PDA

View Full Version : Bug



Tim3^sh0T
26-04-2014, 10:00 PM
De cateva zile a aparut un bug nou la lasermine , odata la 3 4 harti cand un zm intra prin laserul albastru doar ii ia din hp nu il omoara , de exemplu astazi cand jucam pe harta zm_2010 am trecut prin 2 lasere albastre fara sa imi ia hp si fara sa ma omoare , dupa ce am infectat omul ma omorat imd....ce am patit eu azi se intampla mai rar , dar treaba cu luatu din hp se intampla cam de 2 3 ori pe zi , ca si cum laserminele ar fi setate ca pe zp , doar sa ia din hp...

TheOneLeeT
27-04-2014, 07:46 AM
Crazy, Faza cu trecutul prin LM fara sa mori este urmatoarea, daca omul pune LM si sta pe traiectoria lui, zm poate sa treaca linistit prin el fara a avea grija ca moare (ca si faza de pe zm_assault_night2, cand pui scaunul in fata lm-ului si nu mori)

Si cu luatul din hp, daca tu ai destula viteza de miscare(nu merge si cu zm darck)rezultata din bhop, sau dintr-un trigger_push (rampa de la infantry) ai sanse destul de mari sa treci printr-UN SINGUR LASER si sa ramai cu hp-ul undeva intre 10 si 70-80.

WarGods | RbN
27-04-2014, 09:37 AM
Prin 2 lasere cred ca e imposibil.Pintr-un laser da,se poate trece,cum a zis si LeeT,insa cand ai 700 hp ramai si cu 200-300..Acest "bug" functioneaza din 2013.Din pacate multi playeri noi,care n`au nici o cunostinta despre zm,intra direct prin lasere si intra pe la tine sa te bantuie..

Shell
27-04-2014, 11:00 AM
Nush ce sa zic cum au spus si colegi mei la viteza mare pot intra si eu printr-un laser luandu-mi ceva HP dar sa trec prin 2 nu mi sa intamplat niciodata.

Tim3^sh0T
27-04-2014, 11:46 AM
pe mapa zm_2010 in ascunzatoarea de langa intrare stanga , cea gen piramida , erau 2 lasere , omu nu era pe niciun laser era in colt , am trecut prin ambele lasere fara sa imi ia hp , l`am luat si dupaia am murit in laserele lui..

NastarzZz
27-04-2014, 11:53 AM
Se mai intampla sa iti ia din hp la zm,cand este lag sau ai viteza mare,sa atingi laserul cu parti ale "corpului" care nu sunt critice (umar,picior..) am patito de multe ori si ramai doar cu 5-10-20 hp,insa prin 2 nu am trecut nici o data si nici nu sunt sigur daca se poate fara ca omul sa te "ajute":)) adica sa stea inainte laserului sa il blocheze.

luys
27-04-2014, 04:04 PM
treaba sta asa :
1- daca ct sta pe traiectoria laserului albastru zombie poate sa treaca
2- daca de exemplu mergi cu ctrl si dai umpic cu capu de laser iti ia hp sau daca un ct pune laser si imediat treci tu ca zm iti ia hp ..... eu unu nu cred ca e bug..

stillgoree
03-05-2014, 05:47 PM
e vorba de viteza !! spre exemplu daca folosesti speed hack treci prin lasere intact !!

WarGods | RbN
03-05-2014, 06:47 PM
e vorba de viteza !! spre exemplu daca folosesti speed hack treci prin lasere intact !!

Adevarat! Am si incercat ;;) cu reaper saritura cu viteza maxima(+ctrl) am trecut prin doua lasere fara a pierde hp :D

|HD|MeRceR*
03-05-2014, 09:16 PM
Adevarat! Am si incercat ;;) cu reaper saritura cu viteza maxima(+ctrl) am trecut prin doua lasere fara a pierde hp :D
Fara sa pierzi HP nu as crede.... eu am patit sa trec prin lasere de n ori , dar ramaneam tot cu 100 - ... ;;) !

WarGods | RbN
03-05-2014, 10:39 PM
Fara sa pierzi HP nu as crede.... eu am patit sa trec prin lasere de n ori , dar ramaneam tot cu 100 - ... ;;) !

Ehh,talent inbinat cu bulan si iti iese :)) ;)) Din cate stiu si Arnold a fost de fata :) am si eu un martor :P (pe 2010)