PDA

View Full Version : Grad pe forum 'Girls'



-=MaX=-
15-07-2013, 08:07 PM
Am tot vazut pe foarte multe forumuri in care predomina baietii ca pentru evidentierea fetelor au fost utilizate grade speciale pentru a privilegia prezenta lor ca membrii si pentru a comepnsa oarecum diferenta numerica.
Astfel ca m-am gandit sa va cer parerea si sa supun la vot daca doriti introducerea unui grad 'Girl' sau 'Girls' in comunitate. :)
V-as ruga de asemena sa lasati si un reply care sa argumenteze optiunea aleasa ;)

bLLue
15-07-2013, 08:38 PM
DA man este o idee buna deci :pro:

RaZz0R
15-07-2013, 08:42 PM
Pro:) ar fi super un astfel de grad:X. Este o idee buna pentru a pune in evidenta fetele din comunitatea noastra:P
Bv Max:)

wLady-Maya
15-07-2013, 08:52 PM
Sunt contra.Mai mult decat evidentiere mi se pare discriminare si totala diminuare a noastra ca si oameni pana la urma.Ca o prima dovada iti prezint o situatie.La o cerere slot spre ex cineva pe nume X initiaza topic-ul:"Y a dat Pro, M a dat contra,S pro,aaa si "Girl N-uleasca" mi-a dat contra.Pai cum ma,pe aia ii inteleg ca ei sunt "BARBATI" dar cum sa-mi dea mie o fata contra?"(aceeasi chestie valabila si la pro).Misoginismul e in floare,zilnic vad asa ceva.De-asta nici nu ma complic sa le raspund celor care intra pe server si zic"Buna baieti" si in momentul imediat cum aud ca sunt si fete arunca tot felul de ironii si remarci precum "Ce sa faca o fata la cs?".Cand zici "un grad separat pentru fete" e ca si cum ai vrea sa izolezi partea infectata de restul populatiei.Plus elemente de "Privacy" cum am vazut ca se spune recent care sunt automat incalcate de un astfel de grad.Pana recent,sincera sa fiu nici nu am avut acolo pe forum bifat "fata sau baiat".Eu cred ca un astfel de grad esti inutil,dar desigur astept si parerea publicului larg.

daniel_San
15-07-2013, 09:31 PM
Asta e un raspuns argumentat.
As vrea sa mai adaug spam-ul pe mail care o sa-l primeasca fetele prin PM-uri, cereri de prietenie si comentarii la profil. Sa nu mai spunem ca mai bine si-ar trece facebook-ul si id-ul direct in pagina de profil.

A da, cea mai tare distractie a cs-ului nu mi se pare jocul in sine. Ci sa intrii cu nume de fata pe un server. E senzational.

-=MaX=-
15-07-2013, 09:33 PM
Pfiu... Jesus... m-ai ucis :|
Ca sa nu se inteleaga gresit din start vreau sa spun ca nu sunt misogin deloc si nu asta a fost intentia, am destula cultura incat sa nu fac astfel de denigrari si nici nu sunt rasist, departe de mine astfel de ganduri sau idei. Tocmai de-asta am inceput totul la nivel de propunere si nu am implementat gradul direct fara a cere opinii... La fel si acea optiune 'Baiat/Fata', e facultativa, nu e obligatoriu sa alegi o optiune, scopul acelei optiuni este mai mult de a prinde la minciuna pe cei care se dau fete pentru a fi favorizati la acordarea acceselor. Au mai fost cazuri in care s-a practicat asta. La noi in comunitate nu se fac diferente de niciun fel, mereu am fost impotriva favorizarii sau defavorizarii sexelor, raselor sau mai ales impotriva acordarii de accese pe baza de prietenii. Cei mai vechi in comunitate stiu cat am luptat impotriva la astfel de situatii.
Iti respect si inteleg perfect parerea, daca si alte persoane considera un astfel de grad ca fiind discriminator nu voi introduce asa ceva, nu ne avantajeaza pe noi ca si comunitate cu nimic.



