-- Closed Thread
Results 1 to 9 of 9
  1. CERERE UNBAN "spital"

    #1

    CERERE UNBAN "spital"

    NUME: spital
    IP: 79.119.142.58
    VARSTA: 34
    ID DE STEAM: STEAM_0:0:1282970056
    DATA: 17.02.2021
    ORA: 16:45
    HARTA: fy_snow
    ADMIN: MOD#>> rogVAIV ;x
    MOTIV: wallhack 5000min.
    MARTORI: adminul in cauza si inca vreo 2 playeri
    DOVEZI: You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account! - aveti aici poze cu intreaga conversatie +poza din consola cu banul.
    MENTIUNI:
    Salutare!
    As vrea o dovada pentru banul primit cu motiv "wallhack", consider ca degeaba, adminul ma solicitat sa ii fac un program wcd, ca sa verifice daca am hack, nu stiu in ce consta acest program si nici nu am de gand sa il descarc, consider ca un admin trebuie sa foloseasca demo in orice situatie, ss sau maxim il las sa intre la mine in pc, in cfg sau unde vrea el.
    eu joc cs 1.4 / 1.5 / 1.6 de 19/20 de ani, cine ma acuza de wallhack pe mapa fy snow care este "de carton", ar trebuii sa aiva un motiv bun, probabil nu a vazut joc la sunet sau jucator de cs inca, doar amatori, sau probabil este un admin incepator.
    Nu vreau sa fie sanctionat adminul, si-a facut datoria!, dar consider ca am primit ban nedrept
    as dori sa vad demo , sau dovada pe baza careia am primit ban cu motiv "wallhack" , iar apoi sa primesc unban!
    Cu stima si respect!

  2. CERERE UNBAN "spital"

    #2
    Manager Server:
    Dr.WarGods.ro
    Helper Gay
    mugurhaiduc's Avatar
    Member since
    Sep 2015
    Location
    La capătul curcubeului
    Posts
    1,765
    Mentioned
    33 Post(s)
    Achievements Mentions Received 1 Mentions Given 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Buna seara! Eu sunt adminul cu pricina. Urmeaza sa-ti spun motivele pentru care te-am suspectat de cod, si pentru care ti-am cerut wcd. Sunt 3 motive.
    Spre fericirea mea, eu filmez tot ce fac pe server de fiecare data cand ma conectez. Si o sa pun si videoclipul cu cele 3 "chestii" care mi s-au parut dubioase.'

    1 - La minutul 0:33 mi-ai dat prefire, eu facand bhop. Stiu ca bhopul nu e silentios, dar cu siguranta este mai greu de perceput unde se afla inamicul daca il auzi sarind in continuu. Pana aici nimic dubios, putea sa fie o prezicere oarecare.

    2 - Dupa prima faza mi s-a parut putin ciudat acel prefire prin perete, asa ca am zis sa fac un mic test. Lucru pe care il fac de fiecare data cand consider un potential wallhacker in echipa inamica. Ma iau frumos si ma pun dupa un perete cu ctrl. De ce? Pai pentru ca in primul rand, majoritatea jucatorilor care "joaca de 20 de ani" tind sa tinteasca la nivelul capului, chiar si prin perete. Asa ca m-am pus frumos duck intr-o pozitie neobisnuita.. si ce sa vezi, in loc sa tragi in cea mai "asteptata" pozitie de pe fy_snow (adica in coltul ala unde se gasesc grenadele) tu consideri sa tragi fix in locul unde eram eu. Se petrece la minutul 0:52
    Intr-adevar, am facut pasi mergand spre acel perete, insa modul in care ai tras fix pe mine m-a facut sa ma pun spectator, sa iau o privire mai indetaliata, adica exact din perspectiva ta.

    3 - Si nu in ultimul rand, al treilea motiv pentru care te-am luat la scan este exact "play-ul" tau dupa ce m-ai omorat prin perete. Practic ai urmarit unul dintre inamici prin perete, ba chiar mai mult, ai si tras dupa el. Se petrece la 1:00

    Acesta este si videoclipul, cu secventele dubioase precizate mai sus alaturi de timpul la care s-au petrecut + momentul in care iti cer wcd.



