-- Closed Thread
Results 1 to 8 of 8
  1. Rog Toti Adminii sa isi dea cu parerea indiferent de Server

    #1
    Membru - Silver Elite Master RedLine's Avatar
    Member since
    Nov 2012
    Location
    Sebes
    Posts
    304
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Received 1 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Post Rog Toti Adminii sa isi dea cu parerea indiferent de Server

    You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!

    In primul rand sper sa mearga linku`rile de mai sus .
    Daca imi puteti spune cumva ... Player`ul pe care l-am verificat este suspect de Anti SS .
    Unii spuneau ca poate are chat-ul dezactivat si deaia nu apar 3 -4 linii cum zicea ala in filmuletul postat de un admin pe forum , dar problema e ca daca vb cu el pe chat imi raspunde .
    Nu vreau sa creez conflicte intre admini sau alte discutii contradictorii ... vreau doar un raspuns .
    Player-ul nu vrea sa descarce WCD ...zice ca ” el nu descarca asa ceva in calc ca nu stie ce este” .
    Mersi
    Last edited by RedLine; 19-08-2013 at 09:20 PM.

  2. Rog Toti Adminii sa isi dea cu parerea indiferent de Server

    #2
    Membru de onoare Teddy's Avatar
    Member since
    May 2011
    Posts
    1,642
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Received 2 Visitor Messages Received 1 Visitor Messages Given 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Incearca sa iti faci poze singur sa vezi cum apare, oricum din cate am inteles, metoda aceea de verificare a anti ss-ului e o prostie. Cel mai bine ar fi sa se introduca plugin-ul de ss semnat.
    Be you
    Thanks RedLine a dat Thanks acetui post

  3. Rog Toti Adminii sa isi dea cu parerea indiferent de Server

    #3
    Membru - Silver Elite Power.'s Avatar
    Member since
    Jun 2011
    Location
    localhost
    Posts
    234
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Total Posts 2 Total Posts 1 Days Registered 4 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1 Threads 1 Confirmed Friends 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Este clar ca are AntiSS. Prima linie din prima poza, nu trebuia sa apara in chat. Trebuia sa fie gol. Tocmai din a 2-a poza trebuia sa apara liniile cu detalii. Chestia cu WCD, ca nu vrea sa-l descarce, deja te baga la dubii.

    Cate poze ai pus sa-i faca cand ai folosit comanda?
    Be or not to be. That's the question!
    Thanks RedLine a dat Thanks acetui post

  4. Rog Toti Adminii sa isi dea cu parerea indiferent de Server

    #4
    Membru - Silver Elite Master daniel_San's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    431
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Received 1 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 1 Days Registered 4 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Power, ordinea pozelor e 3,1,2. Uita-te la timpul ramas din runda. In prima poza nu apare nicio linie, in a doua una si in a treia doua.
    Oricum ideea cu liniile din chat e o tampenie. AntiSS-ul, in momentul in care intercepteaza comanda de screenshot, dezactiveaza codul si mai apoi elibereaza comanda realizand pozele.AntiSS-ul nu modifica screen-urile. E o functie tampon la mijloc. Cam greu sa-l prinzi. La codurile vechi mai aveai o sansa sa prinzi niste ciudatenii de randare pentru ca nu era sincronizarea foarte buna, insa acum nu ai cum sa-ti dai seama. Nu prea exista metode sa iti dai seama daca foloseste AntiSS pentru simplul motiv ca el face pozele cu codul inchis.

    O sa pun pluginul de SS cu semnatura dupa cum a spus si Teddy. Dar si la ala se aplica acelasi principiu. Doar ca sunt coduri care modifica engine-ul si practic suprascriu HUD-ul. Daca ai noroc de unul din ala il prinzi, daca nu, nu. Singura metoda e o aplicatie client-side.

    La suspiciuni de AntiSS iti urmezi instinctul. Nu poti sa fii sigur daca are sau nu. Daca tu consideri ca are, ban.
    Imaginatia este singura noastra limita!
    Thanks Power., RedLine a dat Thanks acetui post

  5. Rog Toti Adminii sa isi dea cu parerea indiferent de Server

    #5
    Membru - Silver Elite Master RedLine's Avatar
    Member since
    Nov 2012
    Location
    Sebes
    Posts
    304
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Received 1 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Power am pus sa se faca 3 SS-uri

  6. Rog Toti Adminii sa isi dea cu parerea indiferent de Server

    #6
    Membru - Silver Elite Master RedLine's Avatar
    Member since
    Nov 2012
    Location
    Sebes
    Posts
    304
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Received 1 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Nu stiu nu ma prea pricep ...dar daca ii faci SS ... ar trebui sa se vada si chat-ul pentru ca era multa lume care isi dadea /rs sau conversau . La unii imi apare si chat-ul cand le fac SS , dar la altii NU .
    deaia nici nu am dat BAN player-ului ... pentru ca sunt in dubii ... probabil cand mai intra o sa-i fac un demo ca mi se pare suspect de wall ...este un player mai vechi pe server si nu foloseste WAC-ul.
    O sa postez demo-ul inainte de a-i da BAN , la fel .. pentru pareri si opinii .
    Mersi pentru raspunsuri ...dar deocamdata nu o sa iau nici o masura impotriva lui daca nu pot descoperii inca Anti SS-ul .
    Respect
    Like CraZy CoBRa a dat Like acetui post

  7. Rog Toti Adminii sa isi dea cu parerea indiferent de Server

    #7
    Membru - Silver Elite Power.'s Avatar
    Member since
    Jun 2011
    Location
    localhost
    Posts
    234
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Total Posts 2 Total Posts 1 Days Registered 4 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1 Threads 1 Confirmed Friends 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Quote Originally Posted by daniel_San You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    Power, ordinea pozelor e 3,1,2.
    Acum observ, ca nu le-a pus in ordine . Gresala mea!
    Be or not to be. That's the question!

  8. Rog Toti Adminii sa isi dea cu parerea indiferent de Server

    #8
    Membru - Silver Elite Master RedLine's Avatar
    Member since
    Nov 2012
    Location
    Sebes
    Posts
    304
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Received 1 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Am uitat sa specific ca pozele au fost verificate in Wargods SS Checker si sunt ” Nemodificate ” . Deci chiar nu pot lua nici o masura in prima faza . Raman la parerea ca DEMO-ul este singura sansa de a-mi da seama daca are sau nu .
    Mersi oricum pentru raspunsuri .

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Partners
Humble Monthly Bundle
Voucher PC-Garage