PDA

View Full Version : Reclamatie Brand



Dragosh
12-01-2014, 05:06 PM
Nume : Dragos
Adminul reclamat : Brand
Motiv : Ma jucam linistit pe server si am primit fara motiv un ban permanent de la adminul Brand.Peste 2-3 minute am intrat inapoi pe sever si l-am intrebat pe adminul Brand daca e greu sa dea un ban cum trebuie,mi-a dat kick. wLady Mary a fost de acord cu mine si i-a spus ca nu este corect,el a continuat sa faca pe superiorul si dupa 4-5 mnute in care dadea kick la mai multi care imi sustineau punctul de vedere ne-a dat ban 120 de minute si mie si lui wLady Mary.
Dovezi: <b>You have to register to ba able to see this link</b>

Tottenham
12-01-2014, 05:15 PM
Aveai numele asemanator cu cel care trebuia sa primeasca ban . Dupa ce Brand a dat ban celui care avea cod , ti-a dat tie unban de aceea ai putut reintra pe server.Sper ca te-am lamurit de ce primisei ban . Cat despre al doilea ban eu zic ca l-ai primit pe merit deoarece ai continuat sa te iei de Brand ca ti-a dat ban insa nu l-ai lasat nici macar sa-ti explice de ce ai primit..

Brand
12-01-2014, 05:22 PM
Era un player cu numele Dragon pe server sau ceva de genul , cand am scris sa-i dau ban i-am dat domnului Dragos, in acest timp Mary deja a inceput cu gura , i-am spus ca ii scot banul sa se calmeze dupa a intrat domnul Dragos inapoi pe server si a inceput cu texte de genul "nu poti da un ban cum trebuie" dupa cum a spus si el mai sus dar in opinia lui tot eu am avut atitudine superioara , i-am spus ca a fost o greseala el fiind foarte iritat si extrem de sensibil , Mary intre timp a inceput sa sara si ea cu gura pe mine , era un adevarat circ pur si simplu nu vroiau sa inceteze si isi bateau pl de mine, circul asta ii afecta si pe playeri nu doar pe mine care imi ziceau sa nu ii bag in seama pe cele doua stele de showbiz . Iar asta " 4-5 mnute in care dadea kick la mai multi" e in legatura cu un singur om Druid care se bagase si el in vorba nu stiu de ce si isi batea si el pl de mine , apai daca merit asa ceva dupa ce adminez toata ziua singur pe server bine ca a intrat si Tottenham ca nu faceam fata si veniti voi plini de energie sa ma luati la misto ca esti tu Lady Mary si Imparatul Dragos , daca merit asa ceva...eu renunt.

P.S. Mi-a placut acolo cum ai specificat wLady | Mary pe server avea decat Mary , paote va impresiona un pic publicul.

Dragosh
12-01-2014, 05:29 PM
Prietene,comanda amx_gag pentru ce este?Daca eu eram tare in gura cum spui tu,de ce nu ai dat gag?Eu te-am intrebat daca e greu sa dai un ban calumea,exact asa am formulat.Mary mi-a luat apararea,nu te-a jignit,nu ti-a dat cu parul in cap.Daca eram atat de obraznici de ce nu ai dat amx_gag?Dadeai gag 3-5-10-100001 de minute si gata.Daca asa sti tu sa adminezi,cinste tie. Eu stiu ca ban 120 de minute se da daca dai retry dupa gag,daca injuri vreun admin sau un player,daca faci un scandal monstru si faci revolta ca minerii in 89.

pitiku
12-01-2014, 05:32 PM
Dragosh . Brand e admin . Pentru o asemenea atitudine ai scapat ieftin . Mai bine te-ai calma si ti-ai vedea de joc . Daca el isi da silinta in a sta pe server si a ajuta comunitatea nu trebuie sa vi aici sa iti spui toate ofurile .

wLady | MaRy
12-01-2014, 05:38 PM
Brand, n-am inceput deloc cu gura,te-am intrebat de ce i-ai dat ban si m-ai spus ca din greseala, am inteles. Apoi,Dragos a intrat te-a intrebat "chiar asa greu e sa dai un ban calumea ? " dupa care ii dai kick,de ce?...puteai sa-ti ceri scuze.Ai spus ca n-ai avut timp sa-ti ceri scuze,dar pentru kick ai avut. Nu sunt stea de showbiz :-j..insa joc de 6 ani pe serverul asta si nu m-a jignit absolut nimeni si nici ban n-am luat,pana acum.Puteai frumos sa-mi dai gag ci nu ban. Nu te-am jignit, ti-am vorbit destul de frumos ...si totusi mi-ai dat ban.Multumesc.