    Motivul pentru care ti-am cerut si wcd dupa acele 3 faze, este din cauza ca nu eram in totalitate sigur.
    Daca nu refuzai wcd-ul nu se ajungea aici.

    Rog si alti admini sa-si dea cu parerea, poate am exagerat eu si poate doar ai avut norocul de a prezice locul inamicilor.
    Daca ownerul considera ca dovada adusa de mine nu este suficienta, am sa-ti scot chiar eu banul.
    Last edited by mugurhaiduc; 17-02-2021 at 06:55 PM.
    • Nick: rogVAIV
    • Discord: rogVAIV#5866

    • Clan: MOD#>>


    Discordul Comunității WarGods: https://invite.gg/wargods

    Like Raluca:* a dat Like acetui post

  3. CERERE UNBAN "spital"

    #3
    DA MI VOIE SA TE LAMURESC EU
    1 - La minutul 0:33 mi-ai dat prefire, eu facand bhop. Stiu ca bhopul nu e silentios, dar cu siguranta este mai greu de perceput unde se afla inamicul daca il auzi sarind in continuu. Pana aici nimic dubios, putea sa fie o prezicere oarecare.
    -PRIETENE, CAND O SA AI 20 DE ANI DE JOC , ATUNCI SA VORBESTI. TU MOMENTAN NU STII CE E ALA JOC LA SUNET, NU AI VAZUT PE NIMENI SA JOACE LA SUNET , SA JOCI LA SUNET INSEAMNA SA TRAGI NUMAI UNDE AUZI MISCARE , LUCRU CARE SE FACE FOARTE USOR PE FY SNOW, DACA STII JOCUL, DAR DIN MOMENT CE MI AI DAT BAN FARA MOTIV , NU CRED CA STII JOCUL
    2 - Dupa prima faza mi s-a parut putin ciudat acel prefire prin perete, asa ca am zis sa fac un mic test. Lucru pe care il fac de fiecare data cand consider un potential wallhacker in echipa inamica. Ma iau frumos si ma pun dupa un perete cu ctrl. De ce? Pai pentru ca in primul rand, majoritatea jucatorilor care "joaca de 20 de ani" tind sa tinteasca la nivelul capului, chiar si prin perete. Asa ca m-am pus frumos duck intr-o pozitie neobisnuita.. si ce sa vezi, in loc sa tragi in cea mai "asteptata" pozitie de pe fy_snow (adica in coltul ala unde se gasesc grenadele) tu consideri sa tragi fix in locul unde eram eu. Se petrece la minutul 0:52
    Intr-adevar, am facut pasi mergand spre acel perete, insa modul in care ai tras fix pe mine m-a facut sa ma pun spectator, sa iau o privire mai indetaliata, adica exact din perspectiva ta.
    -AM TRAS FIX PE TINE PENRU CA ACOLO TE-AM AUZIT, ESTE FOARTE SIMPLU, DACA ITI TRIMIT NISTE CLIPURI CU MINE JUCAND O SA INVETI DESPRE CE ESTE VORBA

    3 - Si nu in ultimul rand, al treilea motiv pentru care te-am luat la scan este exact "play-ul" tau dupa ce m-ai omorat prin perete. Practic ai urmarit unul dintre inamici prin perete, ba chiar mai mult, ai si tras dupa el. Se petrece la 1:00
    - sI AICI GRESESTI, SE VEDE IN VIDEO CA EU STAU CU TINTA UNDE AUD MISCARE, NU URMARESC PE NIMENI, AM AUZI MISCARE AM PUS TINTA, NU AM URMARIT NIMIC, ABSOLUT NIMIC
    DIN CE AI SCRIS TU IN DESCRIEREA DE MAI SUS DENOTA CA NU STII JOCUL, NU AI JUCAT NU AI EXPERIENTA, NU CRED CA AI VAZUT JUCATOR DE PGL IN VIATA TA
    NU AM NIMIC CU TINE , NU VREAU SA FII SANCTIONAT, VREAU SA MI SE SCOATA BANUL PENTRU CA ESTE DAT AIUREA, FARA MOTIV INTEMEIAT SI FARA DOVADA
    -nu stiu ce program wcd folositi voi, dar acest filmulet facut de admin nu denota nimic, decat ca este ban fara motiv sau dovada, daca ma suspectezi de wallhack , poti s afaci poze , poti s aintrii la mine in PC, dar nu , tu alegi sa mi dai ban pe un filmulet care nu dovedeste nimic, eu zic sa mai inveti sa adminezi inainte sa dai banuri, te pot ajuta eu, daca iti doresti
    ASTEPT SA MI SE SCOATA BANUL, NUMAI BINE LA TOATA LUMEA!

