PDA

View Full Version : Rog Toti Adminii sa isi dea cu parerea indiferent de Server



RedLine
19-08-2013, 09:17 PM
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
<b>You have to register to ba able to see this link</b>

In primul rand sper sa mearga linku`rile de mai sus .
Daca imi puteti spune cumva ... Player`ul pe care l-am verificat este suspect de Anti SS .
Unii spuneau ca poate are chat-ul dezactivat si deaia nu apar 3 -4 linii cum zicea ala in filmuletul postat de un admin pe forum , dar problema e ca daca vb cu el pe chat imi raspunde .
Nu vreau sa creez conflicte intre admini sau alte discutii contradictorii ... vreau doar un raspuns .
Player-ul nu vrea sa descarce WCD ...zice ca ” el nu descarca asa ceva in calc ca nu stie ce este” .
Mersi

Teddy
19-08-2013, 09:24 PM
Incearca sa iti faci poze singur sa vezi cum apare, oricum din cate am inteles, metoda aceea de verificare a anti ss-ului e o prostie. Cel mai bine ar fi sa se introduca plugin-ul de ss semnat.

Power.
19-08-2013, 09:27 PM
Este clar ca are AntiSS. Prima linie din prima poza, nu trebuia sa apara in chat. Trebuia sa fie gol. Tocmai din a 2-a poza trebuia sa apara liniile cu detalii. Chestia cu WCD, ca nu vrea sa-l descarce, deja te baga la dubii.

Cate poze ai pus sa-i faca cand ai folosit comanda?

daniel_San
19-08-2013, 09:50 PM
Power, ordinea pozelor e 3,1,2. Uita-te la timpul ramas din runda. In prima poza nu apare nicio linie, in a doua una si in a treia doua.
Oricum ideea cu liniile din chat e o tampenie. AntiSS-ul, in momentul in care intercepteaza comanda de screenshot, dezactiveaza codul si mai apoi elibereaza comanda realizand pozele.AntiSS-ul nu modifica screen-urile. E o functie tampon la mijloc. Cam greu sa-l prinzi. La codurile vechi mai aveai o sansa sa prinzi niste ciudatenii de randare pentru ca nu era sincronizarea foarte buna, insa acum nu ai cum sa-ti dai seama. Nu prea exista metode sa iti dai seama daca foloseste AntiSS pentru simplul motiv ca el face pozele cu codul inchis.

O sa pun pluginul de SS cu semnatura dupa cum a spus si Teddy. Dar si la ala se aplica acelasi principiu. Doar ca sunt coduri care modifica engine-ul si practic suprascriu HUD-ul. Daca ai noroc de unul din ala il prinzi, daca nu, nu. Singura metoda e o aplicatie client-side.

La suspiciuni de AntiSS iti urmezi instinctul. Nu poti sa fii sigur daca are sau nu. Daca tu consideri ca are, ban.

RedLine
19-08-2013, 09:52 PM
Power am pus sa se faca 3 SS-uri

RedLine
19-08-2013, 09:58 PM
Nu stiu nu ma prea pricep ...dar daca ii faci SS ... ar trebui sa se vada si chat-ul pentru ca era multa lume care isi dadea /rs sau conversau . La unii imi apare si chat-ul cand le fac SS , dar la altii NU .
deaia nici nu am dat BAN player-ului ... pentru ca sunt in dubii ... probabil cand mai intra o sa-i fac un demo ca mi se pare suspect de wall ...este un player mai vechi pe server si nu foloseste WAC-ul.
O sa postez demo-ul inainte de a-i da BAN , la fel .. pentru pareri si opinii .
Mersi pentru raspunsuri ...dar deocamdata nu o sa iau nici o masura impotriva lui daca nu pot descoperii inca Anti SS-ul .
Respect

Power.
19-08-2013, 11:03 PM
Power, ordinea pozelor e 3,1,2.

Acum observ, ca nu le-a pus in ordine :)). Gresala mea! :)

RedLine
19-08-2013, 11:15 PM
Am uitat sa specific ca pozele au fost verificate in Wargods SS Checker si sunt ” Nemodificate ” . Deci chiar nu pot lua nici o masura in prima faza . Raman la parerea ca DEMO-ul este singura sansa de a-mi da seama daca are sau nu .
Mersi oricum pentru raspunsuri .