-- Closed Thread
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 10 of 12
  1. Unban gratuit Aurel

    #1

    Unban gratuit Aurel

    ULTIMUL ID DE LA RAPORT(OPTIONAL):
    NUME: Aurel
    IP (OPTIONAL):
    ID-URI DE STEAM: STEAM_0:1:752675830
    MENTIUNI: Am luat acest steam de la un baiat nu stiam ca are ban pe wg. Acum mi-au cerut niste baieti wg si am observat ca e banat
    You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account! ,poza cu ce primesc dupa ce se termina scanarea
    Last edited by Tiger; 26-02-2023 at 10:14 PM. Reason: tag

  2. Unban gratuit Aurel

    #2
    Administrator Tiger's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    9,314
    Blog Entries
    3
    Mentioned
    167 Post(s)
    Achievements Mentions Received 3 Mentions Given 2 Mentions Received 2 Mentions Received 1 Mentions Given 1 Threads Rating Received 2 Threads Rating Received 1 Visitor Messages Received 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Posteaza te rog toate conturile de steam avute/folosite/imprumutate/etc.
    *****************


  3. Unban gratuit Aurel

    #3
    STEAM_0:0:19462447 , You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account! asta cred ca este vechiul meu cont pe care am jucat acum foarte mult timp si am pierdut datele dupa ce m-am lasat o perioada de joc
    STEAM_0:1:8735405 , am mai jucat si pe acest steam

  4. Unban gratuit Aurel

    #4
    Administrator Tiger's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    9,314
    Blog Entries
    3
    Mentioned
    167 Post(s)
    Achievements Mentions Received 3 Mentions Given 2 Mentions Received 2 Mentions Received 1 Mentions Given 1 Threads Rating Received 2 Threads Rating Received 1 Visitor Messages Received 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Acum am citit mentiunea...

    Quote Originally Posted by Aurel.D You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    MENTIUNI: Am luat acest steam de la un baiat nu stiam ca are ban pe wg.
    Esti responsabil. Puteai cere parerea aici. Esti asociat cu multe alte conturi. Pentru unban va trebui sa platesti taxa de grad 5.
    *****************


  5. Unban gratuit Aurel

    #5

    cerere unban gratuit Aurel

    Nici nu aveam idee ca se poate da ban pe wg. Nu am mai jucat de foarte mult timp nu stiam ca exista asa ceva de asta nu am cerut parere sau altceva.
    Daca baiatul de unde am steam a luat ban si nu doriti sa debanati acel cont inteleg, dar intre timp mi am luat un cs de pe internet si am incercat sa fac wg pe acela si am vazut ca tot asa arata ca am ban
    sa inteleg ca ban ul nu se da pe steam? se duce cumva in placa de baza sau ceva?
    Nu vreau sa platesc pentru ceva ce nu am facut. Daca imi cumpar alt steam voi putea sa fac wg pe acela sau tot v-a fi nevoie sa platesc pentru ca am folosit un steam care avea ban pe wg(fara ca macar sa stiu ca exista asa ceva) ?

    Cred ca as putea si dovedi ca eu nu stiam de acest lucru cand am luat steam-ul de la el. Pentru ca ulterior, cand mi s-a cerut un wg si am facut si am vazut ca are ban, i-am scris persoanei respective si as putea posta conversatia ca sa va lamuriti ca totul s-a intamplat fara ca eu sa stiu. Pur si simplu voiam sa ma joc putin CS. Nu aveam idee de aceste lucruri.
    Last edited by Aurel.D; 25-02-2023 at 01:38 PM.

  6. Unban gratuit Aurel

    #6
    Administrator Tiger's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    9,314
    Blog Entries
    3
    Mentioned
    167 Post(s)
    Achievements Mentions Received 3 Mentions Given 2 Mentions Received 2 Mentions Received 1 Mentions Given 1 Threads Rating Received 2 Threads Rating Received 1 Visitor Messages Received 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Banul nu poate fi scos decat prin plata taxei de unban (sau daca este false-positive). Orice incercare de a trece peste acest ban iti va aduce un grad suplimentar la taxa de unban.