  4. CERERE UNBAN "spital"

    #4
    Membru - Silver Elite Master TheOneLeeT's Avatar
    Member since
    Sep 2011
    Location
    Viseu de Sus - Maramures
    Posts
    339
    Mentioned
    4 Post(s)
    Achievements Total Posts 2 Total Posts 1 Days Registered 4 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1 Threads 1 Confirmed Friends 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Parerea mea:

    Foarte argumentat motivul cererii acelei scanari cu WCD (WarGods Cheat Defender)
    Mai mult ca sigur, de la alti admini (Sau pe alt server) luai ban instant (Eventual si pe o perioada mai indelungata, nu doar 3 zile cum ai luat aici), fara macar a avea dreptul acesta de a-ti dovedi veridicitatea prin test WCD
    Daca nu luai ban pentru wall, cu siguranta ai fi primit pentru refuz test WCD

    N-ar fi frumos sa joci si tu corect???

    Ok, sa zicem ca te credem si ai experienta de "PGL" dar, daca vrei sa joci FRUMOS, asa cum ai sustinut tu, nu faci si scanare anti cheat? Astfel incat sa dovedesti ca acea "experienta" nu e bazata pe vre-un siretlic sau magarie?

    Din punctul meu de vedere, banul a fost dat cu un motiv PERFECT INTEMEIAT, si adminul in cauza a actionat cu o maxima precizie si profesionalism!


    EDIT:
    Pana la urma, ce varsta ai? 23 (cat scrie pe profil) sau 34 (cat scrie in cerere) ?! Atata timp cat ai MINTIT in legatura cu asta, nu stiu cat de "legit" sunt celalalte informatii pe care le-ai prezentat:


    You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    Last edited by TheOneLeeT; 17-02-2021 at 10:26 PM.

    Like ~TraNda~ a dat Like acetui post

  5. CERERE UNBAN "spital"

    #5
    Parerea mea:

    Foarte argumentat motivul cererii acelei scanari cu WCD (WarGods Cheat Defender)
    Mai mult ca sigur, de la alti admini (Sau pe alt server) luai ban instant (Eventual si pe o perioada mai indelungata, nu doar 3 zile cum ai luat aici), fara macar a avea dreptul acesta de a-ti dovedi veridicitatea prin test WCD
    Daca nu luai ban pentru wall, cu siguranta ai fi primit pentru refuz test WCD

    N-ar fi frumos sa joci si tu corect???

    Ok, sa zicem ca te credem si ai experienta de "PGL" dar, daca vrei sa joci FRUMOS, asa cum ai sustinut tu, nu faci si scanare anti cheat? Astfel incat sa dovedesti ca acea "experienta" nu e bazata pe vre-un siretlic sau magarie?

    Din punctul meu de vedere, banul a fost dat cu un motiv PERFECT INTEMEIAT, si adminul in cauza a actionat cu o maxima precizie si profesionalism!




    Crede-ma, eu nu joc pe serverele voastre, uneori am chef sa joc mape mici, sa ma distrez, joc ocazional pe sv aceste, de regula ma joc unde e full 24/24 , am serverele mele, und enu exista test wcd, unde DEMO e biblia, admini experimentati, se uita doua runde cum joci si stiu despre ce este vorba, in filmuletul pe care mi l ai facut tu mie , ai stat 5 sec sa te uiti pe mine, SI DUPA 5 SECUNDE MA FACI SUSPECT?!

