Vreți să vă apucați de niște Witchereală, dar nu știți de unde să începeți? Am o soluție pentru voi. Ce ar fi să începeți cu primul joc din serie, cu The Witcher. Prin coincidență, jocul este acum gratuit.

You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account! și păstra pe veci atașat de contul vostru acest titlu clasic. Motivul? Nu prea ai nevoie de un motiv întemeiat pentru a lua gratuit primul joc The Witcher, deoarece este o minunăție RPG-istică, cu un sistem de luptă ce poate deveni cam monoton, dar măcar arată impresionant.

Pe lângă asta, dacă intrați pe link-ul acestui giveaway, veți mai primi și câteva cărți de Gwent. Bine, este un giveaway pentru cărți de Gwent, fiind gândită ca o promoție pentru a mai populariza Gwent, dar au strecurat pe acolo și un Witcher gratuit. Desigur, aveți nevoie de un cont de GOG pentru a profita de ocazie, așa că ar fi bine să faceți unul. Și înainte să spuneți „dar eu nu am Gwent”, asta credeam și eu, dar e în biblioteca mea după acest giveaway.

Oricum, The Witcher este un joc bun. În special acum, fiindcă în ziua lansării avea probleme.