-- Closed Thread
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 11 to 20 of 31
  1. Problema scanare.

    #11
    Administrator Tiger's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    9,286
    Blog Entries
    3
    Mentioned
    167 Post(s)
    Achievements Mentions Received 3 Mentions Given 2 Mentions Received 2 Mentions Received 1 Mentions Given 1 Threads Rating Received 2 Threads Rating Received 1 Visitor Messages Received 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Nu are legatura cu CS-ul, ceva ii blocheaza accesul cand trimite raportul. Doar daca imi spui lista de aplicatii instalate as putea sa imi dau seama ce ar putea cauza asta.

    Voiam sa iti sugerez o metoda mai putin ortodoxa de posibila rezolvare a problemei, dar vei avea nevoie de Avast instalat din nou. Avand in vedere ca ceva blocheaza accesul HTTPS la wCD, iar wCD crede ca este posibil accesul prin HTTPS atunci cand se trimite raportul, prin Avast ai avea posibilitatea de a-i bloca accesul HTTPS si lasa accesul doar prin HTTP. Nu iti fa grija pentru ca wCD are end-to-end encryption, chiar daca nu ai HTTPS nu inseamna ca datele vor fi vizibile, comunicarea tot securizata va fi.
    Pentru asta trebuie sa reinstalezi Avast, sa te duci la Settings -> Protection -> Core Shields -> Web Shield -> bifezi "Enable site blocking" si dai click pe "Show blocked websites", iar acolo introdu "https://www.wargods.ro/wcd/api.php". Verifica daca prin aceasta metoda iti va merge sa ti se trimita wCD.
    *****************


  2. Problema scanare.

    #12
    Membru - Silver I Amos19's Avatar
    Member since
    Oct 2020
    Posts
    16
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Total Posts 1 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Pentru asta trebuie sa reinstalezi Avast, sa te duci la Settings -> Protection -> Core Shields -> Web Shield -> bifezi "Enable site blocking" si dai click pe "Show blocked websites", iar acolo introdu "https://www.wargods.ro/wcd/api.php". Verifica daca prin aceasta metoda iti va merge sa ti se trimita wCD.” ---- Am facut asta a dat error code 502: bad gateway. Imediat fac poza si la aplicatiile instalate, desi nu cred ca e de la aia deoarece nu am instalat nimic recent, decat cs pe steam. You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account! .

    Am gasit si ultimele scanari, datorita unui admin care mi-a facut mai demult post pentru injector forenics. Si ultima scanare a fost cu VPN ala ca nu am stiut ca ruleaza pe fundal cand aprind pc. You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account! , desi nu cred ca ajuta la nimic

  3. Problema scanare.

    #13
    Administrator Tiger's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    9,286
    Blog Entries
    3
    Mentioned
    167 Post(s)
    Achievements Mentions Received 3 Mentions Given 2 Mentions Received 2 Mentions Received 1 Mentions Given 1 Threads Rating Received 2 Threads Rating Received 1 Visitor Messages Received 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Poti sterge acea adresa de acolo atunci, nu va ajuta la nimic.

    Am mai facut ceva teste pentru a putea reproduce acea eroare. O alta posibila cauza pentru acea eroare este ca wCD trimite catre server un buffer mult prea mare - asta traducandu-se ca wCD preia informatii metadata (hash, marime fisier, nume fisier, etc.) de la foarte multe fisiere si cand a vrut sa le trimita catre server nu a putut pentru ca depaseste limita acceptata de server.

    "Foarte multe fisiere" insemnand:
    - junk-uri de la setup-uri/arhive/executabile -> chestii de forensics
    - ai instalat CS-ul intr-un director cu multe fisiere si nu intr-un director a lui (exemplu: l-ai instalat direct in "Program Files" si nicidecum in "Program Files\Counter-Strike 1.6")

    Ruleaza un CCleaner/software alternativ pentru curatarea sistemului de junks. Asigura-te ca CS-ul este instalat corespunzator.

