PDA

View Full Version : Server refacut...



-=MaX=-
23-01-2011, 11:25 PM
Am refacut serverul de zombie si i-am facut ceva modificari fata de cum era initial...
Multa vreme serverul a avut la baza un pachet de pluginuri adminextream, care pe langa ca avea anumite functii invechite facea si putin lag... era un pachet de vreo 20 de pluginuri din care foloseam efectiv doar vreo 7, nu am putut renunta la el pana acum deoarece sursa acelui plugin nu a fost publicata pe net... asta pana acum ceva vreme cand am facut rost de sursa, astfel am putut sa extrag partea care ne interesa pe noi...
Serverul are un booster nou care i-a mai scazut lagul, ceva antiflood nou si cateva comenzi in plus pentru admini...
Am bagat plugin care sa dea kick la Spectatori, astfel cei care stau sa isi faca ore vor fi obligati sa faca "ore jucate" cum am cerut eu nu "ore stagnate" cum le place lor...
Am scos runda de incalzire (in sfarsit) ca nu prea isi avea rostul pe zombie, probabil o voi face de 10 secunde in final... ma mai gandesc...
Am facut lista de harti mici care sa ruleze pe server cand e gol si am bagat o evidenta a adminilor (inca in teste)

Deocamdata am vazut ca lagul a scazut semnificativ, cei din romania au prioritate pe server si vad ca deja se misca mai bine...

Daca observati ceva buguri, erori sau alte defecte pe server, va rog sa le raportati aici ;)

Prince
24-01-2011, 07:06 PM
Si cand ii dai drumu la sv ?

Prince
24-01-2011, 07:12 PM
A da si ie bug, cu IBOMB, cand cumperi cateodata bomba si cand o arunci explodeaza nu ii face zm pe oameni, si eu propun sa nu mai primeasca puncte jucatoru respectiv cand pune lasere si alti jucatori scriu /zspawn si sunt *****!!! rezolva asta ca uni jucatori fac 20 de puncte numai asa

-=MaX=-
24-01-2011, 09:40 PM
o sa incerc sa bag un delay la bomba si zspawn...

-=MaX=-
25-01-2011, 09:09 AM
Am gasit ceva pe net "play or be kicked" din care am folosit doar partea cu kick la spec si la cei care se conecteaza si nu intra la joc, iar in combinatie cu cel care-i pun spec cand sunt afk merge perfect... nu stiam daca ai timp sa faci sau nu ca nu te-am mai prins pe mess... adevarul e ca eu intru foarte tarziu pe mess... cam in intervalul 17:00-19:00 si 23:00-03:00 sunt pe mess...

Aaa si am facut rost de sursa de la adminextream plus pluginurile separat care ma interesau din el, astfel am scos incalzirea care nu-si avea rostul si celelalte nebunii inutile care ingreunau sreverul...

cosmin98
25-01-2011, 06:31 PM
FF tare bv max