PDA

View Full Version : Reclamatie Brand



TheKiller.
24-07-2013, 07:41 PM
Nick: TheKiller
Nick Admin Reclamat: Brand
SS:
1. <b>You have to register to ba able to see this link</b>
2. <b>You have to register to ba able to see this link</b>
3. <b>You have to register to ba able to see this link</b>
4. <b>You have to register to ba able to see this link</b>
5. <b>You have to register to ba able to see this link</b>
6. <b>You have to register to ba able to see this link</b>
7. <b>You have to register to ba able to see this link</b>
8. <b>You have to register to ba able to see this link</b>
9. <b>You have to register to ba able to see this link</b>
10. <b>You have to register to ba able to see this link</b>


Pur si simplu Vescky nu intra decat sa faca misto ca de jucat ba (poza1 si 3) + ca ma jignit fara sa il jignesc (poza 2) si am reactionat la nervi injurandul si eu (poza 6)
Dar mister MARELE ADMIN care habar n-are regulamentul da kick, nu o data ci de doua (poza 4 si 5), il loc sa dea gag. Si nu e prima data. Ieri la fel i-am atras atentia ca cineva ma injurat si sa dea gag si sa facut ca ploua iar la vreo 15 minute imi da mie gag ca am zis cv gen "*****".
Revenind, intru si ii cer socoteala ca dc imi da kick si nu gag si mai da si ban 2 ore.

Suferi rau de tot pustiule, sincer, mai treci pe la regulament ca se pare ca nu il stii deloc.

PS: Nu am 15 ani si nu joc cs de ieri, stiu sa ma abtin cand vad asemenea specimene care se dau mari golani in spatele unui monitor si o tastatura. Dar cand vad ca ma iau peste picior si admini on nu fac nimic, iar eu primesc gag pentru un simplu "*****" nu mi se pare corect. Daca are admin asta nu inseamna ca trebuie sa priveasca ceilalti jucator de la balcon si sa rada pe seama lor, admin pentru mine inseamna o responsabilitate in plus fata de restul, nu un motiv de a te arata ca esti mare "$m3ch3r" [sa le scriu in limbajul lor (a unora, sa nu ii punem pe toti in aceeasi oala)].

mZq
24-07-2013, 07:53 PM
Va zis la amad2 sa incetati nu ati tacut sau luat masuri, asa ceva mai faci si reclamatie .....

wLady-Maya
24-07-2013, 08:19 PM
Eu nu vad rostul topicului astuia.
Ca prima explicatie,iti spun ca te contrazici singur.Spui ca esti in stare sa te abtii dar injuri ca la usa cortului.
Ai scapat ieftin,cu un ban de doar 120 de minute avand in vedere ca pe langa injurat playerii ai mai injurat si adminul.Eu iti dadeam mai mult sa ai timp sa te gandesti si sa iti revizuiesti asta.
Il cunosc pe Brand ca si admin,nu il are degeaba.Stie cand si ce sa foloseasca iar acele kick-uri,au fost pentru avertisment.Nu le-ai sesizat la timp,pierderea ta.

TheKiller.
24-07-2013, 08:50 PM
pai daca spui ca nu il are degeaba dc da kick de 2 ori si dupa gag si dupa si ban ?
eu am terminat dar daca tie ti-ar conveni ca un pusti de 14 ani sa iti spuna <b>You have to register to ba able to see this link</b> atata timp cat eu nu l-am jignit si admini sa nu ii zica nimic, bine.

Maya am spus destul de clar, stiu sa ma abtin atata timp cat admini isi fac treaba.
+
Ca isi are rostul, daca a dat kick sa ramana kick si dupa gag eventual, nu sa isi bata joc de mine, sa ma tina in kick si dupa sa dea si gag si dupa ce il intreb pt ce sa dea si ban...
Am mai obsevat greseli ale adminilor, am mai anuntat de vreo 4 5 ori pe u@ ca X are cod si nu ma baga nimeni in seama, am 2 zile de cand joc pe server si deja am peste 10 ore, si sa dovedit de fiecare data ca x si y (cei anuntati de mine pe u@) aveau cod. Dar atata timp cat sunt jignit pentru a 2 a oara si admini on nu au luat nici o masura nu pot sa imi tin gura si ma descarc.

