-- Closed Thread
Results 1 to 10 of 10

Thread: Parere Wargod

  1. Parere Wargod

    #1
    Membru junior Deme1's Avatar
    Member since
    Nov 2019
    Posts
    7
    Mentioned
    2 Post(s)
    Achievements Days Registered 2 Days Registered 1

    Parere Wargod

    Salut, aseara dupa ce am facut o scanare cu WG dupa un meci ca oricare altul pe comunitatea global elite rezultatul a fost asta You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    Aici sunt cfg-ul si usercfg-ul pe care le-am folosit in absolut toate meciurile jucate la mixuri si nu numai in ultimele luni\ani CFG: You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account! USERCFG: You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!

    Vreau o parere va rog frumos, pentru ca e prima data cand mi se intampla asa ceva, rog pe Tiger sau pe cineva care a mai intalnit astfel de rezultate la wargod. Multumesc!
    Last edited by Tiger; 06-06-2023 at 11:00 PM. Reason: tag

  2. Parere Wargod

    #2
    Administrator Tiger's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    9,277
    Blog Entries
    3
    Mentioned
    167 Post(s)
    Achievements Mentions Received 3 Mentions Given 2 Mentions Received 2 Mentions Received 1 Mentions Given 1 Threads Rating Received 2 Threads Rating Received 1 Visitor Messages Received 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Ai un cfg numit setup.cfg, ataseaza-l pe ala. Acel fisier a fost detectat, nu config.cfg sau userconfig.cfg (care sunt clean).
    *****************


  3. Parere Wargod

    #3
    Membru junior Deme1's Avatar
    Member since
    Nov 2019
    Posts
    7
    Mentioned
    2 Post(s)
    Achievements Days Registered 2 Days Registered 1
    Pai tocmai de asta este vorba ca nu stiu cum a aparut acel setup.cfg sau cum se numeste nu am descarcat eu niciodata asa ceva, dupa o scanare cu malwarebytes mi-a gasit cateva detectii si anume: Malware.AI.4225227021, PUM.optional.BundleInstaller

    Exista cumva posibilitatea ca folosind programe pentru optimizari sau debloat pentru windows sa-mi introduca asa ceva in pc? Sau sa-mi corupa fisierele prin calculator fara ca eu sa stiu? De fiecare data cand am jucat am folosit doar acele cfg is user pe care le-am facut personal schimband doar rate, cmd, updaterate, viewsize, tinta large etc.

    Imediat dupa ce mi s-a cerut pe serverele lor de mix l-am dat ca de fiecare data neavand nici cea mai vaga idee ca ar putea sa iasa rosu (de fiecare data a fost ok banuisc cu albastru sau verde)

  4. Parere Wargod

    #4
    Administrator Tiger's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    9,277
    Blog Entries
    3
    Mentioned
    167 Post(s)
    Achievements Mentions Received 3 Mentions Given 2 Mentions Received 2 Mentions Received 1 Mentions Given 1 Threads Rating Received 2 Threads Rating Received 1 Visitor Messages Received 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Cum ziceam, ai un cfg numit setup.cfg in directorul CS-ului, ataseaza-l. Vezi sa nu fie ascuns.
    *****************


  5. Parere Wargod

    #5
    Membru junior Deme1's Avatar
    Member since
    Nov 2019
    Posts
    7
    Mentioned
    2 Post(s)
    Achievements Days Registered 2 Days Registered 1
    Am cautat si nu am gasit absolut nimic sub aceasta denumire de setup.cfg, cert este un lucru sistemul meu a fost infectat deci au fost fisiere corupte prin pc poate chiar in cstrike, habar nu am, repet ca config.cfg sau userconfig.cfg am folosit mereu aceleasi setari cum se poate vedea in cele de mai sus, nu m-am ferit de nimeni la toti care mi-au cerut de-a lungul timpului le-am dat setarile mele, chiar sunt si acum jucatori activi la mixuri care joaca cu aceleasi setari ca ale mele, aseara imediat dupa ce am scanat cu malwarebytes si mi-a gasit acei malware sau virusi indiferent ce a fost, le-am plasat in carantina, am dat restart imediat dupa, cu acelasi config.cfg si userconfig.cfg din cstrike am scanat din nou cu wargod si a iesit ok acesta cred ca e rezultatul daca nu ma insel You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!

    Singurele chestii ce mi le-am instalat singur imediat dupa ce mi-am instalat windows-ul sunt cateva programe de optimizare/input lag pentru windows 10 gen COUTX sau TWINKER sau ECHOX, aplicatii care se gasesc pe youtube/google drive, asta am facut cu luni bune in urma timp in care am mai facut o multime de wargoduri si au fost ok
    Am cautat pe google sa vad ce inseamna sau ce reprezinta acest setup.cfg sau chiar si intreaga denumire de "Found Suspicious Big CFG setup.cfg (size: 59 KB) - unknown status" si nu am gasit nimic relevant