    Dar cand am chef sa joc fy_snow sau pool day sau altele ma joc pe serverele astea, nu am chef sa vina un admin sa ma acuze de hack, fara sa faca demo/poze, si apoi sa mi dea si ban fara dovezi
    tu spui ca daca nu luam ban pentru wall, sigur luam pentru refuz WCD test , permite mi sa te intreb, nu stiti sa va descurcati fara acest wcd test ? nu stiti sa faceti si sa analizati un demo in slow ?, presupun ca nu, e usor sa banezi pe cineva ca nu ti-a dat wcd test si gata esti admin? ))) , mai aveti de invatat multe prieteni...
    in continuare nu vad o dovada clara pentru acest ban!
    un Moderator mai avansat nu avem sa rezolvam situatia ?! un Fondator al serverului de exemplu

  6. CERERE UNBAN "spital"

    #6
    Manager Server:
    Dr.WarGods.ro
    Helper Gay
    mugurhaiduc's Avatar
    Member since
    Sep 2015
    Location
    La capătul curcubeului
    Posts
    1,765
    Mentioned
    33 Post(s)
    Achievements Mentions Received 1 Mentions Given 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    nu am chef sa vina un admin sa ma acuze de hack, fara sa faca demo/poze, si apoi sa mi dea si ban fara dovezi
    Tocmai ti-am adus demo, despre ce vorbesti? Mai sus ziceai ca demoul nu demonstreaza nimic si acum zici ca te acuz fara sa fac demo / poza. Da, poza intr-adevar nu ti-am facut, si nici nu planuiam. De ce? Nu stiu daca esti la curent cu codurile domnule veteran de pgl, dar am mai mare incredere intr-un anticheat decat intr-un ss in care e posibil nici macar sa nu apara wallhackul. Cand exista atatea wallhackuri pe care le ascunzi printr-un singur buton, parca nici nu ti se merita sa mai faci poze.

    Nici nu vreau sa stau sa discut cu tine despre comunitatile "rebele" care "n-au nevoie de wcd".
    Atat iti spun, eu am ban pe toate serverele de genul pentru ca majoritatea adminilor pe acolo nici macar nu incearca sa te verifice. De ce? Ei, ca sa vezi, si adminii aceea sunt la fel de ignoranti precum esti tu si se bazeaza prea mult pe instinctele lor. Ba mai mult de atat, imi luasem si destroy chiar de la ownerul comunitatii. Ca mna.. cand vezi un jucator steam on cu 5000+ ore in cs ce zici? Asta sigur are cod. Eu zic sa lasi aerele vechi din perioada esports romania si sa te gandesti ca e mult mai eficient un anticheat decat mintea voastra obosita.

    Ca sa-ti raspund la
    in continuare nu vad o dovada clara pentru acest ban!
    Prima regula extrasa chiar din regulamentul pe care il gasesti si pe forum:
    In cazul refuzului wCD (WarGods Cheat Defender) se aplica banul de minim 1200 min - maxim 5000 min!!!

    Edit: Dau edit ca sa nu mai fac inca un post de pomana, esti prea greu de cap si e clar ca nu intelegi cum functioneaza un regulament.
    Ti am spus nu stiu ce e aia si n am de gand sa descarc un program ca voua va este lene sa faceti demo sau nu stiti
    Aici minti, pentru ca ti-am explicat chiar pe server ce e ala wcd. Iarasi te iei de demo. Ala de sus ce e prietenul meu? Cand ti l-am prezentat ai zis ca nu e o dovada buna.

    Motivul banului este nerespectarea unei reguli ce este de cativa ani buni in regulament, drept urmare banul este dat foarte corect, parerea mea. Ca tu ai ramas in anul 2009 e fix problema ta, n-am de gand sa stau sa ma cert cu tine pe tema "lene sa faci demo"
    Last edited by mugurhaiduc; 17-02-2021 at 11:18 PM.
    • Nick: rogVAIV
    • Discord: rogVAIV#5866

    • Clan: MOD#>>


    Discordul Comunității WarGods: https://invite.gg/wargods

    Like Raluca:* a dat Like acetui post

  7. CERERE UNBAN "spital"

    #7
    Prima regula extrasa chiar din regulamentul pe care il gasesti si pe forum:
    In cazul refuzului wCD (WarGods Cheat Defender) se aplica banul de minim 1200 min - maxim 5000 min!!!