Braand,in legatura cu nick-ul, joc cu MaRy pentru ca am slot pe wLady | MaRy si nu pot intra deoarece nu merge sa-mi instalez wac-ul.A incercat si wt3 sa-mi instaleze wac-ul si nu a mers. Dar,ma rog,nu trebuie sa-ti dau explicatii vis a vis de nick-ul meu si nici nu vreau sa impresionez pe nimeni.

c0d
12-01-2014, 08:15 PM
Il subscriu pe Pitiku ! Ai scapat ieftin. Dragosh , Brand este admin , tu nu ii te poti impune. Trebuia sa fi mai calm , sa iti explice omu de ce ai loat ban. Si apropo de comanda gagului , el este admin poate sa iti dea: gag , kick , llama , ban dupa considerarea acestuia.

ruby on rails
13-01-2014, 04:42 PM
Dragosh, chill, Mary, chill, daca eram eu dadeam ban permanent, asa ca chill. Reclamatie inutila din punctul meu de vedere, cand un admin este singur pe server este normal sa apara anumite greseli fara voia acestuia, si nu trebuie ca toata lumea sa ii sara in cap, caci si adminul este om si mai greseste.
Iar "un gag nu poti da cum trebuie" sau ceva de genul acest imi cam suna a aroganta, si nu este normal sa fii arogant cand adminul "lucreaza" gratis pentru a pastra linistea pe un server. Cheers !

Ahead
13-01-2014, 05:43 PM
Gata incetati a fost o mica greseala nu am vzt numele bine ce mare scofala Vorba lui Pitiku * ai scapat ieftin*.......

wLady | MaRy
13-01-2014, 08:31 PM
Ambii am fost destul de calmi. Dragos i-a adresat o simpla intrebare dupa ce a primit unban de la Brand..iar in urmatoarele 5sec i-a dat kick,motivul fiind...care?
Consider ca Dragos a reactionat cu foarte mult calm si cu maturitate avand in vedere faptul ca luase ban (nestiind ca adminul i-a dat ban din greseala),chiar sunt curioasa cum ati fi reactionat voi daca va trezeati cu ban permanent...Trebuia sa-i explice omului de ce i-a dat ban..nu sa-i dea kick cand acesta i-a adresat o intrebare. Iar dupa cateva minute ne-a dea BAN amandurora pe motiv ca...ca ce? Ca mi-am spus parerea? Da,mi-am spus parera
(o parere cu bun simt,in care nu am jignit) pentru ca nu am fost de acord cum a procedat in situatia aceea. Daca pentru asta meritam sa primesc ban,nu stiu ce sa zic...
Din punctul meu de vedere nu meritam ban 120 min...niciunul! Si sa nu mai zic de jignirile pe care mi le-a adresat,imi pare rau ca nu am facut Prtscn.

P.S. Ideea nu era ca Brand i-a dat ban permanent din greseala,asta am inteles. Ideea era ca dupa ce Dragos a reintrat pe server (pentru ca a primit unban) ascesta i-a dat kick pentru ca i-a adresat o simpla intrebare. Eu am intervenit spunandu-i ca nu merita kick ci trebuia sa lamureasca problema. Brand tot sustinea faptul ca nu
a fost lasat sa explice,sa-si ceara scuze..insa sa-i de kick a avut timp. Dupa care ne-am ales amandoi,eu si Dragos, cu ban 120min.

OblivioN
13-01-2014, 08:55 PM
Brand a fost cat se poate de calm avand in vedere cati ati sarit cu gura pe el, kick i-a dat pentru ca i-a adresat intrebarea in ironie iar ban ati primit pentru ca ati continuat taraboiul minute bune, mie brand mi se pare printre cei mai calmi admini,a facut ce a facut cand i s-a umplut paharu, eu zic sa ii dati uitarii acestui incident.Ps:mi-am permis sa vorbesc pentru ca eram de fata.

Brand
13-01-2014, 08:59 PM
Trebuia sa-i explice omului de ce i-a dat ban..nu sa-i dea kick cand acesta i-a adresat o intrebare. Iar dupa cateva minute ne-a dea BAN amandurora pe motiv ca...ca ce? Ca mi-am spus parerea? Da,mi-am spus parera
(o parere cu bun simt,in care nu am jignit) pentru ca nu am fost de acord cum a procedat in situatia aceea. Daca pentru asta meritam sa primesc ban,nu stiu ce sa zic...
Din punctul meu de vedere nu meritam ban 120 min...niciunul! Si sa nu mai zic de jignirile pe care mi le-a adresat,imi pare rau ca nu am facut Prtscn.

P.S. Ideea nu era ca Brand i-a dat ban permanent din greseala,asta am inteles. Ideea era ca dupa ce Dragos a reintrat pe server (pentru ca a primit unban) ascesta i-a dat kick pentru ca i-a adresat o simpla intrebare. Eu am intervenit spunandu-i ca nu merita kick ci trebuia sa lamureasca problema. Brand tot sustinea faptul ca nu
a fost lasat sa explice,sa-si ceara scuze..insa sa-i de kick a avut timp. Dupa care ne-am ales amandoi,eu si Dragos, cu ban 120min.

Sa dea cineva T/C va rog ca vad ca incepe sa-si bata joc si contureze povestea cum vrea ea , plus adaugari desigur. Va rog nu mai are rost , orgoliul ii apasa pe creier.