PDA

View Full Version : regula sau nu ?



Tim3^sh0T
07-02-2014, 05:28 PM
Vreau sa stiu si eu daca pe hartile zm_toxic_house(2) e voie sa pui lm pe hol si zm_infantry(max) e voie sa pui lasere la rampa ? king imi zice intr`o zi ca e voie , grasuxxl sau alt admin imi zice ca nu e voie. Numai stiu ce sa mai cred...

grasuxxl
07-02-2014, 05:37 PM
pai daca pun toti lm pe hol blocheaza intrarea si nu are zm cum sa mai atace si pe zm_infantry daca pun la rampa zm cum ataca ca tot asa blocheaza rampa

Tim3^sh0T
07-02-2014, 05:41 PM
Atunci sa se faca o regula cu chestiile astea si sa se puna pe sv...la infantry mai ai o sansa ca sunt scarile alea 2 pe partea cealalta , dar pe toxic numai ai nicio sansa :))

grasuxxl
07-02-2014, 05:52 PM
pai da sunt alti de nu stiu ca pot sa se suie pe acolo

WarGods | AbySs
07-02-2014, 07:45 PM
Atata timp cat laserul nu blocheaza direct calea de acces(adica baza laserului, cand unu pune in tunel de ex si nu poti trece ca te blochezi in laser) poti pune unde doresti. Mai terminati cu "zm nu vor mai ataca daca pui lasere pe lung", doar nu o sa ma iau de toti playerii noi ca aveti voi pretentii la reguli ce nu exista. Va spun de fiecare data sa nu mai inventati reguli si o spun degeaba. La fel faceti si cu slay unui jucator afk, v-am spus ca jucatorul afk(daca nu are lasere puse) se pune spectator.
Si ca sa iti raspund direct, pe toxic house au voie pe hol, iar pe infantry atata timp cat pune pe zid pentru a ajunge laserul sa apere rampa au voie.

Tim3^sh0T
07-02-2014, 11:42 PM
deci abys a dat decretul :))

WarGods | AbySs
08-02-2014, 11:03 AM
deci abys a dat decretul :))

Ma bucur ca ai deschis un topic cu intrebarea asta, acum pot sa sanctionez pe cine nu respecta cele spuse de mine mai sus.

WarGods | RbN
08-02-2014, 11:38 AM
Inca o intrebare,pe infantry,la rampa daca se pune laser in mijlocul rampei drepte,se poate trece,doar daca un zombi blocheaza laserul atunci nu se poate trece,se blocheaza rampa.Daca nu o blocheaza nu poate trece,daca o blocheaza nu poate trece,asa este sau nu este voie sa fie pus laserul albastru?

WarGods | AbySs
08-02-2014, 11:59 AM
Inca o intrebare,pe infantry,la rampa daca se pune laser in mijlocul rampei drepte,se poate trece,doar daca un zombi blocheaza laserul atunci nu se poate trece,se blocheaza rampa.Daca nu o blocheaza nu poate trece,daca o blocheaza nu poate trece,asa este sau nu este voie sa fie pus laserul albastru?

Aici este cu dute vino, nu este singurul loc unde ai loc de un singur laser dar daca zm pune peste nu mai este loc sa treaca. Dar nu, nu are voie nici zm si nici om sa puna laser pe rampa, are voie in fata rampei dar nu pe rampa. O regula este facuta pentru notele de nesimtire, a bloca cu laserul pentru ca fizic sa fie imposibil ca zm sau alt om sa intre(stiu ca zm il poate sparge dar nu si daca stai cu supergun pe capu lui) tine de aceasta regula. Nu ii poti cere unui player sa nu puna lasere pe lung dar ii poti cere sa nu fie nesimtit :). La fel cum a arunca pe altu sub harta sau a sparge un pod(stiu ca este o regula in care se stipuleaza acest fapt) tine tot de aceasta regula.