PDA

View Full Version : voi lipsi o vreme:((



cosmin98
28-02-2011, 07:59 PM
Sall. Am avut o problema la sursa si mi-a ars procesorul.Asa ca nu am sa pot tine red sau intra pe sv pana nu imi skimb pc.Nu sunt sigur cat va dura. Va Multumesc:((

P.S: Acest topic l-am facut de la un prieten

VaSy
28-02-2011, 09:15 PM
fa nebuno eu plang daca nu intri:((:((

Tiger
28-02-2011, 10:16 PM
(poate placa de baza+ ceva defecte cu sursa, in niciun caz nu avea cum sa ti se arda procesorul decat daca ai facut OC) oricum naspa :| ... imi amintesc cand mie mi s-a ars hdd-ul de la pc si am avut ce astepta pana ce am cumparat altul ca sa pot juca omeneste :(

sper sa revii cat mai repede :(

.::WaynE::.
01-03-2011, 12:30 AM
DA bine zice Tiger, nu are cum sa ti se arda procesorul, poate ceva de pe placa de baza sau poate sursa....astea da, dar nu procesorul. Si apropo, nici in OC un procesor nu se poate arde (daca nu umbli la voltaj).
Acum cine va pune sa stati cu pocnitori de surse in carcasa, cumparati-va fratilor o sursa de brand, dai un ban dar nu ai surprize de genul acesta.

Un lucru nu inteleg: de ce trebuie sa iti iei alt pc, cand ai una sau mai multe piese stricate (un caz rau deasemenea) ?! Demonteaza pc-ul si vezi ce piesa e stricata sau dute cu el la un service, daca nu te pricepi. Acesta este sfatul meu.

Tiger
01-03-2011, 05:14 PM
DA bine zice Tiger, nu are cum sa ti se arda procesorul, poate ceva de pe placa de baza sau poate sursa....astea da, dar nu procesorul. Si apropo, nici in OC un procesor nu se poate arde (daca nu umbli la voltaj).
Acum cine va pune sa stati cu pocnitori de surse in carcasa, cumparati-va fratilor o sursa de brand, dai un ban dar nu ai surprize de genul acesta.

Un lucru nu inteleg: de ce trebuie sa iti iei alt pc, cand ai una sau mai multe piese stricate (un caz rau deasemenea) ?! Demonteaza pc-ul si vezi ce piesa e stricata sau dute cu el la un service, daca nu te pricepi. Acesta este sfatul meu.

vroia sa isi cumpere alt pc cand mai aduna niste bani (i-am facut un wishlist cu componente pt noul pc), poate acum a primit niste banuti :P

cat despre OC, trebuie modificat voltajul atat la procesorului cat si al ramilor :P... nu prea ai sanse sa faci OC stabil fara sa modifici cat de putin voltajul (poate ai sanse sa faci OC stabil fara sa maresti voltajul doar daca maresti frecventa procesorului cu putin - undeva in 100-300mhz, depinde si de sursa si placa de baza)

cosmin98
04-03-2011, 09:12 PM
Mda am skibat procesorul dar tot Intel Celeron de 2.8 Ggh am loat:|=))