PDA

View Full Version : Propunere avansare in grad



seight
12-08-2013, 06:06 PM
Dupa cum scrie in titlu,am o propunere legata de avansarea in grad.
Deoarece in ultima vreme,majoritatea jucatorilor fac ore pentru a lua slot,propun ca avansarea in grad/cerere de up sa se faca la minim 1 saptamana/doua dupa primirea gradului.
Am vazut ca unii dupa ce au primit slot,la cateva zile dupa aceastea au facut cerere de upgrade,iar dupa ce ajung la un anumit grad helper/super-slot adio activitate.
Dupa parerea mea se acorda prea usor aceste grade.

Kitty
12-08-2013, 06:20 PM
Da..daca e sa numaram cati playeri(slor/super-slot/admin) sunt online pe server zi de zi cu siguranta nu va iesi egal cu acelasi numar care este in lista adminilor . Ok, eu va inteleg, e perioada cand plecati la mare/munte . Dar cum spune seight, voi jucati pentru acele amarate 40-60 de ore, pentru helper si apoi aveti pretentia sa faceti cerere de up pe forum sau prin mesaj privat ownerului . Nu mai zic de multi care nu au treaba cu slotul/adminatul dar aici intram la alta problema si nu are rost sa redeschid subiectul.

wLady-Maya
12-08-2013, 08:18 PM
Sunt pro pentru propunere.2 saptamani distanta intre cereri de up mi se pare o idee perfecta.

Brand
12-08-2013, 08:29 PM
3 ani distanta intre cereri.

sEcRe^
12-08-2013, 08:30 PM
:pro:

ruby on rails
12-08-2013, 08:56 PM
1 saptamana, 2 saptamani prea putin iar 3 ani prea mult :). Eu as propune 1 luna de zile sau 200 de ore. Mi se pare ok din toate punctele de vedere caci intr-o luna de zile se poate vedea exact cine ce poate, cine cum se comporta, etc, sau 200 de ore caci cine ajunge la 200 de ore ( si se pot face intr-o luna lejer pentru cineva activ si astfel se va dovedi activitatea acelui player ). De asemnea pentru a ajuta comunitatea din punct de vedere al unui rank ( gen google spre exemplu ) mi s-ar parea ok sa fie si o oarecare activitate pe forum, gen minim 50 de posturi.

pitiku
12-08-2013, 09:30 PM
Foarte bine seight ! Multi dintre playerii noi cer up la cateva zile , ceea ce nu mi se pare corect . Altii joaca pe server de ani de zile si nu au nici macar slot iar unii joaca 2 zile si deja cer admin .

Rapid1923
12-08-2013, 09:31 PM
Pe vremuri se dadeau admine dupa 3,6 luni sau chiar 1 an. Acum intr-o luna 2 nu-i mai ajungi la nas de litere. Si chiar nu inteleg de ce se acorda atat de usor admine avand in vedere ca asiguram boostul si hostul o mana de oameni. Mai intelegeam ca le dam facilitati sa-i pastram pe server ca sa-l populam si sa ne facem un nucleu, dar acum chiar nu mai e cazul. Pe toti ii auzi ca promoveaza serverul, ca fac reclama, ca doaneaza, dar nimic concret,nimic. Ba mai mult, tin redirecte !!!! Si inca mai mult, impun conditii daca vor sa se implice in vreun fel!!!!! Chiar nu ma intereseaza sa avem 40 de helpari din care 90% degeaba.

mZq
12-08-2013, 10:28 PM
Off-Topic: Daca ar fi sa se faca curatenie printe slot / helper inactivi s-ar gasii destui ...
Imi place propunerea ta moldo eu sunt de acord cu ea

wLady-Maya
12-08-2013, 11:11 PM
3 ani distanta intre cereri.
Ironiile sunt de prisos.Cel putin cand vine vorba de mine,credeam ca ai invatat asta.
Se dau prea repede admine si sloturi si cand intrii pe server,te trezesti singurul admin on sau singurul cu experienta.

Brand
13-08-2013, 07:09 AM
Eu nu sunt de acord, eu vreau sa populam comunitatea cat mai mult , cu cat sunt mai multi playeri care avanseaza in gras cu atat e mai bine , pentru ca unii dintre ei chiar si un procent cat de mine , vor lua la suflet comunitatea asta si le vor pasa de ea.
Si stiti foarte bine ca avansare in grad mai mare cere si niste boosturi , donatii care ajuta serverul , in cazul altora avansarea asta se poate baza si pe orele foarte multe petrecute pe server.
Deci in opinia mea , cu cat mai multi cu atat mai bine , iar cei care nu isi dau silinta si nu mai intra pe server , nu e greu sa dai un remove...