    Ma joc 1.6 de foarte mult timp si am incercat tot timpul sa fiu competitiv cei care au jucat cu mine multi ani la rand pot confirma acest lucru, niciodata si repet NICIODATA nici prin gand nu mi-a trecut sa incerc sa-mi instalez cine stie ce aimbot sau wallhack sau alte chestii care sa fie considerate cheats la acest joc, la randul meu mereu am condamnat jucatorii care folosesc asemenea lucruri

  6. Parere Wargod

    #6
    Administrator Tiger's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    9,277
    Blog Entries
    3
    Mentioned
    167 Post(s)
    Achievements Mentions Received 3 Mentions Given 2 Mentions Received 2 Mentions Received 1 Mentions Given 1 Threads Rating Received 2 Threads Rating Received 1 Visitor Messages Received 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    CFG-ul ala nu aparea magic in directorul jocului. Fara acel CFG nu am ce verdict sa dau si/sau sa te ajut.
    *****************


  7. Parere Wargod

    #7
    Membru junior Deme1's Avatar
    Member since
    Nov 2019
    Posts
    7
    Mentioned
    2 Post(s)
    Achievements Days Registered 2 Days Registered 1
    Tiger repet, eu nu am folosit niciodata nimic care sa "ajute sa trag mai bine" sau "sa vad prin pereti" sau mai stiu eu, normal ca nu a aparut ca prin magie eu nu am copiat/downloadat nimic dar absolut nimic pentru cs 1.6 in viata mea, tot timpul am jucat curat cum se poate vedea si in toate celelalte wargod-uri care mi s-au cerut

    La meciul respectiv a fost un meci ca oricare altul echipa adversa era mai slaba decat a noastra motiv pentru care i-am batut la un scor considerabil cum de altfel se intampla des pe comunitatea aia, ce vreau sa spun este ca nici macar nu a fost vreun meci wow din partea mea, sa zici ca eu am fost ala care ii bateam pe toti, toata echipa a jucat bine pentru ca ne coordonam pe harta, am dat wargod-ul la cerere fara sa stau pe ganduri pentru ca eu in sinea mea stiam ca nu am nimic suspect cu care ma "ajute" in timpul jocului.

    Am o multime de prieteni care pot confirma faptul ca nu sunt un jucator oarecare, am incercat tot timpul sa ma concentrez la meciuri si sa tot ce tine de mine ca echipa sa castige rundele

    Inca odata o spun nu am folosit in toata perioada adunata de 15 ani sa zicem vreodata vreun cheat sau aliasuri sau dll-uri cum mai vorbesc unii "atotstiutori"

    Nu in ultimul rand am si eu o intrebare, in experienta ta ca banuiesc ca avand forumul acesta ai mai intalnit fel si fel de cazuri, nu s-a mai intamplat sa vezi la nimeni care sa-i iasa wargodul rosu dar de fapt el sa fie jucator curat?!

  8. Parere Wargod

    #8
    Administrator Tiger's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    9,277
    Blog Entries
    3
    Mentioned
    167 Post(s)
    Achievements Mentions Received 3 Mentions Given 2 Mentions Received 2 Mentions Received 1 Mentions Given 1 Threads Rating Received 2 Threads Rating Received 1 Visitor Messages Received 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Te rog nu mai scrie romane, nu imi pierd timpul sa citesc atatea linii pentru un astfel de caz.

    Cum ziceam, CFG-ul ala nu aparea magic si apoi disparea. Nici caz de false-positive al existentei acestuia NU putea sa fie, intr-ucat s-a cautat in directorul jocului si a fost gasit acolo. Faptul ca intr-un raport ulterior nu mai exista, este clar ca a fost sters/l-ai sters.

    Cat despre daca esti curat sau nu, nu stiu. Ataseaza fisierul, repet. Foloseste Recuva/DMDE sau alt soft de recuperare date pentru a-l obtine daca nu-l mai ai.
    *****************


  9. Parere Wargod

    #9
    Membru junior Deme1's Avatar
    Member since
    Nov 2019
    Posts
    7
    Mentioned
    2 Post(s)
    Achievements Days Registered 2 Days Registered 1
    Ok, scuze pentru cat am scris, dar nu inteleg de ce ar aparea asa ceva in conditiile in care eu nu am avut nimic despre care sa stiu
    Luki Duki aseara a intrat la mine in pc si chiar s-a uitat folosind acest program Recuva (inca il am instalat) nu a gasit nici un fisier sub numele de setup.cfg

    Nu vreau decat sa spun ca acel wargod rosu este o greseala, daca a detectat ceva anume nu avea absolut nimic in comun cu vreun potential cheat, am jucat in meciul respectiv ca in oricare altul.

  10. Parere Wargod

    #10
    Administrator Tiger's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    9,277
    Blog Entries
    3
    Mentioned
    167 Post(s)
    Achievements Mentions Received 3 Mentions Given 2 Mentions Received 2 Mentions Received 1 Mentions Given 1 Threads Rating Received 2 Threads Rating Received 1 Visitor Messages Received 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    S-ar putea ca Recuvo sa nu-l detecteze, fiind fisier text, neavand o semnatura specifica cum au imaginiile.

    Am sa inchid topicul. Poti deschide unul nou cand gasesti/recuperezi fisierul.

    *****************


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Partners
Humble Monthly Bundle
Voucher PC-Garage