PDA

View Full Version : Confuzie!!



bbb
06-11-2013, 03:22 PM
Tiger am observat astazi ca wgods login este facut doar pentru grad pe server:slot,helper,etc.
dar nu restrictioneaza si numele de exemplu am vazut azi pe server ca a intrat cineva cu numele lui fcsb
care normal e un nume rezervat pe server.
Cam asta am vazut:
Black*War - 89.123.50.232
FCSB - 89.123.50.232
Iar fcsb e in top 15 si cine vrea poate intra cu numele lui de exemplu sa i strice rankul eu dau doar un exemplu.
Te rog tiger daca poti sa rezolvi acceasta problema:)

Sesshomaru
06-11-2013, 03:28 PM
Esti sigur ca nu o intrat unu cu numele FCBS?

bbb
06-11-2013, 03:38 PM
Da sunt sigur deoarece am comparat numele celui ce a intrat cu cel din top 15 si erau la fel.
PS:sesshomaru intra pe server ca iarasi e YO.marius ala...

Tiger
06-11-2013, 07:33 PM
De fapt, exista protectie, problema este una mai nasoala din cauza amxmodx-ului ce nu reincarca lista de adminii cum trebuie, astfel uneori jucatorii pot intra cu nick-ul unui slot/admin. Din pacate nu am ce sa ii fac, o solutie este si in WarGods Shield care reincarca in mod fortat lista de admini la fiecare conectare si la fiecare runda noua, astfel jucatorii care au nick-ul unui slot/admin va primi kick ori din prima faza a conectari, ori cand cineva intra pe server, fie la un inceput de runda.

As putea face un plugin care in mod explicit sa faca o verificare la fiecare conectare a unui jucator, dar mi se pare irelevant pentru ca nu ar fi o solutie perfecta.