PDA

View Full Version : Reclamatie Brand



gbz
07-08-2013, 06:21 PM
Nick: gbz
Motiv: Pai jucam linistit pe server si unu cu nick "Player" Ma face "praf" , si apoi ii spun si eu "praf e tactu" .. si primesc Gag 3 minute de la Brand.. si apoi ii spun pe u@ , "de ce am primit gag ma omule"
si ii spun "Date drq" si ma pomenesc cu Ban.
Nu am dovezi pentru ca am iesit din cs , va rog sa verificati in log.
Sper ca se ia masuri in privinta asta
Eu cred ca a abuzat de admin.

Brand
07-08-2013, 06:25 PM
Povestea este adevarata ,a uitat sa spuna si ca a intrat pe mine pe steam si a inceput sa ma ameninte ca raman fara admin m ca habar nu am sa adminez si multe insulte si injuraturi...Vroiam sa-i dau ban 120 minute dar dupa ce a inceput sa ma injure ca un disperat
pe steam doar pentru un GAG pentru care l-a luat pe DREPT am decis sa fie permanent.

Rapid1923
07-08-2013, 06:27 PM
Sincer gbz, daca l-ai amenintat pe brand cu pierderea adminului atunci de ce te mai victimizezi? Culegi ce-ai semanat. Sincer si eu as fi procedat la fel.

gbz
07-08-2013, 06:33 PM
Brand din cate stiu eu nu eu am inceput cu insultele , tu ai inceput si apoi eu am continuat dupa ce ca ai fost si asa intepat si m-ai banat cu motivu`l ? ... pai frate nu cred ca tu sau alti playeri de pe sv nu ati fi facut la fel.. dupa ce ca luasem gag aiurea ma enervasem.. imi dai gag ca am zis "praf e tactu"
Scuzati de dublu post.

@Rapid , crede-ma si iti spun sincer acum l-am amenintat pe steam dupa ce mi-a dat ban permanent.. (l-am amenintat adica cu "Reclamatie") , eu am luat ban permanent chiar dupa ce am l-am intrebat pe steam "omule pentru ce gag" ? ... si el a inceput sa imi zica "Dobitocule" ... si tot asa si pe urma l-am sters de la prieteni ca faceam screen.
Crede-ma nu am de ce sa te mint:)


@Brand: , De ce as tace din gura ? ... daca tu zici ca e un amarat de gag si sunt sensibil de ce il mai dai ?

Rapid1923
07-08-2013, 06:35 PM
L-ai amenintat cu pierderea adminului gbz? Da sau nu?

Brand
07-08-2013, 07:01 PM
Iti dadusem ban 120 iar dupa ce ai inceput pe steam cu arfe la mine , avand in vedere ca ai luat un amarat de gag 3 minute pe drept (eu sunt putin socat pentru faptul ca am reclamatii doar cand dau gag si inimeresc numai playeri dastia sensibili ca tine , TheKiller si Effect 20 CM ) , atunci
am hotarat sa-ti dau permanent , termina-te cu prostiile gen " Dobitocule" macar puteai sa taci din gura poate primesti unban daca arati putin respect si buna purtare dar vad ca nu.

Citez " Poate vrei sa zbori din comunitatea asta".

Teddy
07-08-2013, 10:31 PM
Eu sincer tin sa ii dau dreptate lui Brand. Eu zic ca ai luat gag pentru un motiv destul de bun, trebuie sa ai putin respect nu sa ti se dea gag doar cand incepi cu injuraturi de ***** sau mai stiu eu ce nebunii.

Si eu am facut reclamatii pe motive din astea gen: kick, gag, slay dar niciodata nu am injurat adminii ca de ce mi-au dat, daca consideram ca au gresit ma luam putin la cearta fara sa folosesc injuraturi sau amenintari de pierdere a adminului si le faceam reclamatie. La asta trebuia sa te rezumi si tu.

P.S. "Tacea" nu "tace" ;)

negrutzu
07-08-2013, 10:55 PM
Iti dadusem ban 120 iar dupa ce ai inceput pe steam cu arfe la mine , avand in vedere ca ai luat un amarat de gag 3 minute pe drept (eu sunt putin socat pentru faptul ca am reclamatii doar cand dau gag si inimeresc numai playeri dastia sensibili ca tine , TheKiller si Effect 20 CM ) , atunci
am hotarat sa-ti dau permanent , termina-te cu prostiile gen " Dobitocule" macar puteai sa taci din gura poate primesti unban daca arati putin respect si buna purtare dar vad ca nu.

Citez " Poate vrei sa zbori din comunitatea asta".

Din cate mi'a zis gbz,se pare ca nu te'a ameinintat cu scoaterea adminului,si te'a amenintat cu reclamatie din ce mi'a zis el,e adevarat ca e un copil care reactioneaza mai aiurea fata de cei adulti, Brand cum adica,zboara din comunitate????
SI tedy iar te bagi ca musca-n lapte?

Teddy
07-08-2013, 11:14 PM
Am admin, consider ca am dreptul la o opinie, nu? Zic si eu..

