PDA

View Full Version : S.o.s



TheKiller.
03-04-2014, 05:49 PM
Nu stiu cine ia dat prima data check cu wcd si la prins codat, dar azi cand i-am facut poze si i-am dat check din nou, l-am prins iar cu codul....

<b>You have to register to ba able to see this link</b>

<b>You have to register to ba able to see this link</b>


poate prima data a fost iertat, dar chiar si a 2a oara :) ?

Tiger
03-04-2014, 06:14 PM
Citeste aici: <b>You have to register to ba able to see this link</b> .

Detectia a fost un false-pozitive din cauza unui caracter, de gen: «, µ, ¶, etc, existent in cfg.

TheKiller.
03-04-2014, 07:01 PM
Asta nu o mai stiam, dar asa zisul cfg ajutator nu ar putea contine si scripturi de aim, no recoil, anti flash s.s.m.d si cfg-ul sa contina sub 500 de linii ?

Tiger
03-04-2014, 07:37 PM
In acest caz, nu. Daca ar fi fost detectat cu cfg-uri de genul, in cel mai bun caz, ar fi aparut: "DLL CFG", "Aimbot CFG", "Silent Defuse CFG", "No-Recoil CFG", etc. .

Deobicei, cfg-urile ajutatoare au peste 20 de alias-uri (mai putin silent defuse sau no-flash). Detectia pentru cfg-urile cu peste 20 de alias-uri este afisata de wCD ca "Suspicious CFG", dar asta nu inseamna ca neaparat are cfg ajutator, ci exista peste 20 de alias-uri (poate sa aiba de exemplu bhop cu peste 20 de alias-uri).

De aceea va spun, in cazul detectiei cu cfg (exceptie alea cu peste 1000-2000 de linii), rugati jucatorul sa va dea cfg-ul respectiv pentru verificari si aveti grija ca numarul de linii sa corespunda (+- 1 linie).

Cum spuneam, posibil intr-un viitor update al wCD-ului sa-l fac in asa fel incat sa ofere mai multe detalii asupra jucatorului respectiv (gen: module (curate si suspecte), lista cfg si ce e suspect in el, etc.), nu doar o simpla linie: "detectat" sau "curat".

TheKiller.
03-04-2014, 09:11 PM
Aha, multumesc de informatii. Sper sa faca cerere unban, ca nu ii stiu ip ul.