PDA

View Full Version : Atasare poze pe forum



tragaci
25-02-2011, 10:56 AM
Observand ca multi useri uploadeaza imaginile pe forum cu ajutorul unor siteuri de genul imageshack , pentru ceilalti, vizualizarea imaginilor respective devine mult prea plictisitoare treaba cu cllickurile din link in link, pentru a ajunge la imaginea dorita. Plus ca mai astepti o perioada pana iti incarca poza.
Asa ca, m-am decis sa fac acest thread, in care va voi arata pasi pe care tre sa ii faceti pentru a uploada cat mai eficient pozele pe forum:

1) DATI CLICK AICI (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)
2)Dati clic pe "Rasfoire/Browse..." si alegeti poza care vreti sa o uploadati
<b>You have to register to ba able to see this link</b>


3)Aici, datarita faptului ca nu toti useri au monitoare capabile sa suporte o rezolutie suficient de mare, alegeti din meniul "Resize", optiunea " 15" Screen (800x600)"
<b>You have to register to ba able to see this link</b>

4) Apasati butonul de UPLOAD

5) Se copiaza pe forum, linkul marcat cu rosu din imaginea de mai jos
<b>You have to register to ba able to see this link</b>



Sper sa va fie de folos threadul.:) :*

-=Giulia=-
25-02-2011, 12:26 PM
Frumos tutorial, bv!

tragaci
25-02-2011, 12:49 PM
Mie,....unul...., nu imi place deloc imageshakc-ul. Motiv pentru care am facut tutorialul asta.
Sper sa tina muti useri seama de el ;) :)

-=MaX=-
25-02-2011, 05:56 PM
e bun tutorialul, atata ca spre deosebire de imageshack.us si postimage.org, pe tinypic nu tin atat de mult imaginile, expira foarte repede fata de alte site-uri si le sterg...

tragaci
25-02-2011, 09:51 PM
Pentru varianta uploadarii cu IMAGESHACK, aveti mai jos pasii pe care trebuie sa ii urmati:

1) Se pare ca hostul are default-ul de upload, setat pentru varianta ecranelor de 15''.
Sfatul meu e sa nu umblati la acea setare ci doar sa apasati buronul de BROWSE, pentru a alege poza dorita, dupa care butonul de UPLOAD NOW
<b>You have to register to ba able to see this link</b> (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)

Uploaded with ImageShack.us (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)

2) Aici trebuie sa alegeti linkul incadrat in imaginea de mai jos, cu rosu.
<b>You have to register to ba able to see this link</b> (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)


Urmarind pasii mai sus mentionati, veti contribui la o mai buna functionare a forumului.

-=MaX=-
26-02-2011, 04:25 AM
mutat la tutoriale

tragaci
26-02-2011, 08:57 AM
;)) ma miram eu de ce nu il mai gaseam ;))

@daniel_san incearca sa pui pozele asa cum arata tutorialul.......si apoi o sa mai discutam.

E mult mai simplu ca in tutoriale......asa nu mai stai sa dai atatea clickuri pe linkuri, se incarca automat cu toata pagina topicului. ;)

tragaci
26-02-2011, 08:57 AM
Imi cer scuze de dublu post...... <b>You have to register to ba able to see this link</b> nu stiu ce tot are netul?