Scuzati off-topic-ul..

mZq
08-08-2013, 01:12 AM
Scuzati ca ma bag ...dar totusi gbz daca l-ai amenintat cu pierderea adminului bine a facut ca ti-a dat ban :)

Brand
08-08-2013, 06:56 AM
Da Negrule inteleg ca ii iei apararea, bineinteles ca il crezi pe el si nu pe mine fiind prietenul tau, imi pare rau ca nu am facut screenshot acum pentru ca nu m-as fi gandit ca ar avea tupeul sa faca reclamatie dar desigur ca are tupeu daca te are pe tine
punct de sprijin.

Am zis tot ce am avut de zis mai sus, astept parerile celorlalti.

gbz
08-08-2013, 11:52 AM
Scuzati ca ma bag ...dar totusi gbz daca l-ai amenintat cu pierderea adminului bine a facut ca ti-a dat ban :)
Ma omule macar ai citit mai sus din ce am scris eu ? , !!!! EXISTA VREO REGULA , "NU AMENINTA ADMINUL , BAN PERMANENT ! ???????"
Macar nici nu i-am zis ca ramane fara admin .. ci l-am amenintat cu Reclamatie dupa ce am primit ban permanent.
Ce nu e de inteles aici ?

TheKiller.
08-08-2013, 01:44 PM
nimeresc numai playeri dastia sensibili ca tine , TheKiller si Effect 20 CM

OFF: eu nu ti-am facut reclamatie pentru gag, ci pentru ca nu eram obisnuit cu modul de a primi kick, ceea ce ma enervat, dar mi-am cerut scuze dupa.

Rapid1923
08-08-2013, 05:39 PM
Ma omule macar ai citit mai sus din ce am scris eu ? , !!!! EXISTA VREO REGULA , "NU AMENINTA ADMINUL , BAN PERMANENT ! ???????"
Macar nici nu i-am zis ca ramane fara admin .. ci l-am amenintat cu Reclamatie dupa ce am primit ban permanent.
Ce nu e de inteles aici ?


E o regula nescrisa din punctul meu de vedere. Pe mine daca ma ameninta careva ca-mi pierd adminul are shock. Indiferent ca-i var cu negrutzu, prieten cu xela, cu mine sau Max. La modul cel mai serios va spun, potoliti-va cu astfel de indeletniciri.

Negrila, fii si tu obiectiv ma, brand l-a citat pe var-tu in legatura cu zburatul din comunitate.

gbz, eu iti sugerez sa-ti ceri scuze fiindca ai gresit si luati-o de la capat.

gbz
08-08-2013, 07:56 PM
E o regula nescrisa din punctul meu de vedere. Pe mine daca ma ameninta careva ca-mi pierd adminul are shock. Indiferent ca-i var cu negrutzu, prieten cu xela, cu mine sau Max. La modul cel mai serios va spun, potoliti-va cu astfel de indeletniciri.

Negrila, fii si tu obiectiv ma, brand l-a citat pe var-tu in legatura cu zburatul din comunitate.

gbz, eu iti sugerez sa-ti ceri scuze fiindca ai gresit si luati-o de la capat.


Da Rapid aici ai dreptate.. dar eu l-am amenintat doar cu reclamatie pe forum nu ca isi va pierde adminul sau va zbura de pe server.
Am mentionat si mai sus pe tema asta.. "L-am amenintat dupa ce am primit Ban permanent"
Este de inteles sau nu ? , daca voi credeti ca eu sunt de vina in privinta asta eu imi cer scuze fata de Brand.

IP: 89.114.16.238.

Brand
08-08-2013, 08:05 PM
Nu aveai cum sa stii ca ti-am dar ban permanent deoarece , imediat cum m-ai injurat ai iesit dupa server!! Nu mai repeta vrajeala asta de 20 de ori ! Ne mintim asa fata in fata ca ********ii?
Cand jucam si eu cs acum cativa ani adminul imi dadea Slay numai ca ii dadeam headshot sau din orice alta prostie , dar era respectul mai mare atunci , nu faceam reclamatie din orice . Eu am 3 reclamatii de cand sunt admin aici , toate 3 legate de GAG !
Vioi nu stiti cat m-am abtinut sa nu va injur.

Incheiem subiectul , Accept scuzele astea chinuite , Ban scos , lasa-ne ip sau poate ti-l scoate negrutzu cum vreti voi.

GAbY
09-08-2013, 01:13 AM
OFf-BRAND gbz nu e pr cu negrutzu.sunt veri
imi este si mie un bun prieten gbz dar unde e dreptate e dreptate
doar pt un gag nu cred ca trb sa ameninti cu reclamatie
eu am primit 10010101010101 slap uri si slay uri +gag_uri sii tot nu am zis nimic...dar gbz a facut asta deoarece ,vorba lui rapid il are punct de sprijin pe negrutu...cel mai bine e sa primeasca unban sii sa nu va mai certati,ignorati-va...
PS:si eu sunt prieten cu xela si gick si nu am abuzat :))

XeLa
09-08-2013, 02:17 AM
Are dreptate ce spune Rapid , va rog sa incetati cu nepotismele.Daca ala e prieten cu nu stiu cine , nu inseamna ca are dreptul sa ameninte un admin sau sa faca ce vrea pe server!
Prin chestiile de genul asta si prin reclamatiile astea puerile sau vorbe spuse la nervi aveti numai de pierdut, nu aveti nimic de castigat.
Asa ca va rog frumos sa va impacati si sa nu mai aud chestii de genul ,Brand a procedat foarte bine , si eu daca eram in locul lui ,luam aceeasi decizie.
:locked: