-- Closed Thread
Results 1 to 7 of 7
  1. reclamatie joker

    #1
    Membru junior Severin's Avatar
    Member since
    Feb 2020
    Posts
    9
    Mentioned
    1 Post(s)
    Achievements Days Since Last Visited 1 Days Registered 1

    reclamatie joker

    NICK: Severin
    IP: IP-ul folosit de catre tine: 82.79.160.191 - STEAM_0:1:526193494 precizez ca sunt steam on
    NUMELE ADMINULUI RECLAMAT: JOKER
    MOTIVUL: MI-a cerut wargood si nu a avut rabdare pana sal descarc si sai fac link
    DOVADA: You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    DOVADA WARGOOD ;You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!

  2. reclamatie joker

    #2
    Manager Server:
    Dr.WarGods.ro
    Helper Gay
    mugurhaiduc's Avatar
    Member since
    Sep 2015
    Location
    La capătul curcubeului
    Posts
    1,765
    Mentioned
    33 Post(s)
    Achievements Mentions Received 1 Mentions Given 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    ban invocat pe: 13. mar 2020 - 16:54:54 ( Luat din banlist )

    Cs opened at: 14.03.2020 06:44:23
    wCD TimeStamp: 14.03.2020 06:45:03
    System TimeStamp: 14.03.2020 06:47:51
    Last Server IP: 8*.4*.1*5.19*:27015 => (Luate din raportul wcd)

    Unu la mana, cred ca e un bug de la wcd faptul ca apare data de 14, cu toate ca noi suntem in 13.
    Nu stiu cat de mult te-ai gandit inainte sa faci reclamatia, dar in timestampul din raport se vede foarte clar ca ai facut wcd-ul cu mult dupa ce ti-ai luat ban. Nu ti se pare putin ciudat sa incerci sa faci o reclamatie unui owner, cand de fapt e vina ta? Realizezi ca el poate aduce o simpla dovada cu logul in care ai iesit de pe server dupa ce ti-a cerut scan?
    Eu iti sugerez, ca data viitoare sa nu mai incerci astfel de smecherii. Te-ai dat de gol cu propriul tau "wargood".
    Last edited by -=Christian=-; 14-03-2020 at 11:01 AM. Reason: reclama
    • Nick: rogVAIV
    • Discord: rogVAIV#5866

    • Clan: MOD#>>


    Discordul Comunității WarGods: https://invite.gg/wargods

    Like ~th3fla~ a dat Like acetui post

  3. reclamatie joker

    #3
    Membru junior Severin's Avatar
    Member since
    Feb 2020
    Posts
    9
    Mentioned
    1 Post(s)
    Achievements Days Since Last Visited 1 Days Registered 1
    Imi pare rau am pc praf am luat crash la counter in timp ce faceam wg apoi nu mi-a dat voie 10 min sa mai fac si tot asa ca dracu dar asta nu inseamna ca fac smecherii mai ales ca joc steam on dar tu nu sti ii pentru ca nu bagi tu bani in sv ca nu ai proceda asa . iar daca joker e ovner asta inseamna ca nu am voie sa i fac reclamatie ????
    bv esti glumet . Si eu sunt owner pe un sv clasic si nu procedez asa cu jucatorii mai ales steam on eu ii atrag nui gonesc dar ce sa faci unii baga bani in sv altii isi fac ......You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account! You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!

  4. reclamatie joker

    #4
    Manager Server:
    Dr.WarGods.ro
    Helper Gay
    mugurhaiduc's Avatar
    Member since
    Sep 2015
    Location
    La capătul curcubeului
    Posts
    1,765
    Mentioned
    33 Post(s)
    Achievements Mentions Received 1 Mentions Given 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    am luat crash la counter in timp ce faceam wg apoi nu mi-a dat voie 10 min sa mai fac
    In mod normal, cand un jucator iese in momentul in care este pus sa faca un wcd este automat banat. Tu in momentul de fata nu ai adus nici o dovada ca ai fi putut fi curat in momentul acela. Ca esti steam on? Si pe steam on pot fi codati, acesta fiind inca un motiv pentru care poate nu ai vrut sa faci wcd. Un vac pe contul de steam nu e placut, si te cred.
    De ce nu ai adus vorba de acel "crash" la inceputul reclamatiei? A trebuit sa aduc eu diferite idei ca sa te trezesti sa ne spui ca de fapt n-ai iesit intentionat?
    Joker nu avea cum sa procedeze altfel, mi se pare normal sa banezi un jucator cand iese de pe server fara sa zica nimic.
    iar daca joker e ovner asta inseamna ca nu am voie sa i fac reclamatie ????
    Din partea mea poti sa faci reclamatie.. si cine il sanctioneaza? Mi se parea mai normal sa faci o cerere unban in momentul de fata. Reclamatia ta nici macar nu are un motiv anume. Reclamatie pentru ce? Tu ai zis ca motivul reclamatiei e faptul ca ti-a dat ban.. dar motivul banului nu se ia in considerare?

