PDA

View Full Version : Schimbari facute in ultimul timp



daniel_San
08-08-2013, 10:48 PM
In ultimul timp s-a lucrat intens la server si s-au facut urmatoarele schimbari:

Pluginul de lasere a fost imbunatatit. Astfel, cand un laser explodeaza, doar cei care au tras in el iau damage. Nu conteaza ca au tras un glont sau un cartus, ai tras in el, iti ia la viata.

Clase noi:
Mummy: Are acum imunitate la gloante. Puteti cumpara /immunity sau /immun ce va da 20 de secunde de imunitate la atacurile oamenilor. Gloantele nu au niciun efect asupra voastra, nici macar nu va sare tinta. Cost: 4000$
Hunter: Puteti cumpara /hang ,abilitate ce va da posibilitatea sa va agatati de pereti/tavan si sa atacati ca niste adevarati asasini.
Undead: Zombie-ul fantoma. Puteti cumpara invizibilitate(/invisible). Aceasta consta 5000$. Desi la lumina sunteti relativ vizibili, in intuneric oamenii trebuie sa fie foarte, dar foarte atenti sa va repereze. Puteti astepta intr-un colt, tacuti, si sa-i luati prin surprindere. Observatii: Cu cat sunteti mai departe de tinta, cu atat sunteti mai vizibili. De asemenea, orice HAT va fi 100% vizibil. Asa ca aveti grija daca nu vreti ca oamenii sa vada o masca zburand.

Costul invizibilitatii, valoarea acesteia, cat si clasa fantoma se pot schimba pe parcurs. Asa ca fiti pe faza.

Clase vechi: Mentionez printre clasele cu puteri: Freak care nu are knockback, Psycho care are un nightvision avansat(vede oamenii prin pereti), toxic-ul care are bomba de infectie, climbing-ul care se catara etc.

SuperGun: Oamenii pot cumpara "/supergun", un awp cu o putere foarte mare. Face de la 200 pana la 700-800 damage, in functie de zona in care loviti zombie-ul. Un HS si zombie-ul e mort. Cost: 14000$.

-=MaX=-
13-08-2013, 12:17 PM
Pe viitor vreau sa incercam zombie care trage oameni catre el (apasand tasta E), zombie care cu cat infecteaza/omoara mai multi oameni sa-i creasca viata, snark infector (zombie care arunca cu niste goange care infecteaza oameni), spawn protection de 2-3 secunde pentru zombie (sa nu mai moara instant in lasere cand invie), etc.
Idei sunt multe, timpul e limitat...

hannibal lecter
22-08-2013, 02:56 AM
ideea asta de protectie pt.zombi de 2-3 sec ar fi super,ca se intampla des sa dai respawn direct in laser albastru si ii nasol.

RaZz0R
27-09-2015, 05:18 PM
Schimari zm: 27.09.2015
* Am modificat cerintele pentru cererile de admin/slot din cauza deficitului de admini
* Am modificat/imbunatatit mesajele hud/chat care ruleaza pe forum.
* Am implementat pluginul lui Tiger pentru blocarea bindurlor (<b>You have to register to ba able to see this link</b>), tot aici am pus si exceptii pentru bindurile in say si say_team care se regasesc mai jos, daca am uitat vreunul important va rog sa ma anuntati sau sa dati reply aici
/admininstant

/admins

/ajutor

/bhop

/bindlaser

/bindshop

/bindvip

/bindvipshop

/boost

/buy

/class

/comenzi

/contact

/credite

/cumpara

/deagle

/depune all

/drshop

/duel

/follow

/fpsmon

/freevip

/furienpret

/furienvip

/guns

/help

/hero

/info

/knife

/lm

/me

/medic

/meniu

/menu

/nvg

/orejucate

/premiantivip

/premiantivipgratuit

/premiaticuvip

/pret

/pretfurien

/preturi

/protection

/rank

/rankstats

/regulament

/report

/reset

/resetcfg

/resetscore

/respawn

/retrage

/retry

/rs

/rule

/rules

/screenshot

/server

/servers

/shop

/slotinstant

/stats

/statsme

/stop

/switch

/thetime

/timeleft

/top15

/vgratuit

/vip

/vipactivitate

/vipfree

/vipgratuit

/vipinstant

/vipmenu

/vips

/vipshop

/vipweapons

/vreauadmin

/vreauslot

/vreauvip

/wantadmin

/wantslot

/wantvip

/wargods_shield

/wargodsshield

/weapons

/ws

/zspawn

@ Am apasat F11 => WarGodsro <-> AdBlock

@ Am apasat F12 => WarGodsro <-> AdBlock

Bleeeat!

Brawwrr!

Muuuuuh!

Ooorgle!

currentmap

depune all

ff

follow

meniuvip

nextmap

nominations

orejucate

resetscore

respawn

retrage all

retry

server

servers

shop

shop Furien%WarGods%Ro [V.I.P Gratuit pe activitate sau like-uri

shop Furien'WarGods'Ro [V.I.P Gratuit pe activitate sau like-uri

thetime

trail

xpmenu

/zspawn

/protection

/nvg


* Optimizarea laserelor de catre Tiger, acum laserele se dezactiveaza la final de runda si nu se mai moare in propriile lm sau ale coechipierilor