PDA

View Full Version : 2 intrebari



Teddy
14-09-2013, 10:17 PM
1. Slot-urile si Super slot-urile vad ce se scrie pe admin chat?
2. Cand server-ul e destul de plin si sunt spectatori, li se da kick de catre admin? In regulament scrie ca server-ul le da kick automat cand e prea plin dar vreau sa ma asigur ca sa stiu cum sa procedez.

Mersi de atentia acordata.

Power.
14-09-2013, 11:27 PM
1. Nu
2. Atat serverul cat si adminul poate da kick/slay/s.a.m.d. doar pe Slot, deoarece acesta are acces la litera "b" - nume rezervat pe server. Pe cand Super Slot are acces la doua litere "ab" = a - nu se pot folosi comenzi asupra acestuia, b - nume rezervat pe server.

Teddy
15-09-2013, 12:14 AM
Power nu mi-ai inteles a doua intrebare sau poate nu m-am exprimat eu foarte bine. Vorbeam de jucatori in general, care nu au accese pe server. Cand sunt 30 de insi pe server dintre care 5 sunt spectatori, admin-ul ar trebui sa le dea kick sau server-ul se le va da kick automat asa cum scrie in regulament?

Power.
15-09-2013, 12:20 AM
Bun, eu intelesesem altfel, exact ce-am zis mai sus. Din cate stiu eu este deja implementat un plugin pentru AFK la un anumit interval de timp. Mai departe trebuie sa-ti raspunda -=MaX=- sau XeLa, daca adminul are voie sa dea kick la AFK.

Deedee
15-09-2013, 01:28 AM
eu stiu ca da kick dupa 15 min .

XeLa
15-09-2013, 11:23 AM
1.Sloturile si super sloturile nu vad nimic din admin chat, la un moment dat a fost o problema cand puteau sa vada discutiile pe admin chat , acum s`a rezolvat.
2.Se primeste kick automat de la server dupa 15 minute in care esti spectator, asta in cazul in care esti un jucator simplu, slot sau helper, acestea neavand imunitate.

-=MaX=-
15-09-2013, 06:09 PM
Pluginul de chat a fost modificat incat admin chatul este vizibil doar de adminii care au de la litera c in sus.
Despre kickul la spectatori e destul de clara treaba in regulament. Adminii nu au voie sa le dea kick doar pentru simplul fapt ca stau spec si nu au voie nici sa-i oblige sa intre la joc! Se accepta kick la spectatori doar cand sunt niste motive relevante!

Teddy
15-09-2013, 08:16 PM
Am inteles. Multumesc de raspunsuri. Se poate inchide topic-ul.