    Eu mi-am spus doar parerea. Insa daca tot nu sunt eu cel care plateste hostul, cum spui si tu, asteapta raspunsul lui Joker.
    • Nick: rogVAIV
    • Discord: rogVAIV#5866

    • Clan: MOD#>>


    Discordul Comunității WarGods: https://invite.gg/wargods


  5. reclamatie joker

    #5
    Moderator -=Christian=-'s Avatar
    Member since
    Sep 2016
    Location
    1.00.00.1
    Posts
    8,812
    Last username
    Cristi <3 ^Cristi^ ★ wGods | ~Cristi~ ★ « Spike « « Cristi »
    Mentioned
    11 Post(s)
    Achievements Mentions Received 1 Mentions Given 1 Visitor Messages Received 2 Visitor Messages Received 1 Visitor Messages Given 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Mda, momentan nu vad niciun motiv relevant pentru care ai facut aceasta reclamatie.
    O sa vina Joker cu argumetele necesare.
    Tu nu poti decat sa-ti asumi ban-ul si sa astepti pana acesta iti va expira.
    „Nu există decât înainte sau sus”

    ******************************************



    ******************************************

  6. reclamatie joker

    #6
    VIP ~TraNda~'s Avatar
    Member since
    Feb 2014
    Location
    WarGods
    Posts
    12,110
    Last username
    LiOn. ~JoK3r ~
    Blog Entries
    4
    Mentioned
    95 Post(s)
    Achievements Days Registered 4 Mentions Received 2 Mentions Received 1 Mentions Given 4 Mentions Given 3 Mentions Given 2 Mentions Given 1 Threads Rating Received 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Am asteptat dupa tine aproximativ 15 min, ca in ultima runda, pana sa se schimbe mapa, sa iesi de pe server (nu a fost de la lag).
    1.
    Din raportul wCD se vede clar la ce ora l-ai facut
    2.
    Din banlist se vede clar la ce ora ti-am dat eu banul.

    Cu nu prea multa logica, isi poate da seama oricine ca wCD-ul acela este irelevant din urmatoarele motive:
    1. Orele nu corespund nici macar cat de putin, diferenta fiind de aproape 2 ore, nicidecum 10 min cat trebuia sa astepti sa faci urmatorul scan, dupa spusele tale.
    2. Din raportul wCD nici macar IP-ul serverului nu corespunde. Nu ma intereseaza ca faci wCD pe alt server.
    3. Nu ma priveste pe mine ca ti-ai luat crash la CS. Una e sa te dea serverul afara pentru lag si atunci ar scrie in consola asta, alta e sa iesi tu. Eu nu am nicio confirmare ca tu chiar ai lua crash la CS. Sincer nici nu prea cred asta

    In plus, putin imi pasa unde mai ai tu admin, mai ales ca nu este un server din comunitatea noastra.
    Cat despre faptul ca esti steam on, este irelevant. In zilele noastre sunt multe coduri functionale pe CS 1.6 Steam + CFG-uri .
    Reclamatie inutila. Daca cineva crede ca aceasta reclamatie are relevanta, il rog sa spuna si sa aduca argumente.
    Pana una alta, banul a fost meritat si s-a respectat regulamentul serverului. Data viitoare asigura-te ca nu iesi de pe server .
    Last edited by ~TraNda~; 14-03-2020 at 04:58 PM.
    -------------

    TraNda - WarGods | R.R.M - AngeL - LiOn. - pichacku - Jok3r - UnicA

    P A C E

    DISCORD: unknown.cfg

    Like ~Wolf~, mugurhaiduc, ~th3fla~ a dat Like acetui post

  7. reclamatie joker

    #7
    Moderator -=Christian=-'s Avatar
    Member since
    Sep 2016
    Location
    1.00.00.1
    Posts
    8,812
    Last username
    Cristi <3 ^Cristi^ ★ wGods | ~Cristi~ ★ « Spike « « Cristi »
    Mentioned
    11 Post(s)
    Achievements Mentions Received 1 Mentions Given 1 Visitor Messages Received 2 Visitor Messages Received 1 Visitor Messages Given 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    ! Reclamatie respinsa !
    „Nu există decât înainte sau sus”

    ******************************************



    ******************************************

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Partners
Humble Monthly Bundle
Voucher PC-Garage