PDA

View Full Version : Sugestie



ADRI
28-03-2014, 12:32 PM
Sugerez ca acei jucatori care au fost scanati cu WCD si rezultatul e ex: (Cheat Signature Detected:
DLL CFG: ion.cfg (total lines: 565) sa fie presati sa il stearga si sa refaca scanarea. stim ca nu este cheats sunt scripturi ajutatoare dar nu e corect fata de ceilalti playeri .(refuz = ban !)

Tiger
28-03-2014, 03:26 PM
DLL CFG poate contine si cod in acelasi timp (aim/wall), nu doar simple setari.

Totusi, daca vedeti ca cfg-ul are sub 100-500 de linii este posibil ca sa fie un false-positive (din cauza unor caractere non-ascii aparatute acolo din intamplare). De aceea, recomandarea mea, pentru astfel de cfg-uri de dimensiune redusa, este sa cereti CFG-ul spre verificare. Daca vedeti ca e plin cu text indescifrabil este sigur ca este cod. De asemenea daca vedeti ca DLL CFG-ul (sau orice CFG in general) are peste 1000-2000 de linii, este sigur ca este cod.

De asemenea, in cazul detectiei cu "Suspicious CFG" nu inseamna ca suspectul are cod, ci ca au fost detectate cel putin 20 de alias-uri (gen: silent walk, bhop mai ciudat, silent defuse, noflash, etc.). Inca o data, va recomand sa luati cfg-ul la verificare.

Un exemplu de caz false-positive cu DLL CFG: <b>You have to register to ba able to see this link</b> .
Un exemplu de caz cu detectie adevarata pentru DLL CFG: <b>You have to register to ba able to see this link</b> .

Probabil intr-o viitoare versiune de wCD (atat aplicatia, cat si website-ul) vor fi facute in asa fel incat sa specifice mai multe detalii despre jucatorul scanat, un raport complet, nu doar simple mesaje cu detectia.

Joker2014
28-03-2014, 08:52 PM
ce imi place cum explica tiger asta!!

ADRI
19-10-2014, 12:40 AM
:locked: