PDA

View Full Version : Propunere pt sv



dNzfTw # BLasTeR
07-08-2013, 04:41 PM
Eu propun sa se scoate o vreme mapele astea pe care toti playerii le voateaza si sa ramana doar mapele noi care este de acord sa spuna pro care nu contra

WarGods | RbN
07-08-2013, 04:56 PM
Sigur,daca toti spuneti ca vreti alte mape dezt 2010,moama,infantry,aveti acces la comenzi,in ultimele 5 minute puneti un vot cu alte mape,degeaba doar ziceti ca doar astea se joaca,aveti acces la votemap!
Si 50% din playeri obisnuiti care intra pe server zilnic,nu stiu alte mape,daca nu sunt votate,propuse,jucate.Eu sincer as juca alte mape,doar ca dai un vote,in mod normal intrebi si playeri ce vor,ca pui mape pe care le vrei tu,atunci sar pe tine ca nu le-ai pus mapa lor preferata.
Eu sunt :contra: ,nu ar trebui sa se scoata mapele!Pur si simplu sa propunem noi admini alte mape,sau sa dam vot,sa le aratam playerilor ca sunt si alte mape bune nu doar cele jucate unu dupa altul!
Cu un mic efort am putea sa punem mape necunoscute,nu cred ca nu gasim macar 20 de mape care sa le placa playeri-lor,inafara de cele cunoscute pana acum(2010,infantry,moama,toxic)

-DarKmonT-
07-08-2013, 05:46 PM
Revin cu ce am zis si in ultima propunere a lui T3nze.

Buna replica Abyss. Eu propun ca adminii sa mai dea harti noi la vot si inca ceva, asta se adreseaza la cei care fac custom plugins (-=Max=-, daniel_San, Tiger). Nu puteti sa faceti ca propunerea mapelor sa citeasca /lastmaps si sa nu dea voie la ultimele 15 harti sa mai fie propuse ? Adica, daca adminu' nu anuleaza propunerea, o sa se joace aceleasi mape pana la urmatoarea generatie... cand eram noi zm_toxic_house era una din cele mai votate, acuma 2010 si moama. Adica daca puteti face citirea aia, s-ar mari numarul de harti jucate pe zi cu vreo 7-8 harti.

Insa nu mi s-a raspuns.

daniel_San
07-08-2013, 05:46 PM
Subscriu postului lui Global.

Observatii: Partea cu necunoasterea mapei se rezolva. Asa a fost si cu 2010 la inceput si cu house2, deci nu e o problema. O problema mare e insa urmatoarea: Multi au computer, nu o nava spatiala, sunt harti(in special cele deschise, cu spatii largi, in care placa video e nevoita sa rendeze foarte multe entitati) unde FPS-ul nu sare de 15-20 pe un laptop de exemplu. Ajungi pe anumite harti sa ai cerinte mai mari decat ultimul GTA aparut. Personal, pe un laptop cu i7 quad si o placa cu directx11 de 1GB si niste frecvente bune am pe zombie fps-ul 40-50 constant. Sunt harti unde nu sar de 15fps, in conditiile in care pot juca lejer NFS MW2 la detalii maxime, doar pentru ca anumite harti sunt construite fara cap. In momentul in care iti rendeaza 10 cladiri, fog, 15 lasere, 3 flare-uri, 20 sprite-uri,si niste gloante, iti iei adio de la joc.

2: Hartile cele mai jucate sunt si cele mai simple. Majoritatea hartilor noi sunt mari,complicate,cu putine spatii in care te poti ascunde. Nimanui nu-i place sa alerge ca dementul printr-o harta in care te ratacesti. Vedeti foarte bine, toxic are 3 culoare mari si late, infantry e deschisa, d2_moama e deschisa,2010 are 3-4 culoare.

@Dark: RTV-ul nu lasa ultimele 5 harti jucate sa fie propuse. Problema e ca adminii nu prea stiu harti noi si jucabile. Daca lasi RTV-ul sa dea vot random, te nimeresti cu o harta uriasa, intunecata, pe care iti vine sa iesi de pe server.

-DarKmonT-
07-08-2013, 05:57 PM
hmmm. La partea asta nu m-am gandit. Ar trebui facut un topic, o lista cu harti care s-ar merita jucate / jucabile si nici prea deschise cum spui tu. Mersi de lamurire daniel_San. Oricum, ca sa revin la intrebarea pusa de madalin, Nu sunt deacord cu dezactivarea hartilor jucate.

-=MaX=-
13-08-2013, 12:06 PM
Sistemul de harti e perfect cum e acum, cand l-am setat am tinut cont de foarte multe conditii, rpintre care si cele mentionate de voi acum. Plus de asta, mereu imi place sa joc harti noi, sunt foarte multe harti frumoase de care habar nu aveti din cauza ca le jucatori tot pe aceleasi. O alta problema este ca multe harti nu apar decat in votul automat dat de server din cauza ca nu am finalizat testarea hartilor si nu le-am bagat in toate meniurile ca sa tin minte unde am ramas cu testele. Deci daca vreti harti noi pe server, ar fi bine sa lasati votul automat sa-si faca treaba. Sper sa finalizez cat de curand pareta de harti si sa dau drumul la toate cele 300 de harti noi adaugate pe server.