PDA

View Full Version : Reliable channel overflowed



Geo<3
25-03-2014, 08:00 PM
Eu propun sa se rezolve aceasta problema cu reliable channel overflowed .
Deoarece cand fac/em bani de "awp" sau cand avem scorul mare , mereu ne scoate... !
:(

Tiger
25-03-2014, 08:25 PM
Nu ati invatat nimic din acest topic: <b>You have to register to ba able to see this link</b>

Mai ales partea:


@ Off: care sper sa va ajute sa realizati sa contribuiti si voi cum puteti

Voi va plangeti ca da eroarea aceea, dar v-ati pus in minte fraza: "hai sa ii ajut si eu cum pot"? Din cate vad niciunul dintre voi nu v-ati pus intrebarea, asteptati doar rezolvarea cu speranta ca nu o sa trebuiasca sa contribuiti cu nimic, niciodata, la server. Majoritatea dintre voi aveti macar helper, dar pe niciunul nu vad ca a contribuit cu reclama. Ma intreb daca server-ul iar nu va avea oameni care sa plateasca host-ul, oare cati dintre voi ati sari sa ajutati server-ul?

PS: Intr-o zi am dezactivat majoritatea pluginurilor suplimentare de bio (inclusiv super-awp), lasandu-le active doar pe cele de baza (pluginul de baza, laserele, clasele de zombie), iar overflow-ul tot aparea.
PS2: Te asteptam cu solutii.

WarGods | RbN
25-03-2014, 09:05 PM
Tiger are dreptate 100%.Si daniel s-a chinuit mult pana a rezolvat problema.O situatie ar fi daca nu-si aminteste daniel cu care plugin a fost problema.Porblema si aici este ca daniel a disparut de cand a renuntat la contribuirile la serverele comunitati.i
Din ce imi amintesc pluginul problematic a fost hats-ul,dar in prezent nu este pus pe server,din cate stiu.Daca cineva si-ar aminti cu ce plugin a fost problema,este rugat sa dea un reply :) Stiu concret ca au fost povesti lungi despre acel plugin :)):P

-=MaX=-
26-03-2014, 12:50 PM
Hats-ul genera problema cu limita de entitati, de aceea a fost scos. Overflowul e generat de altceva si nu mai stiu de ce...
Dar dupa cum a spus si Tiger, asteptam solutii si de la voi sa putem rezolva problema

MnmL.
26-03-2014, 03:13 PM
Nu ati incercat pana acum pluginul AHE ? anti host error , am vazut pe forumuri ca multi au rezolvat problema ?

WarGods | KGB
26-03-2014, 04:46 PM
eu m-am hotarat,vreau sa ajut la inbunatatirea serverului,ma voi gandi in ce mod sa o fac...