Deedee
13-08-2013, 09:09 AM
Din partea mea pot primi toti de la slot in sus, era in principal vorba de avansarea prea rapida in grad. Nu te poti astepta ca la nici o luna in comunitate sa ai imunitate. Inteleg ideea de pupolare a comunitatii si asa mai departe.

Rapid1923
13-08-2013, 09:19 AM
Brand, nu mai suntem disperati dupa populare. Uite, de cand merg boosturile astea lunare (de circa 3 luni) s-a intamplat in 2-3 randuri sa nu functioneze un interval aleatoriu de timp. Stii cati erau pe server? Cred ca-ti imaginezi...Eu m-am saturat sincer sa vad zilnic cate 3-4 cereri din partea unora pe care nu-i cunosc defel. Insa acum doar discutam constructiv, faptic ar trebui sa se schimbe regulamentul.

godless
13-08-2013, 11:32 AM
subscriu cele spuse de rapid ca sa va dau un exemplu, eu mi-am facut curaj sa fac o cerere de slot dupa vr-o 3 ani petrecuti aici, dupa milioane de slay-uri si gag-uri si ban-uri pe timp (fara reclamatie), cand toata lume ama cunostea sis tia ce-mi poate capu. insa innainte nu era goana asta dupa admin dupa nebunii, ne jucam, se juca organizat, caterinc aera la ordineaa zilei si ne cam cunosteam intre noi, era alt farmec.
@brand , max spunea la un moment dat ca ne intereseaza calitatea nu cantitatea;) si sunt intru tot deacord cu el.

-=MaX=-
13-08-2013, 12:47 PM
Avand in vedere numarul actual de jcuatori o sa mai maresc 'pragul' de ore la care se acorda diverse accese. O sa fac niste calcule si o sa schimb putin sistemul de acordare a adminelor.

Brand
13-08-2013, 02:09 PM
CALITATEA se poate pastra iar cei neseriosi se pot INLATURA.

ruby on rails
13-08-2013, 04:09 PM
@ Brand, nu vreau sa creez vreo polemica insa te joci cu un cutit cu 2 taisuri. Nu te poti folosi de upgrade in rank pentru a aduce playeri, si apoi sa-i inlaturi pe cei neseriosi. Hai sa iti explic si de ce anume spun asta. Sa luam un exemplu de 2 playeri care primesc upgrade de rank ( grad ). Cei doi sunt happy si multumiti de ceea ce au primit si fiecare din ei aduce cate un alt player. Unul din cei 2 este neserios, deci downgrade ( sau out complet din functie ), moment in care acesta clar va deveni nefericit si va incepe sa " comenteze ", deci amicul pe care l-a adus va pleca odata cu el. S-a ramas cu un admin serios si un player in plus, insa cei neseriosi, nemultumiti vor da din gura mai departe, moment in care potentiali playeri nu vor mai veni. Deci in concluzie oferind upgrade la rank prea repede s-a castigat un player, si s-au pierdut alti potentiali 10.
Avand acea perioada de acomodare pana sa primeasca un upgrade se poate vedea clar comportamentul fiecaruia, iar un player cu slot care nu primeste admin pentru ca nu a jucat x luni, va intelege si nu se va enerva cum se va enerva un admin/slot care primeste remove. Word of mouth, that's the word here guys, word of mouth is more powerfull than anything.

Salutari :).

FragNSTein
13-08-2013, 04:36 PM
Eu as propune ca toti cei care intra pe server si au steam, dupa ce fac cel putin 10-20 ore sa primeasca automat slot fara imunitate (stiu ca exista un plugin de acest fel). Slotul fara imunitate nu ne costa nimic si nu ne afecteaza in nici un fel. Dar pentru playeri este o recompensa nesolicitata, venita pur si simplu din faptul ca joaca la noi pe server.
De asemenea, dupa cum spunea si Grevistul Foamei Rapidist la promovare apar fel si fel de metode...care mai de care mai ingenioasa. Am mai intrebat la o cerere de slot unde avea trecut la promovare, printre altele, afise. Frate..sunt curios si eu..exista vreun afis?:)) Cum arata un afis cu serverul?

ruby on rails
13-08-2013, 04:45 PM
Am creat eu un plugin pentru free slot la steam playeri cu steam, si din fisierul de config exista o variable ce determina numarul de minute ce trebuie un player sa joace pentru a primit slotul. Slotul poate fi activat automat direct de catre player in consola.