    Asa cum am spus si in alte topicuri, nu va preiau CNP-ul sa va pot identifica in mod unic, ca atare sunteti responsabili de ceea ce faceti. Aveai tot timpul disponibil sa intrebi informatii despre acel cont, sunt aici sa va ajut.
    *****************


  7. Unban gratuit Aurel

    #7
    Eu nu stiam de aceste situații pana nu le-am intampinat, nu aveam cum sa intreb daca nu stiam ca exista situații de genu
    Dar este prea nasol ce se intampla totuși
    Ma puneti sa plateac pentru ceva ce nu am facut eu
    Daca banul de pe steam este dat de foarte mult timp nu puteti vedea ca pc meu nu a folosit acel cont de steam pana acum cateva zile sau ca n-am avut nicio alta problema de genul acesta in trecut?
    Nu eram nebun totusi sa vin sa fac cerere si sa insist atat daca faceam eu ceva
    Nu vreau sa platesc pentru ceva ce nu am facut eu si nu voi plati
    Vreau doar sa mi se scoata ban ul din pc cumva ca sa-mi pot lua steam nou si sa pot face wg
    Repet nu stiam ca se poate ajunge in situații de genu cand am luat steam ul de la persoana respectivă, nu stiam ca se poate lua ban pe wg de asta nu am intrebat si nu m-am interesat despre contul acesta de steam īnainte.
    Mulțumesc si scuze ca tot insist atat, doar ca nu prea e corect ce se īntāmplă.

  8. Unban gratuit Aurel

    #8
    Administrator Tiger's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    9,314
    Blog Entries
    3
    Mentioned
    167 Post(s)
    Achievements Mentions Received 3 Mentions Given 2 Mentions Received 2 Mentions Received 1 Mentions Given 1 Threads Rating Received 2 Threads Rating Received 1 Visitor Messages Received 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Caz ipotetic vorbind: daca contul avea numarul tau de telefon atasat, dupa care luai VAC pentru ca predecesorul a jucat cu cod, ce faceai? Te duceai la Valve sa iti scoata banul de pe contul tau? De pe numarul tau de telefon?

    Toti cereti ca eu sa fiu "ala bun", voi niciodata nu va luati responsabilitatea in maini. Mereu dati vina pe altii, chiar daca voi sunteti aia care nu respectati cerintele. E frumos, nu?
    *****************


  9. Unban gratuit Aurel

    #9
    Eu te inteleg si pe tine da intelge-ma si tu
    Nu stiu exact ce sa ti spun la intrebarea cu VAC pentru ca nu prea stiu ce inseamna, ti-am zis nu prea sunt in tema cu aceste denumiri coduri ce or fi, sunt pur si simplu un personaj care isi ia un joc si vrea si el sa se joace liniștit. Dar totusi ca sa incerc sa ti răspund, daca cartela mea patea ceva, era mai simplu sa schimb o cartela de telefon decat sa schimb un laptop. Si da, daca puteam face si acolo la Valve o sesizare cu siguranta o faceam.
    Mie unu mi se pare corect sa banezi contul si te inteleg perfect de ce nu l debanezi, dar doar contul nu si pc meu. Adica pur si simplu vreau ca in caz ca-mi cumpar steam nou sa pot face wg.
    Inteleg ca e vina mea ca nu am studiat mai mult inainte sa iau contul, dar ok e banat acest cont imi asum ca l-am luat si nu-l pot folosi cum trebuie. Imi cumpar unu nou ,dar as vrea sa pot sa-l folosesc pe acela nou sa nu trebuiasca sa platesc eu pentru ca cineva inainte a folosit coduri pe acel cont si luandu-l mi-a infectat pc ul

  10. Unban gratuit Aurel

    #10
    Administrator Tiger's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    9,314
    Blog Entries
    3
    Mentioned
    167 Post(s)
    Achievements Mentions Received 3 Mentions Given 2 Mentions Received 2 Mentions Received 1 Mentions Given 1 Threads Rating Received 2 Threads Rating Received 1 Visitor Messages Received 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Quote Originally Posted by Aurel.D You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    Si da, daca puteam face si acolo la Valve o sesizare cu siguranta o faceam.
    Si ti-ar fi raspuns exact ce ti-am raspuns si eu. Esti responsabil de actiuniile tale. Cu siguranta daca ti-ai fi atasat numarul de telefon la un alt cont nou de steam, ti l-ar fi banat instant si pe acela fara discutii si drept de apel.

    Quote Originally Posted by Aurel.D You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    Mie unu mi se pare corect sa banezi contul si te inteleg perfect de ce nu l debanezi, dar doar contul nu si pc meu.
    Ca sa ce? Sa ofer posibilitatea celor care au incalcat anumite reguli sa le incalce din nou, doar cumparand un nou cont de steam sau trecand pe nonsteam? Ti s-ar parea normal sa mai foloseasca serviciul nostru dupa orice incalcare a unor reguli?

    Quote Originally Posted by Aurel.D You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    Inteleg ca e vina mea ca nu am studiat mai mult inainte sa iau contul
    Macar esti pe jumatate trezit la realitate.
    *****************


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Partners
Humble Monthly Bundle
Voucher PC-Garage