PDA

View Full Version : FPS mic doar pe server-ul de zombie :|



Tiger
26-09-2010, 12:34 PM
precum am spus despre laptop, merge orice joc... in cs 1.6 dar cand intru pe serverul de zombie am fps f mic 4-6 :| ... cand intru pe gungame, sau cs sau altele am intre 30-60 :D ... ce sa fac ca sa pot intra si pe serverul cu zombie???

PS: am incercat orice varianta de reparare :| ... fara rezultat

PS2: pe PC mi se blocheza DOAR acest server, uneori doar, pentru 10-20 secunde :| ... si cateodata mi se blocheaza si mai mult, dar atunci imi da BSOD ... cu eroarea la un fisier nclp24.sys - nu mai stiu sigur...am sa-l scriu corect data viitoare cand imi da un BSOD

-=MaX=-
26-09-2010, 08:00 PM
sincer nu stiu, probabil ai ceva la place video incompatibil cu cerintele serverului...

Tiger
26-09-2010, 08:42 PM
sincer nu stiu, probabil ai ceva la place video incompatibil cu cerintele serverului...

nu stiu ce sa spun...pe laptop joc Bad Company 2 (aparut in martie anul acesta), in high - merge putin mai incet ... iar in low merge perfect ...n-as prea crede ca ar putea fi de la placa video ...

Tiger
30-09-2010, 12:09 AM
tocmai mi-am mai dat seama de inca ceva... se intampla mai mult doar (sper) la flash-urile de lumina :|... vreo idee cum sa rezolv?

juNK
10-10-2010, 12:13 AM
tocmai mi-am mai dat seama de inca ceva... se intampla mai mult doar (sper) la flash-urile de lumina :|... vreo idee cum sa rezolv?

ai rate 25000
cl_cmdrate 101
cl_updaterate 101
fps_max 101
fps_modem 0.0?


ce placa video ai?

Tiger
10-10-2010, 08:39 AM
ai rate 25000
cl_cmdrate 101
cl_updaterate 101
fps_max 101
fps_modem 0.0?
ce placa video ai?

degeaba...am incercat orice setare care am gasit-o.. insa fara rezultat ... laptop-ul are placa video shared Intel HD expandabila pana la 1278mb (din cate am vazut are 64 mb dedicati - dar nu prea se tine cot de ea la jocurile noi, trece si ia direct din rami) ... problema nu-i placa video (am jucat Bad Company 2 - aparut in martie 2010 - si mergea bine)... ii problema ca fps-ul mic apare doar cand ii urma de lumina (adica de la un flash) atunci fps-ul imi este 4-6 maxim, iar cand sunt undeva unde nu-i lumina(flash de lumina), fps-ul ii intre 40-70

cosmin98
10-10-2010, 11:32 AM
Tiger sincer nush ce are:| la mn merge perfect si am 512m Ram si Placa de 128:|

Tiger
10-10-2010, 12:05 PM
Tiger sincer nush ce are:| la mn merge perfect si am 512m Ram si Placa de 128:|

Si la mine merge perfect, insa nu pe serverul de zombie ... intru pe gungame sau cs sau respawn warlords am intre 30-70 fps ...

juNK
10-10-2010, 01:32 PM
Si la mine merge perfect, insa nu pe serverul de zombie ... intru pe gungame sau cs sau respawn warlords am intre 30-70 fps ...

conteaza si placa video la cs .... daca ai nvidia debifeaza vsync off,daca ai ati da-i la setari si dai mai mult spre performance decat quality

incearca si la hardu c cu click dreapta si debifeaza allow indensing

la zombie sunt multe pluginuri,multe efecte ...aceleasi probleme le am si eu cateodata :) dar nu scade fpsu sub 30

Tiger
10-10-2010, 02:25 PM
conteaza si placa video la cs .... daca ai nvidia debifeaza vsync off,daca ai ati da-i la setari si dai mai mult spre performance decat quality

incearca si la hardu c cu click dreapta si debifeaza allow indensing

la zombie sunt multe pluginuri,multe efecte ...aceleasi probleme le am si eu cateodata :) dar nu scade fpsu sub 30

am incercat orice setare ... nimik .... app chestia la hdd allow indexing nu prea conteaza cine stie ce la un joc oarecare ... am spus ce placa video ii, dar am jucat BadCompany 2 merge bine, ...

cosmin98
10-10-2010, 05:40 PM
tiger..eu am nividia si o am pusa pe high la cs :| poate e de la cs:| eu am cs 1.6 transformed in mw2 dar nu il gasesti pe net pt ca eu l-am facut si pe sv fps meu e de 80-90 sincer chiar nush daca iti iei alt cs si tot asa iti face atunci........

juNK
10-10-2010, 06:32 PM
tiger..eu am nividia si o am pusa pe high la cs :| poate e de la cs:| eu am cs 1.6 transformed in mw2 dar nu il gasesti pe net pt ca eu l-am facut si pe sv fps meu e de 80-90 sincer chiar nush daca iti iei alt cs si tot asa iti face atunci........

iti recomand lant final....dar cel mai furmos sa-ti iei steam :)

Tiger
10-10-2010, 11:27 PM
iti recomand lant final....dar cel mai furmos sa-ti iei steam :)

se pare ca nu merge :( ... am incercat pe mai multe servere de zombie ca sa vad efectul... insa tot asa s-a comportat, parca ar fi de vina acele efecte, in zombie walords ii devina DOAR flashurile de lumina :( ... daca ai avea un cfg, care sa reduca intensitatea lumini, ar fi mai bine decat excelent (am obs cv: nu pot sa modific gamma sau lumina din cs :|)

WarGods | AbySs
11-10-2010, 09:38 AM
Verifica ce driver ai setat la serverul grafic. Sa nu fie unul generic.

Tiger
11-10-2010, 04:48 PM
Verifica ce driver ai setat la serverul grafic. Sa nu fie unul generic.

am facut multe schimbari la placa video si la optiuni cs, insa fara rezultat...imi trebuie un cfg, sau sa modific unul pentru ca acele flashuri de lumina sa nu mai aiba asa de mare intensitatea ...

am un demo: Demo fps (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)

Tiger
11-10-2010, 09:34 PM
se pare ca placa video de pe pc cedeaza :| ... incepe si ea sa aiba fps mic si sa se blocheze cand intru pe servere si sa apara niste dungi(in sensul ca uneori nu se vede scrisul, se vede intrerupt) :| ... ii bine ca macar m-a tinut cativa ani...