-- Closed Thread
Results 1 to 9 of 9
  1. Propunere regulament

    #1
    Banned Tim3^sh0T's Avatar
    Member since
    Jan 2013
    Location
    Pitesti
    Posts
    732
    Last username
    Crazy Doctor WarGods | EcstasyX
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 3 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1

    Propunere regulament

    Propun sa se adauge un regulament la Imagini & Photoshop/Cereri , topic preluat de la You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!

    1. Cerere pot face numai cei care au 20 posturi + o luna vechime comunitate.
    2. Cererile se fac odata la o saptamana.
    3. Cei care fac cererile sunt obligati sa poarte avatarul/semnatura o saptamana(cine nu o face numai are voie sa faca cerere o luna)
    4. Nu cereti avatare/semnaturi sinonime cu cele ale celorlalti , asta se numeste RIP (vreau un avatar ca al lui cutare)
    5. Nu aveti voie sa faceti cereri multiple intr`o singura cerere.
    6. Nu faceti dublu topic la cerere.
    7. Fara mesaje de gen : multumesc , sunt superbe , multumesc tuturor. Aveti buton de like/thanks.
    8. Respectati cu strictete modelul de cerere.

    Ex :

    Nick-ul tau : Nickname
    Marime (Avatar : 250x150 ) si (Semnatura : 400x150) : Avatar : 250x150
    Imagine / Render : You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account! / You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    Text + Culoare : Nickname , cyan/rosu.


    Astept pareri , pro/contra.
    Last edited by Tim3^sh0T; 10-01-2015 at 10:25 PM.

  2. Propunere regulament

    #2
    VIP RaZz0R's Avatar
    Member since
    Jan 2013
    Location
    Schiulesti, Prahova
    Posts
    2,750
    Mentioned
    2 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Received 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 1 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    sunt pro inafara de 4-poate cuiva i-a placut avatarul altui membru si vrea ceva asemanator. zic...
    ps: strock-ul nu imi merge
    Pentru probleme pe serverele oficiale ma gasiti pe STEAM sau Facebook

    **************************************************



    **************************************************

    Ce cautam:
    • scripteri - cs 1.6 / css (csgo) / samp / minecraft / metin2
    • bloggeri & posteri
    • designeri

    Ce oferim:
    • grad in comunitate in functie de categoria aleasa (Programator, Blogger/Promovare/Stiri/Echipa Tehnica/Helper, Designer)
    • grad de Moderator pe sectiunea aleasa
    • alte beneficii pentru seriozitate si efortul depus (de exemplu: servere de Counter-Strike 1.6 sau SAMP gratuite)

  3. Propunere regulament

    #3
    Banned Tim3^sh0T's Avatar
    Member since
    Jan 2013
    Location
    Pitesti
    Posts
    732
    Last username
    Crazy Doctor WarGods | EcstasyX
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 3 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1
    Quote Originally Posted by RaZz0R You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    sunt pro inafara de 4-poate cuiva i-a placut avatarul altui membru si vrea ceva asemanator. zic...
    ps: strock-ul nu imi merge
    Stock done.

    Rip inseamna copiere , iti place avatarul You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account! tu vrei sa iti schimb la el doar textul si renderul , tot rip se numeste , rip mai faci atunci cand iei dupa net un psd si pui efectele dupa el pe alt stock/render , adica tot la prima optiune ajungi. Cum spunea si tiger , cand faci o creatie trebuie sa ai "imaginatie" nu trebuie sa te inspiri de la altii si sa faci ceva asemanator.
    Last edited by Tim3^sh0T; 10-01-2015 at 10:35 PM.

  4. Propunere regulament

    #4
    Membru de onoare Teddy's Avatar
    Member since
    May 2011
    Posts
    1,642
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Received 2 Visitor Messages Received 1 Visitor Messages Given 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Eu nu-s de acord cu multe dintre propunerile tale.
    Daca mie mi-a placut un avatar al cuiva si vreau doar ceva modificat la el nu vad care-i problema. Inteleg faza cu copierea, dar mi se pare deja un pic exagerata propunerea.
    Mesajele de multumire.... cu ce te deranjeaza pe tine ca vezi un "multumec" intr-o cerere?
    Sa foloseasca avatarul/semnatura. O prostie. Daca nu mi-a placut cum a iesit de ce sa il folosesc? Inteleg, omul s-a chinuit sa mi-l faca. Il respect pentru asta, dar cam atat. A folosi ceva care nu iti place doar pentru a-l face pe altu' sa se simta bine deja e prostie crasa. Pentru mine a face asta e ca si cum n-as avea respect de sine sau n-as avea tupeu sa zic: da, frate, mersi ca mi-ai facut, dar nu-mi place. Pana mea, prin chestia asta s-ar promova pupincurismul care oricum e prea promovat.
    Be you
    Like F0rS3ti a dat Like acetui post

