PDA

View Full Version : [AMXX] WarGods DualBots (Fakefull / Podbot) Helper



Tiger
14-03-2014, 05:21 PM
Descriere: Este un plugin simplu ce va asigura X boti pe server indiferent daca sunt boti reali (podbot) sau daca sunt boti pus pe spectator (fakefull). Este perfect in situatiile in care pe anumite harti nu exista waypoint-uri. Acest plugin il folosesc pe Knife pentru a avea in permanenta 2 boti pe server (fac oarecum rank server-ului ^ ^).

Nume plugin: WarGods DualBots Helper
Autor: Tiger
Versiune: 1.0

Sursa:

#include <amxmodx>

#define PLUGIN "WarGods DualBots Helper"
#define VERSION "1.0"
#define AUTHOR "Tiger"

public plugin_init()
{
register_plugin(PLUGIN, VERSION, AUTHOR);

set_task(25.0, "verify");
}

public verify()
{
new mapname[32];
get_mapname(mapname, 31);

new filename[70];
formatex(filename, 69, "addons/podbot/wptdefault/%s.pwf", mapname);
if (!file_exists(filename))
{
server_cmd("amx_addfake");
server_cmd("pb_minbots 1");
}
else{
server_cmd("amx_removefake @all");
server_cmd("pb_minbots 2");
}
}



Il customizati voi cum doriti. Atentie doar sa nu depasiti de mai mult de 2-3 boti (indiferent de tipul lor)!!!

plugin, amxx, bots management, fakebots, podbot, waypoint, fakefull

DarkRed
14-03-2014, 06:54 PM
Bravo reusesti sa imprezionezi omul cu fiecare plugin .

Teddy
15-11-2014, 04:20 PM
Plugin util.

IoNuTzZ
15-11-2014, 04:41 PM
Am o intrebare: Am vazut ca pe knife uneori sunt 2 boti spec si alteori sunt 2 boti in joc... Cum de uneori sunt spec si alteori sunt la joc?

Tiger
15-11-2014, 04:49 PM
Daca citeai cu atentie primul post vedeai de ce:


Descriere: Este un plugin simplu ce va asigura X boti pe server indiferent daca sunt boti reali (podbot) sau daca sunt boti pus pe spectator (fakefull). Este perfect in situatiile in care pe anumite harti nu exista waypoint-uri. Acest plugin il folosesc pe Knife pentru a avea in permanenta 2 boti pe server (fac oarecum rank server-ului ^ ^).

Nap
24-02-2015, 10:15 AM
Am incercat sa pun pluginul pe server dar nu merge. Am omis ceva? (podbotii merg doar daca exista waypoint-uri). Trebuie sa instalez si boti fakefull ?

Tiger
24-02-2015, 10:52 AM
Da. Evident.

Nap
24-02-2015, 01:04 PM
Nelamuriri...

Podbotul e setat:

pb_minbots 1
pb_maxbots 2


Iar fakefull:

ff_automode 1
ff_players 1
ff_delay 1
amx_addfake 2

1. Apare in consola svr in permanenta chiar daca nu sunt boti urmatorul mesaj "Max Bots reached, can't create Bot !" Cum se rezolva a.i sa nu mai apara acest mesaj? <b>You have to register to ba able to see this link</b>

2. Cand nu e nimeni pe server (pe hartile cu waypoint-uri) 2 boti se joaca singuri. Cum se poate da kick automat unui bot cand o persoana intra pe svr? (sa ramana un bot si un jucator, nu 2 boti si un jucator). Iar daca intra 2 persoane ambii boti sa primeasca kick.

Tiger
24-02-2015, 02:30 PM
Off-topic:
Seteaza "ff_delay" la 5. Este doar pentru a nu solicita server-ul sa-ti adauge cel de-al doilea bot (fakefull) dupa o secunda dupa ce ti l-a adaugat pe primul si pentru a nu putea produce Reliable Channel Overflow (precum da la podbot daca delay-ul de adaugare a botiilor este prea mic).

On-topic:
1. Seteaza pb_maxbots la un numar mai mare. Seteaza-l maximul de sloturi (24). Acel cvar reprezinta numarul de boti + jucatori permisi pe server.
2. Nu ti-as recomanda, forteaza nota cu maxim 2. Cel mai bine este sa ai maximul de numar de boti permisi (2), iti aduc rank suplimentar.

Data nu vrei sa ma asculti, poti inlocui "pb_minbots 2" in "pb_minbots 1" in pluginul de mai sus.