PDA

View Full Version : zm_wargods



TheOneLeeT
03-05-2014, 12:55 PM
Zilele acestea nu aveam ce face asa ca zic "Hai sa fac eu o mapa pentru WarGods" si uite ce mi-a iesit, pareri, mentiuni?
(Mapa nu e terminata, daca vreti sa fac unele modificari, sa adaug/sterg ceva spuneti, si daca e ok propunerea, o modific.)

<b>You have to register to ba able to see this link</b> (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)
Download poze: <b>You have to register to ba able to see this link</b>

Ps: Tin sa mentionez ca nu-s eu pro mapper...


Edit: Hai ca va pun sa vedeti si voi mapa (nu e terminata)
Download:<b>You have to register to ba able to see this link</b>
Tutorial: Descarcati TEST.bsp de AICI -> <b>You have to register to ba able to see this link</b>
O sa fie salvata cu numele "girlshare.ro_TEST.bsp" o redenumiti in "TEST.bsp" (daca nu scrie .bsp, ci doar "girlshare.ro_TEST" atunci o redenumiti in "TEST" )
dupa ce ati redenumit fisierul il copiati in cstrike/maps, intrati in joc, create game si selectati mapa cu numele "TEST"
...

Mai am de lucrat la cateva becuri si lumini (Dupa parerea mea) daca voi aveti si alte idei va rog sa le postati aici.

Up: Am rezolvat un bug care facea sa se deschida trapa cand apasai E pe ea, acum se deschide doar de pe buton (Cea de unde sunt tepii si sangele, de la scara)

Up: Am mai rezolvat câteva buguri (ușa rotundă nu se deschidea dacă stătea cineva în ascunzatoarea de deasupra ei, și alte bug-uri de textura (leaks, pentru cunoscători) și câteva aspecte care făceau ca Zm să fie mai avantajati...
Oricum trebuie să mai lucrez la ea... (Unii pereți sunt prea subțiri)

Si altă chestie, Ușa aceea cu buton, nu știu ce să fac cu ea...
Dacă stă un player pe/sub ușă atunci când se deschide/închide îl omoară... Dacă nu făceam chestia asta se bloca playerul și ușa...
Acuma nu știu ce să fac, să las ușa asa cum este(adică să nu se blocheze, dar să omoare playerul prins în ea) sau să o scot de tot.
Și referitor la cutii în zonele acelea libere... Nu știu ce să zic, posibil să le pun, posibil să nu... Văd eu cum o să iasă mai bine.

Aici sunt două versiuni ale mapei cu/fără ușă.
Cu ușă: <b>You have to register to ba able to see this link</b>
Fără ușă: <b>You have to register to ba able to see this link</b>

Acum vă cer părerea voastră, ce să fac cu acea „trapă pe buton” ?

Edit:
Mapa este în versiune BETA.
Sper să fie adăugată pe server pentru a observa eventualele buguri.
Download zm_leet_beta1 (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)

|HD|MeRceR*
03-05-2014, 02:12 PM
Revin cu edit ;)
P.S. Foarte super mapa :-bd , mare si are si locuri unde sa te ascunzi de zm ! :-bd
Felicitari !!

WarGods | AbySs
04-05-2014, 01:21 PM
Interesanta harta. Eu asa adauga ceva totusi, niste cutii unde este prea mult spatiu liber, dar in rest pare o harta frumoasa de jucat :)

Silvester
12-05-2014, 06:47 PM
da este ok mapa si mistou merge jucata si adaugat dar si cum zice abyss in spatile alea mari sa mai fie niste cuti puse sau ceva

LeeD tare frate :)