XeLa
13-08-2013, 11:19 PM
Daca ar fi dupa mine as da slot fara imunitate la toata lumea.Inainte se dadeau mai greu accese pt ca existau doar 20.000, acum sunt 100.000 de servere.
Eu spun ca slotul sa se obtina la 30 ore, super slotul la 60 de ore si helperul abia dupa 100 de ore.
Sa se puna accentul mai mult pe reclame/comportament.
O sa tinem cont de ideile voastre si cu siguranta o sa schimbam sistemul de acordare a adminelor.

Rapid1923
13-08-2013, 11:26 PM
De bun simt orele prestabilite pentru viitor cu o mica mare mentiune: viitoarea cerere de helper sa contina dovezi de promovare/reclama a serverului. In caz contrar sa fie nula de drept.

ruby on rails
13-08-2013, 11:54 PM
Nu poti cere dovezi de reclama pentru ca acestea pot fi inventate si nu ai rezolvat nimic astfel. Eu iti zic tie acum ca eu fac reclama pe facebook, pun 1 data status cu serverul, fac print screen si ti-l dau, si nu mai zic ca mai pun si show only to me privacy setting ( so nu vede nimeni altcineva acel status ), iar exemplele pot continua nu doar cu facebook. Cel mai ok, din punctul meu de vedere cel putin, ar fi creerea unui nucleu de oameni capabili din punct de vedere al gandirii si al comportamentului, deci urmarirea atenta a tuturor ce fac cereri, caci acestea sunt mult mai importante ca reclama. De asemenea am vazut ca aveti boost, deci in loc de reclama sa dea fiecare admin macar un boost la 2 saptamani ( spun aceasta perioada ca sunt multi copii care poate nu isi permit mai mult, insa 4 euro pe luna nu este o suma mare ).
De asemenea ar trebui sa se vada o implicare, pe server pentru grade mai mici de admin, iar pentru grade mai mari atat pe server cat si pe forum, date fiind discutiile ce au loc pe un forum ( astfel se va dovedi o implicare totala din partea celor ce au, sau vor admin ).

P.S nu spun aceste lucruri pentru ca as vrea eu admin sau ceva de acest gen, ci le spun pentru ca consider ca am o oarecare experinta si consider ca orice opinie este bine venita si poate fi benefica.

P.S 2 : daca vreti dovada a celor spuse mai sus legat de falsificarea unor dovezi de reclama, just say si fac un photoshop cu mine lipind afise :))

Deedee
14-08-2013, 09:47 AM
Off topic : Sunt curioasa de un Photoshop cu tine lipind afise :))

ruby on rails
14-08-2013, 12:34 PM
Off topic : Nu mai fi tu asa curioasa :)):)) ... sunt in vacanta, cand ma intorc ma pun sa fac un mini-photoshop :))

godless
16-08-2013, 04:34 PM
si eu te astept cu photoshopu.
boost-ul este lunar si se plateste, este platit de un numar de jucatori din comunitate dar se poate cere si o contributie din partea noastra fara nici un fel de problema;)!

TheKiller.
17-08-2013, 03:27 AM
Cine stie cat de cat cu ce se mananca photoshop, poate face foarte usor poze [dovezi] care sa demonstreze ca el face reclama, atat pe facebook cat si pe alte forum-uri, chiar si servere, deci asta cu reclama e usor de rezolvat.

Eu cum am spus si in cererile facute de mine pt slot si super-slot, sunt dispus sa donez pt boost si sa adaug un banner pe site-ul meu personal, dar momentan nu am avut timp.


spun aceasta perioada ca sunt multi copii care poate nu isi permit mai mult, insa 4 euro pe luna nu este o suma mare".