mai bine si-ar trece facebook-ul si id-ul direct in pagina de profil.
Legat de asta o sa fac sa apara un buton sub chestia cu donatii din stanga, care sa duca catre profilul de facebook sau pagina preferata de facebook. La fel si in cazul celor care au twitter, pagina de youtube, blog, etc. Desigur toate acestea vor fi optiuni facultative, sa nu credeti ca obligam pe cineva sa faca publice astfel de informatii. E doar pentru cine vrea sa isi promoveze pagina sau vrea sa promoveze o pagina preferata.

circaru
15-07-2013, 09:40 PM
fratilor terminati ma cu acest contra e o idee buna bravo maxx ca de obicei gandesti bine

Brand
15-07-2013, 09:40 PM
Ar fi dragut sa vedem la fete Girl acolo cu verde frumos , dar eu propun ca aceasta decizie sa fie luata doar de fete , nu de baieti.

Teddy
15-07-2013, 09:42 PM
Am votat nu pentru ca partial sunt de acord cu Maya si Daniel plus ca apoi am fi noi discriminati si s-ar trezi vreunul sa vrea si el "Boys" sau mai stiu eu ce nebunii. Eu zic sa ramana totul asa cum e ca e foarte bine. Chiar daca fetele sunt mai multe sau mai putine nu conteaza si nu trebuie sa stie toata lumea ca-s fete, oricum asta reiese usor din numele pe care il au.

@circaru: fiecare are dreptul la o parere, e un chestionar public, votezi ce vrea muschiuletul tau.

-=MaX=-
15-07-2013, 10:00 PM
fratilor terminati ma cu acest contra e o idee buna bravo maxx ca de obicei gandesti bine

Lasa-i sa-si spuna parerea sincera fiecare, ca de-asta am facut subiectul, fiecare spune ce vrea!

-DarKmonT-
15-07-2013, 10:01 PM
Sustin ideea lu Brand. Daca e sa se ia o decizie, sa o ia ele, nu noi. Noua poate sa ni se para inutil / bun din mai multe motive dar sa fie in defavoarea lor daca le facem sau nu grad. Sa se gandeasca ele daca ar fi o idee buna. O fi chestionar public, dar majoritatea fiind baieti pe forum, votul ar fi degeaba. Sa nu uitam ca generatia mai tanara de gameri inca dau Pro / Contra cu efect de turma, aia mici ca sa se puna bine cu aia mari voteaza ca ei si se asteapta la un biscuite.

PS. Cum ar fi ca eu am zis ca e o idee buna si am votat ca ratatul, ca dupa ce am si citit topicul imi dau seama ca nu are sens sa fi votat, asa ca -1 la Da.

seight
15-07-2013, 10:12 PM
Maya te-ar deranja asa tare daca in loc de "VIP" sa scrie "Girl" si culoare la nume sa fie cu roz ;;)?
Am eu o propunere pt grad maya max.Te rog sa-i faci culoarea la nume maro si gradul sa fie "Nuttela Addicted" >:) .

wLady-Maya
15-07-2013, 10:34 PM
Maya te-ar deranja asa tare daca in loc de "VIP" sa scrie "Girl" si culoare la nume sa fie cu roz ;;)?
Am eu o propunere pt grad maya max.Te rog sa-i faci culoarea la nume maro si gradul sa fie "Nuttela Addicted" >:) .

:))) Accept provocarea.
Aia cu Nutella,desigur.Pe de alta parte propun varianta cu rozul la Seight ;;)

seight
15-07-2013, 11:28 PM
:))) Accept provocarea.
Aia cu Nutella,desigur.Pe de alta parte propun varianta cu rozul la Seight ;;)
Eu vreau cu "Fan Anghelus Valentin" daca se poate. Si culoare la scris sa fie tip telefon sau matrita.

XeLa
16-07-2013, 01:29 AM
Eu sunt de acord cu o singura conditie, Negrutzu sa fie seful "tribului" si el sa poarte rozul cel mai accentuat fiind "leader`ul".
Deasemenea are experienta foarte mare , el fiind ultimul care s`a ocupat de clanul "wLady".


Acum vorbind mai serios , cred ca cea mai buna idee e ca voturile lor sa se ia in considerare(binenteles si a lui negrutzu) si nu ale noastre.

-=MaX=-
16-07-2013, 09:42 AM
Propunere anulata! Sunt destule 'Nu-uri' incat e clar ca nu doar fetele ar fi impotriva acestui grad ;)
Multumesc pentru pareri!