PDA

View Full Version : Reclamatie admin Dirt



blizzard25
08-07-2013, 12:32 PM
Adminul DirT mi-a facut poze si cand le-am trimis acesta a ajuns la concluzia ca le-am modificat si am primit BAn.

<b>You have to register to ba able to see this link</b> (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)

<b>You have to register to ba able to see this link</b> (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)

<b>You have to register to ba able to see this link</b> (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)

<b>You have to register to ba able to see this link</b> (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)

Tiger
08-07-2013, 12:44 PM
Pozele au fost modificate ...

Oricum nu cred ca mai are rost sa te sinchisesti, din cate se vede cu ochiul liber <b>You have to register to ba able to see this link</b> a fost modificata .

PS: Slab photoshoper ...

blizzard25
08-07-2013, 01:08 PM
vai de experienta ta!! ce *** modificare vezi ma ca ala mi-a facut poze a zis: "ai 2 min." si se vede clar in poza ca ii dadeam BUZZ mereu ce sa modific????? Faci 3 poze la interval de 2 secunde ... dute ba si culcate.

PS: Slab esti tu si nici nu ma ocup cu photoshop sunt mai bun in paint.

Tiger
08-07-2013, 01:12 PM
Pentru ca doresc sa vad pana unde-ti poate merge prostia, te rog sa le uploadezi pe <b>You have to register to ba able to see this link</b> .

Brand
08-07-2013, 04:30 PM
Faptul ca Teroristii la tine sunt Rosii iar Counterii sunt Albastrii constituie deja o incalcare a regulilor. Sa nu mai vorbim de cat Edit ai bagat in poze. Pro BAN .

mZq
08-07-2013, 04:40 PM
Skinurile de la playeri sunt permise , nu iti interzice nimeni ce si cum sa ai in cs dar wallu nu e permis contra pentru unban

pitiku
08-07-2013, 04:46 PM
Cat tupeu mai ai sa faci si o asemenea cerere ( cerere unban ) . Pro ban .

XeLa
09-07-2013, 12:04 AM
Esl models

<b>You have to register to ba able to see this link</b>



<b>You have to register to ba able to see this link</b>

Brand
09-07-2013, 12:06 AM
Chiar nu stiam....eu joc normal , fara "Esl Models".

AnOnIm
09-07-2013, 12:40 AM
Nu mi se pare nici o modificare ... Tiger tu parca ai facut program de verificat pozele ,ne-ai indemnat sa-l folosim ,deci ar fi simplu de verificat. Am jucat un timp si eu cu modelele de la ESL ,nu se considera cod,dar daca iti cere adminul sa le scoti ,nu vad de ce nu ai face asta !

p.s: Nu vad pozele extrem de bine aici ,sper sa nu ma insel ,dar mai aruncati o privire ,nu va bateti joc ! ;)

Tiger
09-07-2013, 10:16 AM
Nu mi se pare nici o modificare ... Tiger tu parca ai facut program de verificat pozele ,ne-ai indemnat sa-l folosim ,deci ar fi simplu de verificat. Am jucat un timp si eu cu modelele de la ESL ,nu se considera cod,dar daca iti cere adminul sa le scoti ,nu vad de ce nu ai face asta !


Nu ma refeream la modele, iar SS Checker-ul nu-l putem folosi pentru ca au fost convertite de postimg in formate png. Formatele originale pe care le produce cs-ul sunt "bmp" si "tga".

Daca te uiti mai atent pe imaginea <b>You have to register to ba able to see this link</b> ai sa vezi ca e modificata, anume:

<b>You have to register to ba able to see this link</b>

Tinta normala la zoom:
<b>You have to register to ba able to see this link</b>

Suspecte:

piciorul teroristului este deformat (deci modificat);
nuanta dintre picioare nu se potriveste cu cea a peretelui;
tinta nu are blur la zoom (e clar ca a refacut tinta - la rezolutia lui de 640x480 ar trebui ca tinta sa aiba blur la zoom);
tinta nu are laturile la o distanta perfect egale (latura de sus este cu un pixel mai sus decat ar trebui);
tinta are laturile prea apropriate una de alta (nici chiar sa aiba cl_crosshair_size setat pe small sau auto - tot pare suspect), adica o distanta de 3x3 pixeli , eu pe aceeasi rezolutia ca al suspectului (640x480) am reusit sa obtin minim 4x4 pixeli.


Ultimele 3 puncte le puteti testa si voi sa va convingeti.

In a 2-a imagine, screenshot facut la aceeasi rezolutie ca al suspectului, vei vedea o tinta normala la zoom, blurata din cauza zoom-ului.

Pozele date lui Dirt <b>You have to register to ba able to see this link</b> . Tinta e acoperita de un chenar rosu (cel mai probabil modificate in paint), cand a facut reclamatia a avut grija ca pozele sa fie perfect modificate.

Sper ca astfel v-am demonstrat ca omul a modificat pozele.

Brand
11-07-2013, 09:23 PM
GG Tiger.