  5. Propunere regulament

    #5
    Banned Tim3^sh0T's Avatar
    Member since
    Jan 2013
    Location
    Pitesti
    Posts
    732
    Last username
    Crazy Doctor WarGods | EcstasyX
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 3 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1
    Quote Originally Posted by Teddy You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    Eu nu-s de acord cu multe dintre propunerile tale.
    Daca mie mi-a placut un avatar al cuiva si vreau doar ceva modificat la el nu vad care-i problema. Inteleg faza cu copierea, dar mi se pare deja un pic exagerata propunerea.
    Mesajele de multumire.... cu ce te deranjeaza pe tine ca vezi un "multumec" intr-o cerere?
    Sa foloseasca avatarul/semnatura. O prostie. Daca nu mi-a placut cum a iesit de ce sa il folosesc? Inteleg, omul s-a chinuit sa mi-l faca. Il respect pentru asta, dar cam atat. A folosi ceva care nu iti place doar pentru a-l face pe altu' sa se simta bine deja e prostie crasa. Pentru mine a face asta e ca si cum n-as avea respect de sine sau n-as avea tupeu sa zic: da, frate, mersi ca mi-ai facut, dar nu-mi place. Pana mea, prin chestia asta s-ar promova pupincurismul care oricum e prea promovat.
    Astepti pana cand apar alte variante , daca nu iti place niciun avatar nu il pui , referitor la regula cu nr 3 , daca ai pus un avatar din cerere esti obligat sa il ti o saptamana , daca nu iti place niciunul lasi reply ca nu iti place niciun avatar si gata , il respecti pe om ca iti face dar tot odata iti bati joc de munca lui , acum pui avatarul peste 3-4 zile nu il mai ai (ma refer in general).
    Daca mie mi-a placut un avatar al cuiva si vreau doar ceva modificat la el nu vad care-i problema.
    Problema este ca se numeste rip , iar cel care ti`l face e un fel de ciuri-buri in photoshop , asa cum spunea cineva lipsit de imaginatie si skill , stie doar sa faca dupa rip`uri.
    Mesajele de multumire.... cu ce te deranjeaza pe tine ca vezi un "multumec" intr-o cerere?
    Butonul de Thanks de ce mai e pus ? de forma ?
    A folosi ceva care nu iti place doar pentru a-l face pe altu' sa se simta bine deja e prostie crasa
    Aici nu prea am inteles , folosesti ceva ce nu iti place ca sa il faci pe altu sa se simta bine cu ce anume ? in legatura cu ce ? Nu iti place sa ti avatarul sau semnatura o saptamana ? atunci numai face cere , cel care iti face semnatura/avatarul a pierdut timp ca sa ti le faca si asteapta o "multumire" din partea ta , nu in cuvinte de lauda/puprincurism asa cum spui tu , asteapta sa ii porti avatarul/semnatura ca deaia ti le face Vad ca ai sarit ca ars mai rau ca un designer

  6. Propunere regulament

    #6
    Membru - Gold Nova III Alex`'s Avatar
    Member since
    Oct 2014
    Location
    Oradea
    Posts
    1,120
    Last username
    A!x FTw | X!a
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Received 1 Visitor Messages Given 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 3 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Fara mesaje de multumesc , aprecieri va rog sa va uitati aici Toti ! You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account! mie unu chiar imi place sa aud un multumesc sau imi place poza , dupa ce am lucrat la aceea poza ...

    Ce cautam:
    • scripteri - cs 1.6 / css (csgo) / samp / minecraft / metin2
    • bloggeri & posteri
    • designeri

    Ce oferim:
    • grad in comunitate in functie de categoria aleasa (Programator, Blogger/Promovare/Stiri/Echipa Tehnica/Helper, Designer)
    • grad de Moderator pe sectiunea aleasa
    • alte beneficii pentru seriozitate si efortul depus (de exemplu: servere de Counter-Strike 1.6 sau SAMP gratuite)


