PDA

View Full Version : Propunere !



mZq
29-09-2013, 09:23 AM
Eu as dori ca comenzile /me si /hp sa fie bagate again's pe sv ....Deoarece mai tragi prin perete si nah ca sa vezi daca e cineva acolo dai /me sau arunci un he si sa vezi daca ai dat dmg ...etc si /hp daca te intereseaza sa vezi cu cat hp a ramas playeru...!
Ms.

ruby on rails
29-09-2013, 09:55 PM
Pro :)

Rapid1923
29-09-2013, 10:19 PM
Sustin, cu toate ca ma gandesc ca aceasta comanda nu s-a scos premeditat. Si as mai adauga si amx_slayteam.

ruby on rails
29-09-2013, 10:30 PM
Posibil ca aceste comenzi sa nu fi fost in acel back-up care a fost introdus ieri dimineata pe server.

Legat de amx_slayteam nu sunt de acord, pentru ca eu unul personal nu am vazut multe situatii in care sa fie nevoie utilizarea acestei comenzi, plus ca ar crea divergente daca un admin este afk si un tero ( exemplu ) nu pune bomba si se utilizeaza comanda, doar acel tero ia slay adminul ( super slotul ) fiind protejat de imunitate.

seight
29-09-2013, 11:02 PM
Am si eu o propunere si ca sa nu deschid alt topic am sa scriu aici.
Ce parere aveti de pluginul care scoate jucator/ii afara cand intra un admin.
Eu il vad util deoarece eu ca admin ma chinui sa ma conectez...
I-am cerut parerea si lui Xela si mi-a zis ca nu este de acord deoarece ar putea sa scoata un jucator important.
Is de parere ca , un jucator "important" are cel putin slot la noi pe server si cred ca ne putem lipsi de un "warrior player" vorba lui mzq.
Astept si alte pareri?

Rapid1923
29-09-2013, 11:43 PM
Ruby, in primul rand e ia*, in al doilea rand prin slayteam iei si tu slay ca admin. Si eu am vazut multe situatii cand erau si 5 tero ce frecau menta. Am apucat sa le dau slay la 2 si apoi mi-au reprosat ca de ce le-am dat numai lor.

ruby on rails
30-09-2013, 12:32 AM
@Am avut plugin de slay team pe un server mai vechi si acesta nu da bypass la imunitate, deci tot ma vad nevoit sa te contrazic argumentand din experienta.Daca cunosti un plugin care sa dea bypass la imunitate ar fi o idee relativ ok, pentru ca poate unul din cei 5 se ducea sa faca defuse sau sa puna bomba, deci poate fi interpretata gresit utilizarea ei in anumite situatii.

@Seight sunt de acord cu acea propunere deoarece pluginul poate fi customizat sa dea kick in functie de lag/scor.

XeLa
30-09-2013, 01:53 AM
La propunerea lui mZq: de /me si /hp nu sunt dependent si imi e indiferent, las la latitudinea voastra , fara el pot juca, nu ma ajuta cu nimic, poate e mai urat, te oftici cand vezi ca ai facut damage 99 lui unu si nu a murit.
La propunerea lui SeiGhT: nu sunt de acord sa dea sv kick automat la lume doar pt ca un admin sa intre, adminul ala oricum intra, playerul care a luat kick poate ca nu mai revine.
La propunerea lui Rapid: Am mai discutat de chestia asta si din cate stiu, noi avem un pack de comenzi in care nu e inclus slayteam`ul.Un plugin doar pt asa ceva nu cred ca se pune.

-=MaX=-
30-09-2013, 07:18 PM
Luandu-le pe rand lucrurile stau asa:
Comanda /me, /hp, etc au fost introduse (pe cs, zombie, gungame si war)
Slayteamul nu, am mai discutat despre asta si efectele negative depasesc numeric efectele pozitive.
Chestia cu kick-ul la jucatori nu poate fin introdusa deoarece ar afecta foarte mult sistemul de redirectare al surplusului de jucatori, ar scadea randamentul pluginului cu cel putin 70%.

mZq
30-09-2013, 07:35 PM
Max mai uitate odata pt ca pluginurile /me si /hp nu merg pt ca a fost rollback sau asa ceva:))

seight
01-10-2013, 01:22 AM
Max,sa bagi neaparat pluginul ala pentru admini sa nu mai apara cand suntem spec,ca multi care au codul la buton il opresc cand vad admini spec.

-=MaX=-
01-10-2013, 12:14 PM
Nu s-a dat rollback la server. Setarile exista, trebuie doar un restart si merg comenzile

Snifer
10-10-2013, 09:00 PM
Eu as dori se se bage cadouri cu :HP,VITEZA,,GRENAZI,etc
Ms

ruby on rails
10-10-2013, 10:23 PM
100% nu la ce a zis sniffer. ori e cs clasic ori bambilici :))

FragNSTein
20-10-2013, 07:37 PM
si un bilet de loto la 6/49 cumparat din banii de arme, lozuri si eventual in hartile cu case sa fie instalate pacanele:))

ruby on rails
20-10-2013, 08:31 PM
Subscriu la ce a zis Frag ! De acord cu pacanele, si se pot pune si in tunel la d2 ..face serverul bani asa :)):)) si poate cand lumea joaca la pacanele mai face si Frag cate un frag:)):))

FragNSTein
21-10-2013, 05:37 PM
Le dau cutit cand sunt toti calare la dublaj sau cand le da cate-o Speciala! :))

Ahead
22-10-2013, 08:21 PM
:pro: