PDA

View Full Version : Cititi !



AnOnIm
07-03-2014, 02:13 PM
El e sasuke ,jucator cu wac ,jucator care a facut cerere de slot ...as spune jucatorul perfect ,dar...are un defect ,e dobitoc .
Demo: <b>You have to register to ba able to see this link</b> -juca doar cu silent aim

Alt jucator cu wac ...i-am facut poze ,nu s-a deranjat sa le dea: <b>You have to register to ba able to see this link</b>


Intrebare ,ce putere mai are wac-ul? Si cand a fost facut ultimul update? Nu condamn pe nimeni ,apreciez munca lor ..doar ca se pare ca nu mai e asa eficient ,odata ce codurile sunt facute mai nou sa se ascunda de multe anticheaturi .


O zi buna va doresc !

TheKiller.
07-03-2014, 04:46 PM
La cate coduri apar peste noapte, care mai de care mai "performante" nu ai cum sa faci fata la toate. Si din ce stiu eu, e nevoie de sursa codului pentru al integra la wac sa il poata depista. Update-uri poate sau facut recent, dar daca nu a avut aceeasi sursa sau acelasi cod, degeaba. Eu am spus de multe ori ca sunt f multe coduri care trec si de wac si de steam si de toate. D-aia intotdeauna ma uit si fac poze celor care au wac on.

Tiger
07-03-2014, 06:46 PM
Nu codurile, oricare ar fi ele, vechi sau noi, sunt problema, ele sunt detectabile, problema reala sunt bugurile din WAC...

WAC-ul nu a mai fost updatat de prin august-septembrie, anul trecut, si nici nu cred ca va fi updatat intr-un viitor apropiat. Daniel nu a mai trecut de mult timp pe forum (de prin februarie), a facut pauze, dupa care a revenit, in fond, este si el ocupat cu altele (facultatea, msp, alte proiecte etc.).

Tot nu inteleg, aveti wCD, cu un sistem de rapoarte online, de ce nu-l folositi? Este o metoda usoara de a afla daca jucatorul are cod, sau nu, si chiar mai eficienta decat clasicul "screenshot" + dureaza mai putin. Ii faceti 2 screenshot-uri unui jucator, preventiv in caz ca nu ii merge wCD (numai in caz de windows xp neupdatat), ii dati link-ul pe mess jucatorului (sau chiar si pe chat-ul din cs), el va trebui sa descarce si sa ruleze aplicatia. Suspectul tot ce trebuie sa faca este sa dea click pe butonul SCAN si nimic mai mult, pentru ca restul face aplicatia.

PS: Sa nu-l folositi, sa dati banuri in prostie pe presupuneri aim/wall + va cade barbatia jos si va veti transforma in calugari daca-l folositi.

AnOnIm
08-03-2014, 06:52 AM
Ok tiger ,o sa descarc programul ...o sa pierd o mapa intreaga pentru a verifica un jucator ,ca si asa am timp mult . Stau sa ii explic pentru ce sa descarce,ce sa faca cu el ...nu-i problema ,o fac si pasta ! In cazul asta ,putem scoate wac-ul ,daca nu ne mai e de ajutor asa mult ?Sau macar o perioada pana revine daniel ?

Tiger
08-03-2014, 09:48 AM
Atitudinea ta denota o stare de inconstienta si prostie cat cuprinde, ca mai tot timpul. Ai prefera sa dai ban fara a-l verifica printr-o metoda mai eficienta? Esti constient de faptul ca nu mai poti avea incredere de mult timp in screenshot-uri, nu? Ti-ai pus macar intrebarea de ce unora nu le merge comanda screenshot trimisa de server client-ului, iar tu ii banai degeaba? Esti constient ca sunt coduri mult mai inteligente decat iti poti tu imagina, nu? Crezi ca ochiul tau/experienta poate distinge orice cod? Iti spun eu, nu, poti doar aproxima. Inca nu ai vazut coduri, ultimele noutati sau cele private, ai ramane putin uimit.

Vad ca tie-ti place sa ramai in orizontul tau, limitat, ok, no problem, continua sa ii banezi in continuare, nimeni nu te opreste, dar atunci, te rog eu mult, nu te plange de situatiile de genul cand ai alternative de verificare.

Btw, datul link-ului si a informatiilor + o scanare cu wCD se face mai rapid decat explicarea, preluarea screenshot-urilor si verificarea lor (o data de coduri si o data de verificare impotriva modificarii imaginii). Daca ai si un text pregatit (link direct spre aplicatie + detalii), timpul se reduce considerabil.

Cat despre WAC, chiar daca are unele buguri, are utilitatea lui si inca ajuta la descoperirea codatiilor si la prevenirea folosirii codurilor in randul adminiilor.

AnOnIm
08-03-2014, 10:05 AM
L-am probat ;) ...unui player ia dat asta "unable to find version" . Hai sa nu ne jignim ,pentru ca nu ne permitem sa ajungem asa departe ok? ti-am apreciat munca ,doar nu ma jigni ,ok ?

Tiger
08-03-2014, 10:13 AM
Atunci, daca nu vrei sa imi exprim propria parere, nu continua cu povesti de genul "o sa descarc programul ...o sa pierd o mapa intreaga pentru a verifica un jucator", de indata ce nu l-ai incercat, deoarece se inteleg foarte multe din acest context, pe langa fazele imature.

PS: Atata timp cat ai alternative la un produs, nu ai de ce sa te plangi. Nu fii acea persoana care se plange ca nu are ce manca, desi painea este langa el.
PS2: Am specificat

Ii faceti 2 screenshot-uri unui jucator, preventiv in caz ca nu ii merge wCD (numai in caz de windows xp neupdatat),

Ce s-ar fi intamplat daca i-ati fi cerut sa-si instaleze WAC-ul? Ar fi trebuit sa-si instaleze de la .net 2.0 la .net 4.0 . Puteti sa ii spuneti frumos sa-si instaleze .net 2.0 pe data viitoare ca sa nu mai existe situatii de genul.

AnOnIm
08-03-2014, 10:32 AM
Deja o dam in diverse ,deja suferi prea mult ...iti multumesc pentru afirmatie oricum ,sunt un prost ! Sterge dracu topicul asta si scuza-ma ca mi-am permis sa postez si eu ce cava pe forum ,in scopul de a remarca o slabiciune la wac .

pitiku
08-03-2014, 10:54 AM
M-am uitat si eu pe multi playeri ce au wac on dar totusi sunt multe faze cand ei trag ''haotic" , pe unii i-am testat cu wcd , insa fara succes . Mai mult de atat nu pot face .