PDA

View Full Version : [REZOLVAT] ce comanda modifica configul altei persoane?



NINJA
21-09-2010, 09:10 PM
Pe alte servere cand nu aveam aces la amx_****off scriam o comanda care le dadea bind cand trageau in loc de +attack era setat pe kill

Cum era comada?
amx_exec Player bind mouse1 Kill sau cum?

-=MaX=-
22-09-2010, 04:06 PM
La noi pe servere am privat accesul la amx_exec din motive de securitate... nu am putu risca sa las accesul pe maini gresite pentru ca atunci cand a fost accesul dat multi profitau de el...
asa ca am decis sa las doar necesarul si am bagat alte comenzi gen amx_flood, amx_quit... etc
Pentru alte detalii ai amx_help

NINJA
23-09-2010, 01:40 PM
ai putea face pe ranguri...

-=MaX=-
23-09-2010, 01:49 PM
Pe ranguri e o mare prostie, accesele de pe literele incluse in ranguri nu sunt tocmai cele potrivite pentru abilitatile unor admini... adica nu toti trebuie sa aiba anumite accese... eu am facut adminele standardizate, toti adminii trebuie sa detina un minim de litere, mi se pare o prostie sa poti sa dai slay si slap si sa nu poti da kick, sau sa poti sa schimbi harta dar sa nu poti sa dai vot... la noi sunt mai bine gandite treburile in asa fel incat adminii sa isi poata face treaba pe srever...

wLady | -=Giulia=-
28-09-2010, 11:53 AM
Ninja, chiar nu vad sensul insistentei tale in ceea ce privesc anumite comenzi, accesul la anumite comenzi nu e pentru distractie, insisti pe niste comenzi serioase cu care tu nu ai ce face... de la blind pana la modificarea cfgului...
Literele pe care le ai acum, sunt suficiente pentru a-ti indeplini rolul de admin, nu iti trebuie mai mult, te rog inceteaza cu insistentele astea si multumeste-te cu ce ai! Nu testa comenzi aiurea pe playeri!
Abuzul de admin si comenzi au ca si consecinta "micsorarea" adminului sau chiar stergerea acestuia...
Bafta!