    MAIN ACCOUNT


    SMURF ACCOUNT

  7. Propunere regulament

    #7
    Membru - Gold Nova I AlinT3o22's Avatar
    Member since
    Nov 2014
    Location
    Timisoara
    Posts
    673
    Mentioned
    1 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Received 2 Visitor Messages Received 1 Visitor Messages Given 1 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 1 Days Registered 3 Days Registered 2
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    contra 1,4,7.
    Nick in game -> AlinT3o22
    www.wargods.ro/forum-> Detinator Mc.WarGods.Ro
    Nick Forum -> AlinT3o22
    Country -> Romania
    City -> Timisoara
    Contact Skype ---> maris.alin2
    Contact YahooMessenger --> maris.alin96@yahoo.com
    Rank -> Fondator Mc.WarGods.Ro
    Age -> 19->20->21 years
    Like Tim3^sh0T a dat Like acetui post

  8. Propunere regulament

    #8
    Membru de onoare Teddy's Avatar
    Member since
    May 2011
    Posts
    1,642
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Received 2 Visitor Messages Received 1 Visitor Messages Given 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Nu sar ca ars, doar ca nu-ti inteleg revolta asta stupida pe care o faci in ultimul timp. Spui ca te doare-n fund si totusi te tot bagi peste tot ca..
    Cum tu iti exprimi opinia in legatura cu ceea ce vrei, asa fac si eu.
    Nu-s de acord, pur si simplu. Daca vrei sa-mi intelegi argumentele bine, daca nu, asta e. Nu stau sa repet acelasi lucru, ca, zic eu, mi-am argumentat pozitia destul de bine inca de prima data.
    Be you

  9. Propunere regulament

    #9
    Banned Tim3^sh0T's Avatar
    Member since
    Jan 2013
    Location
    Pitesti
    Posts
    732
    Last username
    Crazy Doctor WarGods | EcstasyX
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 3 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1
    Quote Originally Posted by Teddy You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    Nu sar ca ars, doar ca nu-ti inteleg revolta asta stupida pe care o faci in ultimul timp. Spui ca te doare-n fund si totusi te tot bagi peste tot ca..
    Cum tu iti exprimi opinia in legatura cu ceea ce vrei, asa fac si eu.
    Nu-s de acord, pur si simplu. Daca vrei sa-mi intelegi argumentele bine, daca nu, asta e. Nu stau sa repet acelasi lucru, ca, zic eu, mi-am argumentat pozitia destul de bine inca de prima data.
    Poti sa spui cate argumente vrei si opinii , imi spui ca fac revolta si ca ma bag peste tot , in schimb tu spui ca nu te pricepi la photoshop dar tot te bagi , ti`am pus acolo cateva reguli daca esti pro bine daca nu dai contra , nu imi spui "daca imi place un avatar al altcuiva nu am voie sa fac la fel ca el ?' si alte chestii , esti impotriva unor reguli ? faci la fel ca alin , nu ma iei pe mn la rost ca dc sa nu faci rip , tu care habar nu ai ps , ai avataru ala de cand te stiu , am facut acest topic mai mult pentru designeri ca sa le fac munca mai usoara , spui ca esti but si nu te pricepi dar te bagi peste tot , ma bag si eu dar pe unde cunosc si am cat de cat experienta , poate ca mai ma bag undeva unde am impresia ca "stiu" dar se intampla rar incepusei si la topicul cu concursul la fel , playerii stau toata ziua la pc joaca cs si stau pe forum , dupa care la nimereala le dai steam moca din banii unor oameni care au muncit , ei stau la pc se joaca si tu muncesti ca sa le dai steam pe gratis , daca tot vor sa aiba steam sa munceasca online pentru el , asa se invata toti , munca ciuciu si sa pice totul deagata , cat de greu si cat timp iti ia sa faci o lucrare ps sau un site html simplu dupa un tutorial ? Rau imi pare dar cateodata ii dau dreptate si lui tiger , unii muncesc ca sa intretina comunitatea si altii stau acasa ca hoiturile si comenteaza toata ziua pe forum , in loc sa invatati pe altii stati si comentati si ii criticati , in loc sa critici un lucru mai bine adaugi ceva folositor cu care sa ajungem la o concluzie.
    Nu iti convine regula cu nr 7 ? foarte bine , dai contra , daca vrei sa adaugi o regula mai "blanda" foarte bine , daca nu numai comentezi , nu te apuci sa argumentezi ca nu esti la ora de romana sa faci text argumentativ.
    Last edited by Tim3^sh0T; 11-01-2015 at 03:19 AM.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Partners
Humble Monthly Bundle
Voucher PC-Garage