    Ti am spus nu stiu ce e aia si n am de gand sa descarc un program ca voua va este lene sa faceti demo sau nu stiti, daca nu stiti, nu va mai credeti admini, deci nu ai dovada la ban !
    ma chinui sa explic ceva unor amatori, nu mi mai scoate banul ca nu am sa mai joc pe acest server, oricum are 3 playeri pe zi.
    Like mugurhaiduc a dat Like acetui post
    Dislike Raluca:* a dat Dislike acetui post

  8. CERERE UNBAN "spital"

    #8
    Membru - Silver III Raluca:*'s Avatar
    Member since
    Aug 2019
    Location
    Sălaj
    Posts
    67
    Mentioned
    1 Post(s)
    Achievements Days Since Last Visited 1 Confirmed Friends 1 Days Registered 2 Total Posts 1 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Quote Originally Posted by the.smoke You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    ma chinui sa explic ceva unor amatori, nu mi mai scoate banul ca nu am sa mai joc pe acest server, oricum are 3 playeri pe zi.
    Dacă totuși sunt doar 3 playeri pe zi, de ce faci atāta zarvă? Mai ales ca n-ai īnțeles nimic din ce ți-a explicat Rogvaiv. Decāt sa stai sa insulti pe cineva ca e "amator" zic totuși sa te trezești ca suntem īn secolul XXI, am trecut de epoca primitiva demult...
    Īncetează, chiar nu ai dreptate

  9. CERERE UNBAN "spital"

    #9
    Super Moderator -WickedSick-'s Avatar
    Member since
    Mar 2014
    Location
    ★ Red Room ★
    Posts
    13,270
    Last username
    WickSick |~Xc£nTr1k~|
    Blog Entries
    13
    Mentioned
    24 Post(s)
    Achievements Mentions Received 1 Mentions Given 1 Visitor Messages Received 3 Visitor Messages Received 2 Visitor Messages Received 1 Visitor Messages Given 1 Total Posts 4 Total Posts 3
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Ban-ul rămāne pānă la expirare .
    Iar īn cazul īn care ai dubii că aplicația ar dăuna cumva computerului poti găsii mai multe informatii aici : You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account! legate de ea , dar iti spun ca nu ai de ce sa-ti faci griji, se fac zilnic sute de raporturi și aplicația e folosită la nivel internațional de foarte multe persoane.
    Ban-ul rămāne din cauza faptului că ești obligat să faci testul dacă adminul solicită asta și consideră că ești suspect , cum ai zis mai sus că "nu-ți dai seama din demo daca am ceva"? eu te īntreb acum , dacă ai cfg cum iti dai seama din demo că ai ? si ce fel de cfg este? tocmai de aceea se cere testul , pentru un raport mai detaliat al jucătorului, adminul a procedat corect , cu parere de rau , ne revedem peste 3 zile, asta īn cazul īn care ti-am schimbat percepția și te decizi să faci testul cānd ti-se solicită .


    Let Me In

    Ce cautam:
    • scripteri - cs 1.6 / css (csgo) / samp / minecraft / metin2
    • bloggeri & posteri
    • designeri

    Ce oferim:
    • grad in comunitate in functie de categoria aleasa (Programator, Blogger/Promovare/Stiri/Echipa Tehnica/Helper, Designer)
    • grad de Moderator pe sectiunea aleasa
    • alte beneficii pentru seriozitate si efortul depus (de exemplu: servere de Counter-Strike 1.6 sau SAMP gratuite)
    Like TheOneLeeT, Alexino, mugurhaiduc, Raluca:* a dat Like acetui post

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Partners
Humble Monthly Bundle
Voucher PC-Garage