-- Closed Thread
Results 1 to 4 of 4
  1. Generic Cheat detection

    #1
    antracs's Avatar
    Member since
    Sep 2018
    Posts
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Generic Cheat detection

    Generic Cheat Detection
    RAPORT: You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    ANTIVIRUS: Nu
    DESCRIERE ADITIONALA: cineva mi-a spus ca poate sa fie de la softul de la tastatura am un Loghitech G 610
    LINK DUMP MEMORIE CS: You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!

    Salut Tiger, am incercat sa vb cu tine prin Panic de pe mouses....( incerc sa nu fac publicitate) si i-ai transmis sa fac cerere pe forum.Eu am mai facut 2-3 wg-uri si cineva mi-a spus ca e Bug, ca bla bla...asa ca am venit sa descopar "minunea" la tine.

    Ps. Windows-ul, e piratatat ( daca conteaza)

    Cu respect,
    Marius ( antracs)

  2. Generic Cheat detection

    #2
    Administrator Tiger's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    9,286
    Blog Entries
    3
    Mentioned
    167 Post(s)
    Achievements Mentions Received 3 Mentions Given 2 Mentions Received 2 Mentions Received 1 Mentions Given 1 Threads Rating Received 2 Threads Rating Received 1 Visitor Messages Received 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Felicitari, esti infectat cu Sality - sa nu folosesti Antivirus ca te mananca.

    Recomandari:
    * reinstalarea Windows-ului, deoarece slabe sanse sa scapi de la Sality (depinzand de versiunea pe care o ai)
    * nu baga in calculator niciun mediu de stocare ce se poate scrie direct (gen un stick), deoarece acest malware isi asigura persistenta pe ele si iar te vei infecta (pe tine sau pe altcineva)
    * foloseste un DVD cu Windows pentru instalare, e mai sigur in cazul tau
    * sa iti instalezi un Antivirus, FFS...


    Ti-am sters detectiile cauzate de acest malware, dar ele iti vor reaparea in continuare in urmatoarele rapoarte daca nu scapi de acesta...
    *****************

    Like wGods | Toxic a dat Like acetui post

  3. Generic Cheat detection

    #3
    antracs's Avatar
    Member since
    Sep 2018
    Posts
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    wow, multumesc pentru promtitudine.

    deja ma doare "cabina" ideea este ca eu in desktop-ul asta am 2 hdd-uri si in unul din ele sunt niste chestii personale .

    Am sa reinstales windows-ul, iau altul de pe torrent (poate e de la el) si am sa vad dupa ...ideea ca pana acum nu am mai avut problema asta.

    O alta alternativa? chiar daca imi cumpar un antivirus, nu am sanse sa-l gaseasca si sa-l sterg ?

    Cu respect,
    Marius

  4. Generic Cheat detection

    #4
    Administrator Tiger's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    9,286
    Blog Entries
    3
    Mentioned
    167 Post(s)
    Achievements Mentions Received 3 Mentions Given 2 Mentions Received 2 Mentions Received 1 Mentions Given 1 Threads Rating Received 2 Threads Rating Received 1 Visitor Messages Received 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Daca sunt chestii gen documente sau poze, poti sa ti le recuperezi folosind o sesiune (live-cd / live-dvd) de distributie de Linux sau de Rescue-CD/Rescue-DVD (de la producatorii de antimalware). Va trebui sa iti mount-ui manual HDD-ul pe aceste sisteme pentru a putea avea acces la fisierele de pe ele. Probabil chestia asta te depaseste. Te poti duce intr-un service si sa le explici situatia si sa incearca ei sa iti extraga datele.

    Sfatul meu este sa incerci sa instalezi un antimalware si sa incerci dezinfectia. Poate ai o versiune mai veche de Sality la care se poate face dezinfectarea sistemului.
    *****************


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Partners
Humble Monthly Bundle
Voucher PC-Garage