PDA

View Full Version : Ronaldinho NEAGA revenirea in Europa: "Totul merge bine in Brazilia!"



pitiku
06-08-2013, 03:05 PM
►Ronaldinho neaga revenirea in Europa, la Besiktas. "Este adevarat ca fratele meu se afla in Turcia, dar nu pentru mine, ci pentru alti jucatori pe care ii are sub contract. Viitorul meu este la Atletico Mineiro, deoarece aici ma simt fericit. Totul merge foarte bine si vreau sa-mi duc pana la final contractul", a spus Ronaldinho.

Besiktas Istanbul a anuntat ca a facut o oferta clubului Atletico Mineiro pentru transferul brazilianului Ronaldinho. "Am facut o oferta si asteptam raspunsul", a declarat presedintele clubului turc, Nur Cebi.

Ronaldinho Gaucho, in varsta de 33 de ani, a castigat recent Copa Libertadores cu Atletico Mineiro.


►Intalnire chiar la aceasta ora la Londra intre oficialii Barcelonei si Mourinho. Subiectul este transferul brazilianului David Luiz. Mundo Deportivo anunta ca fundasul brazilian ramane primul pe lista lui Tata Martino iar jucatorul si-ar fi dat deja acordul pentru transfer. Mai ramane de vazut ce parere va avea si inamicul numarul 1 al catalanilor, Jose Mourinho, care a inceput deja sa se razboiasca si cu fostii sai elevi de la Real Madrid.


►Tata Martino si-a ales portarul pentru sezonul urmator, cand Victor Valdes se va desparti de Barcelona. Este vorba despre fostul sau elev de la Newells din Argentina, argentinianul Nahuel Guzman de 27 de ani. El a aparat poarta echipei din Rosario in Copa Libertadores si si-a ajutat echipa sa ajunga in semifinale. Guzman are 1,92 si e preferatul lui Martino de cand era pusti. Victor Valdes a refuzat prelungirea contractului cu Barcelona si a anuntat ca va pleca la expirarea lui, in 2014.
<b>You have to register to ba able to see this link</b>