PDA

View Full Version : zm_warlords



>Le3T
02-03-2011, 12:07 AM
Vreau sa fac o harta de ZOMBIE special pentru serverul warlords, Cine ma poate ajuta si pe mine cu idei/sugestii poate sa posteze o schita a hartii (Ceva simplu, facuta in paint)

Harta o fac eu singur, imi trebuie doar IDEI...

gbz
02-03-2011, 11:00 AM
hi am eu idei .. hai sa vb pe chat si poate o facem ;)

-=MaX=-
02-03-2011, 11:42 AM
o singura mentiune, nu ii pune numele zm_warlords... pune-i wlzm_numele
pe viitor o sa avem mai multe harti si vor avea numele wlcs_nume, wlde_nume, wlgg_nume, wlzm_nume, etc... ;)
o sa iti fac o schita a hartii pe care vroiam sa o fac...

>Le3T
02-03-2011, 12:49 PM
Ok ;) Astept idei, eu sincer nu am imaginatie...

>Le3T
02-03-2011, 08:41 PM
Am inceput la o harta "wlzm_redleet" Harta este facuta in proportie de 8-10%

Harta (PANA UNDE AM FACUT-O ACUMA) o puteti descarca de AICI <b>You have to register to ba able to see this link</b>

(Dezarhivati "wlzm_redleet10.bmp" in cstrike/maps, intrati in cs/new game si selectati wlzm_redleet10)

Astept sugestii/pareri/injurii =)) :))

Ps: Afara o sa fie CT SPAWN, TERRO SPAWN o sa fie inauntru, in cladire (SPAWNURILE O SA FIE IMPRASTIATE IN TOATA CLADIREA)... Astfel incat sa evitam laserele in spawn la ZM...

-=MaX=-
03-03-2011, 01:10 AM
bine gandita treaba, desi nu am apucat sa vad harta, dar chiar imi notasem in agenda faza cu spawnurile sa nu apara problema cu laserele in baza :P
si inca ceva, incearca sa pui spawnurile aleator pe harta, amestecati terro cu CT, iese mai bine asa si nu se va complica nimeni sa puna lasere in spawnuri ;)

Oricum imi place cum ai gandit-o, bravo! ;) o sa reproduc schitele mele pe calc si o sa ti le dau sa faci, cine stie cand voi avea timp sa ma apuc de mapping...

>Le3T
03-03-2011, 03:04 PM
Harta terminata in proportie de 15%...

Download harta (CAT AM FACUT PANA ACUMA) <b>You have to register to ba able to see this link</b>


Upgrade:

1:am facut doua Intrari secrete in camera de sub scari...
2: Am mai scos din beculetze sa nu fie lag..
3: Am fixact cateva erori (Leaks si cele de la texturi)
4: Am facut usa la parter
5: Am facut si o piscina sa se distreze si ZM sa nu mai urle dupa "BRAIN" =)) :)) (Piscina o sa o modific putin ca asa e cam urata, o sa fac o camera cu acid, si sus nush ce sa fac =)) :)) Poate fac celule ca la inchisoare, cu un pat si un WC... (USA SA SE DESCHIDA PE BUTON+Un BUTON GENERAL CARE SA DESCHIDA TOATE USILE ODATA+GRATI LA FERESTRE) ... Nush, ma gandesc...

Jos vroiam sa bag acid dar imi da o eroare la trigger_hurt si nush cum sa o rezolv :-s

--==NyKoLaY==--
03-03-2011, 04:24 PM
mane decat sa iti dea eroare la baie cu namol tiam spus fa o camera din care sa iasa lasere dar omu sa poate sa scape de primele 2 si la al 3 lea se deschide o usa dar toate camera se face lasere si nu mai are scapare si imi place partea cu facutul inschisorii si incearca sa faci sub scara pe undeva un coridor ce cade ca in zm maya stii de e acoperi si ca ai ghimionul sa trece peste partea aia cazii in jos

>Le3T
03-03-2011, 04:47 PM
In locul piscinei am facut o camera cu acid, si se sparge podeaua asa ca in zm_2010...

>Le3T
03-03-2011, 06:13 PM
Download harta 20%, am reusit pana la urma sa bag acid :X:X:X

<b>You have to register to ba able to see this link</b>

>Le3T
05-03-2011, 02:38 AM
Last Upgrade ;)

<b>You have to register to ba able to see this link</b>

26%

Ps: in camera cu acid cum credeti ca e mai bine? sa se sparga podeaua cand calci pe ea sau doar cand tragi in aceasta???

AnGeL | Pro (W_^)
05-03-2011, 11:27 AM
Eu zic cand tragi ;)

>Le3T
07-03-2011, 04:47 PM
descarcati harta si mai dati-mi idei,,, Nu mai stiu ce sa fac la ea si am ramas pe loc..