Sunt multi copii, intradevar, dar dupa cum spui si tu, 4 euro nu e chiar asa mult. Sa spunem ca nu pot in fiecare luna, dar macar la 2 3 luni se poate. Nu e atat de greu sa pui, din cand in cand, banii de pachetel deoparte, ca tot incepe scoala acusi, si macar o data la 3 luni, cel tarziu, sa donezi pentru boost.

ruby on rails
17-08-2013, 12:09 PM
Banii de pachetel ?:)) Amuzant TheKiller :)...mai mult ca sigur multi dintre "copii" ar putea sa puna deoparte banii pe un pachet de tigari si o bere si aia e :)

AnOnIm
17-08-2013, 01:04 PM
1) FAPTE NU VORBE ! Intotdeauna aud sunt dispus sa donez ,sunt dispus sa ajut ..nu stiu ce . UNDE SUNTETI ?
2) Helperii ,s-au dat destui ,dupa parerea mea ,multi sunt degeaba ...dar asta e alta discutie.
3)Avansarile ...va spun ce se intampla daca se dau repede . O sa ajunga unul de 2 luni pe server ,sa ne traga la raspundere si sa ne ia peste picior pastia de am petrecut ceva ani pe aici ! ;)

ruby on rails
17-08-2013, 01:07 PM
1) FAPTE NU VORBE ! Intotdeauna aud sunt dispus sa donez ,sunt dispus sa ajut ..nu stiu ce . UNDE SUNTETI ?
2) Helperii ,s-au dat destui ,dupa parerea mea ,multi sunt degeaba ...dar asta e alta discutie.
3)Avansarile ...va spun ce se intampla daca se dau repede . O sa ajunga unul de 2 luni pe server ,sa ne traga la raspundere si sa ne ia peste picior pastia de am petrecut ceva ani pe aici ! ;)

La partea cu fapte si nu vorbe ma refeream si eu AnOnIm. O donatie se poate dovedi, iar o reclama se poate falsifica, cel putin aceasta este parerea mea :).

NIETZSCHE
18-08-2013, 02:15 AM
Dar ruby , poate ca sunt persoane care chiar nu pot sa doneze , nu-i lasa parintii sau isi dau banii pe alte lucruri s.a.m.d , iar la acele persoane ar trebuie sa fie o "scara" de ore pe care aceastia sa o "escaladeze" pentru a primi UP si distanta dintre ore sa se mareasca in functie de treapta pe care vor sa urce.

ruby on rails
18-08-2013, 11:13 AM
Ok, deci sa zicem ca chiar nu poate cineva sa doneze 1-2 euro ( chiar daca nici nu iti trebuie parent approval pentru o suma asa mica :P ) intradevar in aceste cazuri ar trebui sa primeze numar de ore si comportamentul. Consider ca si inttr-o cerere de admin/slot ar trebui gasit un mic field in care sa scrie " Ai putea dona o suma lunar " , sa fie cu da sau nu, fara suparare daca alege nu, insa daca alege se va putea vedea si daca a mintit sau nu :).

Ashley
21-08-2013, 07:27 PM
Ieri era serv full , desi aveam slot nu ma puteam connecta. Oare dc?

Teddy
21-08-2013, 07:45 PM
Ieri era serv full , desi aveam slot nu ma puteam connecta. Oare dc?
Asta nu prea are legatura cu ce se discuta aici...oricum, eu niciodata nu i-am inteles pe cei care la cerere de slot zic la motiv ca sa poata intra cand e full sau ceva de genu'. Eu am admin si cand e full pur si simplu e full nu merge sa intru.

Rapid1923
21-08-2013, 10:15 PM
Eu as mai propune ceva. Sa recompensam cultura si educatia. Pentru ca observ ca avem foarte multi useri copii si ma refer in general la cei cu varste intre 12 si 15-16 ani, sa-i recompensam cu admine pentru rezultate deosebite la invatatura pe baza carnetului de note vizat cu stampita unitatii scolare si copie dupa certificatul de nastere.

Acest post poate fi interpretat dupa bunul vostru plac, insa am pus multa doza de seriozitate in el si poate fi cosmetizat in fel si chip pana ajungem la un consens!

ruby on rails
21-08-2013, 11:47 PM
Acum nu stiu daca extrag corect ceea ce vrei sa spui, daca gresesc corecteza-ma, insa daca te referi prin note bune la un grad de inteligenta si maturitate ridicat sunt de acord cu tine.

Deedee
13-09-2013, 09:05 AM
Desi nu s-a mai discutat chestia asta eu propun sa sara toti peste slot, super slot si helper si sa ajunga deja la premium. Oricum la cum se dau gradele din saptamana in saptamana nu cred ca mai are importanta titlul.
Aici tine si de jucatori ca nu putem sa ii obligam sa faca cerere cand vrem noi.