    LE: Sa nu uiti sa stergi acel link din Avast.
    *****************


  4. Problema scanare.

    #14
    Membru - Silver I Amos19's Avatar
    Member since
    Oct 2020
    Posts
    16
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Total Posts 1 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Am curatat tot ce era posibil cu CCleaner, Jocul este instalat in C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Half-Life, banuiesc ca acolo ii este si locul, Treaba sta in felul urmator, am uitat sa precizez *poate conteaza, poate nu*. Datorita faptului ca netul pe care il primesc in PC nu este din wirless, ci din un TP-Link. *Un aparat umparat care face conexiunea cu wirlesul din alta camera de foarte departe prin „Pair* atat viteza de download cat si upload este foarte mica, ma gandesc ca viteza de upload este prea mica incat sa trimita datele scanarii pe site? Dar asta nu parea sa fie o problema in trecut. You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!

    [Am curățat tot cu CCleaner dar am fost suspendat temporar pentru anti-spam. Daca nu se poate inlatura mai repede, ne auzim in 10ore.]

  5. Problema scanare.

    #15
    Administrator Tiger's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    9,286
    Blog Entries
    3
    Mentioned
    167 Post(s)
    Achievements Mentions Received 3 Mentions Given 2 Mentions Received 2 Mentions Received 1 Mentions Given 1 Threads Rating Received 2 Threads Rating Received 1 Visitor Messages Received 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Conexiunea afisata de tine viteza este slaba, dar poate fi influentata si de server-ul pe care l-ai ales. Daca nu s-ar fi putut transmite datele in timp util ar fi trebuit sa iti spuna timeout, nicidecum de TLS.

    Ti-am resetat limita, poti incerca atunci cand esti disponibil.
    *****************


  6. Problema scanare.

    #16
    Membru - Silver I Amos19's Avatar
    Member since
    Oct 2020
    Posts
    16
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Total Posts 1 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Yup, nimic diferit nici cu dupa cleaner......

  7. Problema scanare.

    #17
    Administrator Tiger's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    9,286
    Blog Entries
    3
    Mentioned
    167 Post(s)
    Achievements Mentions Received 3 Mentions Given 2 Mentions Received 2 Mentions Received 1 Mentions Given 1 Threads Rating Received 2 Threads Rating Received 1 Visitor Messages Received 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Tot la sending 94% iti ramane blocat? Cate secunde ia pana in acel moment de la inceperea trimiterii raportului? Ai cumva intreruperi la internet?

    LE: Verifica daca "C:\Windows\Prefetch" (fisiere *.pf) au fost sterse de CCleaner.
    *****************


  8. Problema scanare.

    #18
    Membru - Silver I Amos19's Avatar
    Member since
    Oct 2020
    Posts
    16
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Total Posts 1 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account! Uite. Nu am intreruperi la internet.

    Verifica daca "C:\Windows\Prefetch" (fisiere *.pf) au fost sterse de CCleaner. ---- Nu deoarece nu am selectat nimic de la advanced poate stricam ceva, daca imi zici ca e ok sa selectez tot de acolo aia fac.

  9. Problema scanare.

    #19
    Administrator Tiger's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    9,286
    Blog Entries
    3
    Mentioned
    167 Post(s)
    Achievements Mentions Received 3 Mentions Given 2 Mentions Received 2 Mentions Received 1 Mentions Given 1 Threads Rating Received 2 Threads Rating Received 1 Visitor Messages Received 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Nu trebuie toate fisierele de prefetch (*.pf) sa le stergi, doar cele care incep cu "HL.EXE", "EXPLORER.EXE", "CMD.EXE" si "CONHOST.EXE".

    Am creat tool care genereaza date aleatoriu (75MB maxim) si le uploadeaza pe server, daca nu iti va permite upload-ul va spune si eroarea: You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!

    Sa imi dai un screenshot te rog cu rezultatul in caz ca a dat eroare.
    *****************


  10. Problema scanare.

    #20
    Membru - Silver I Amos19's Avatar
    Member since
    Oct 2020
    Posts
    16
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Total Posts 1 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Ok, am sters si alea din pref. You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Partners
Humble Monthly Bundle
Voucher PC-Garage