PS: O singura data am injurat ieri si mi-am cerut scuze pe u@ si ca imi accept gag-ul, nu cred ca cer socoteala la nimic, dar atata timp cat se abuzeaza de comenzi nu mai trec cu vederea.

Brand
24-07-2013, 09:33 PM
Multumesc ca ai pus tu pozele , ca facusem si eu. Nu ma intereseaza ce ai avut tu de impartit cu acel tip Dar acel baiat nu te-a injurat ca la usa cortului cum ai facut tu, observ ca decat a facut putin misto de tine , ca nu stii sa sari pe o fereastra ,
ti-am dat 2 kickuri sa te calmezi , dupa ti-am dat gag 5 minute (kickurile au fost de avertisment cum a spus si Maya pentru ca am observat ca acum , daca va dau gag incepeti sa ne injurati sau sa va revoltati pe U@) , m-ai facut idiot , ban 120 de minute.

Rog colegii cu mai multa experienta ca mine sa-mi spuna unde am gresit.

P.S. Ma ameninti ca-mi faci reclamatie , asta e noua amenintare ? sa-mi fie frica sa adminez ca nu aveti voi rabdare sa asteptati 120 de minute , stiind ca ai gresit ! Asta-i BUNA ! De acum in colo o sa fiu mult mai sever , cand vei face o greseala
ca sa ai motiv sa faci reclamatie ! Asta e o promisiune !

negrutzu
24-07-2013, 09:53 PM
Din cate vad in pozele puse de tine killer,erai intr'o altercatie cu playerul acela,Greseala ta a fost ca nu ai anuntat adminu,si atunci,cred ca brand sigur de ajuta cu placere,e adevarat ca te'ai simtit jignit la ce ti'a zis omu,Ai injurat a trebuit sa ti se dea gag,si nu kick,Brad este un admin bun,dar na se mai intampla sa se mai dea si kick inainte de gag pentru atentie,Acum din toata combinatia asta trebuia sa faci reclamatie.

TheKiller.
24-07-2013, 10:43 PM
Pai cum sa dea kick sa te calmezi ? :)) asta e buna... + ca a vazut clar ca eram intr-o altercatie cu ala dar pe mine ca ma jignit nu a vazut? A vazut doar ce am spus eu? Am crezut ca va lua masuri si cu celalalt dar dupa 2 kick uri si gag si ban in nici 15-20 secunde cand sa ii mai zic?
Si nu e numai asta.. Cum am mai zis si mai sus si ieri la fel am anuntat ca x ma injurat si nu sa luat masuri si erau cel putin 2 admini on (on - in joc, nu spec/afk) dar la cateva minute tot eu am luat gag pt cv banal...

Nu am nimic cu el dar macar sa isi ceara si el scuze si imi cer si eu. Poate nu am eu asa mare experienta in adminat dar am cateva servere in spate si nu cred ca e cazut sa dai kick si dupa gag, mai tare te enervezi.

D-aia am mi-am luat foc si i-am vb urat pe u@.

Si daca nu stiam eu sa sar pe geam e problema lui? Daca ma cunostea isi permitea sa glumeasca, dar habar n-are cine sunt. Iar daca te uti mai bine pe poza, nu se luase de mine la faza cu geamul ci de altcineva + ca inainte sa se schimbe harta pe care luasem ban mai comentase ceva la adresa mea dar atunci am tacut din gura, dar cum omul prost nu se simte bagat in seama continua si continua pana ma scos din sarite. Dupa cum spuneam ala nu face decat sa intre sa ne ia la misto.

In fine @ Topic Close

PS: Imi cer scuze ca te-am facut idiot, dar eram deja nervos pe "$m3ch3ru`" ala si ai mai dat si tu kick.

negrutzu
24-07-2013, 10:53 PM
Offtopic.

XeLa
25-07-2013, 12:25 AM
TheKiller daca un player te injura anunta cu u@.Nu trebuie sa intorci "atacurile".Sincer te`am vazut pe server si chiar mi`a placut comportamentul tau, iti vedeai de joc.
Frumos gestul oricum sa iti ceri scuze.Nu toata lumea isi recunoaste greseala, de regula e mai mare orgoliul.
Brand mai rar cu kick`urile te rog, incearca cu gag mai intai, in cazul in care acel jucator te injura prin u@ ca i`ai dat gag , abia atunci foloseste kick/ban.