentru seriozitate si efortul depus (de exemplu: servere de Counter-Strike 1.6 sau SAMP gratuite)
    Like WarGods | KGB a dat Like acetui post

  4. Propunere

    #4
    Membru de onoare WarGods | RbN's Avatar
    Member since
    Jan 2013
    Posts
    919
    Last username
    WarGods l RnB
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Received 1 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 3 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 3 Days Registered 2
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    As fi de acord,desigur daca la fiesta nu sar modifica nimic :>
    La hammer am lucrat si eu,am avut eroarea asta dar nu stiu cum am rezolvat o..Parca l-am luat de altundeva dupa un tutorial de pe youtube sau ceva de genul...(logica aia )



    Contact : amx_rbn
    Like WarGods | KGB a dat Like acetui post

  5. Propunere

    #5
    Banned Tim3^sh0T's Avatar
    Member since
    Jan 2013
    Location
    Pitesti
    Posts
    732
    Last username
    Crazy Doctor WarGods | EcstasyX
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 3 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1
    nu poti modifica o harta in format .bsp (zm_2010.bsp) trebuie sa ai toate resursele cand termini mapa .nav , .res , etc .... am facut si eu un topic pentru modificarea unor harti , 2010 un tavan ca sa numai urci pe mapa , toxic_house2 un acid sub harta ca sa numai stea nimeni dupa zm cand zm scapa sub mapa (tunel) , etc .... mi`a spus tiger sau abyss , chestia asta cu modificatul e mai grea decat creearea unei harti ....nu ma pricep la hammer editor , dar stiu ca am pus 2 3 pereti odata si cand am terminat mapa , cand am dat sa se complieze mi`a mai creat vreo 4 5 fisiere inafara de cel .bsp , trebuie sa le ai pe toate ca sa poti modifica harta ....
    Last edited by Tim3^sh0T; 19-12-2014 at 12:22 PM.
    Like WarGods | KGB a dat Like acetui post

  6. Propunere

    #6
    VIP RaZz0R's Avatar
    Member since
    Jan 2013
    Location
    Schiulesti, Prahova
    Posts
    2,750
    Mentioned
    2 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Received 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 1 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Doctore, stiu sa lucrez in hammer, credema, iti e de 1000 de ori mai usor sa modifici o harta si sa ii faci ascunzatori decat sa o faci de la 0, de ex 2010. In legatura cu modificare, stiu ca nu merge in bsp am gasit odata un site unde erau incarcate mapele in format hammer, stiu ca luasem inferno si dust2, dar nu aveam chef sa le fac. Cu eroarea da, si mie imi face aceasi chestie, nu complima mapa calumea, si nu stiu cum sa o rezolv, am cautat pe net tutoriale de am inebunit... nu stiu ce genereaza asta. oricum. gasim noi pe cineva sa ne complime mapele. Eu vreau doar acordu voastru sa ma apuc de treaba, vreau sa stiu daca are cineva posibilitatea sa imi complime mapa si cineva sa le bage pe sv, de restu ma ocup eu.

    AA, si fiesta nu se modifica nimic, e frumoasa asa cum e. Vorbesc de mapele inutile intunecate care nu vezi de ce te impiedici pe traseu.
    Pentru probleme pe serverele oficiale ma gasiti pe STEAM sau Facebook

    **************************************************



    **************************************************

    Ce cautam:
    • scripteri - cs 1.6 / css (csgo) / samp / minecraft / metin2
    • bloggeri & posteri
    • designeri

    Ce oferim:
    • grad in comunitate in functie de categoria aleasa (Programator, Blogger/Promovare/Stiri/Echipa Tehnica/Helper, Designer)
    • grad de Moderator pe sectiunea aleasa
    • alte beneficii pentru seriozitate si efortul depus (de exemplu: servere de Counter-Strike 1.6 sau SAMP gratuite)
    Thanks WarGods | RbN a dat Thanks acetui post
    Like WarGods | KGB a dat Like acetui post

  7. Propunere

    #7
    Membru - Silver III cubanezu's Avatar
    Member since
    Nov 2014
    Posts
    56
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Total Posts 1 Days Since Last Visited 3 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    nu e mai usor sa scoti mapele alea? mai ales fiesta , cand jucam eu si se baga fiesta iesea tota lumea dp serv.
    Like Tim3^sh0T a dat Like acetui post

  8. Propunere

    #8
    VIP RaZz0R's Avatar
    Member since
    Jan 2013
    Location
    Schiulesti, Prahova
    Posts
    2,750
    Mentioned
    2 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Received 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 1 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Cubanezule nu ai inteles ce vreau, daca fac cum spui tu in ~600 mape o sa ramanem cu 50, nici alea, de ce sa aruncam ce poate fi schimbat? Modificam frumos cate o mapa, o facem frumoasa si gata castigam o mapa frumoasa.
    Pentru probleme pe serverele oficiale ma gasiti pe STEAM sau Facebook

    **************************************************



    **************************************************

    Ce cautam:
    • scripteri - cs 1.6 / css (csgo) / samp / minecraft / metin2
    • bloggeri & posteri
    • designeri

    Ce oferim:
    • grad in comunitate in functie de categoria aleasa (Programator, Blogger/Promovare/Stiri/Echipa Tehnica/Helper, Designer)
    • grad de Moderator pe sectiunea aleasa
    • alte beneficii pentru seriozitate si efortul depus (de exemplu: servere de Counter-Strike 1.6 sau SAMP gratuite)

  9. Propunere

    #9
    Banned Tim3^sh0T's Avatar
    Member since
    Jan 2013
    Location
    Pitesti
    Posts
    732
    Last username
    Crazy Doctor WarGods | EcstasyX
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 3 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1
    Quote Originally Posted by cubanezu You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    nu e mai usor sa scoti mapele alea? mai ales fiesta , cand jucam eu si se baga fiesta iesea tota lumea dp serv.
    atat cubanezule stiam eu de ce mi`a fost dor de tn , cum o fi razzor daca tu zici .. numai sa gasesti fisierele la 2010 si restu ...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Partners
Humble Monthly Bundle
Voucher PC-Garage