PDA

View Full Version : Propunere !



mZq
04-07-2013, 03:41 PM
Salut , Astazi cand tiger se uita p unu a zis ca are wall si a mai zis ca face p prostu pentru ca a scris /admin si a vazut ca e spec si credea ca se uita p el , asa ca propunerea mea este urmatoare sa ascundem adminii fara /admins fara who in consola fara nik ... Astept pareri

Tiger
04-07-2013, 03:47 PM
Eu ziceam de pluginul asta: <b>You have to register to ba able to see this link</b> ... te poti pune spectator, dar toti te vor vedea ca fiind intr-o echipa t/ct , astfel ii poti urmari linistit fara ca ei sa stie ca tu te uiti peste ei. In plus, pluginul se asigura ca si tu "mori" dupa ce un anumit procentaj din echipa ta este moarta.

pitiku
04-07-2013, 03:49 PM
Foarte buna idee tiger ! gg !

Rapid1923
04-07-2013, 04:02 PM
Eu stiu ca a fost acel pluggin Tiger. Insa sincer, sustin si eu ideea lui mzq.

Brand
04-07-2013, 05:59 PM
Fara /admin fara /who cum a zis si mzq + pluginul asta, sunt PRO.

wLady-Maya
04-07-2013, 06:12 PM
Si totusi..nu putem face cumva sa le imbinam pe amadoua? Sa bagam si plugin-ul dar sa scoatem /admins si /who pentru playeri,dar sa le apara celorlalti admini?

-=MaX=-
04-07-2013, 10:11 PM
Pluginurile de /admins si /who raman, nu suntem comunisti sa ne ascundem, daca chiar dorim sa fim undercover se poate intra cu alt nume sau cu un non-steam fara admin.
In schimb, as fi de acord cu invizibilitatea adminilor care sunt spectator, dar doar a adminilor. Daca ne face Tiger pluginul sa fie valabil doar pentru admini (pe litera c sau ADMIN_KICK) il punem pe server.

Dare
04-07-2013, 10:14 PM
O solutie ar mai fi amx demo, un plugin ce ruleaza comanda de record in consola jucatorului. Ceva gen ss. Un plus ar fi faptul ca nu arata cand este rulata de catre admin, iar, in afara de asta, nu mai este nevoie sa stea nimeni spec.

Tiger
04-07-2013, 10:24 PM
Tind sa cred ca nu va mai functiona amx_demo asupra jucatorului, multumita rusilor care au creat un modul de protectie a cs-ului asemanator cu cel al Steam-ului (de aceea shock-ul nu poate afecta unii jucatori NonSteam), iar pentru cei cu Steam nici nu se pune problema sa mai mearga aceasta comanda daca au cl_filtercmd setat pe 1.

In plus, nici nu stiu daca exista un demo player (inafara de cel al cs-ului), sau macar un convertor, ar fi chiar enervant sa te deconectezi de pe server ca sa vezi demo-ul ...

-=MaX=-
04-07-2013, 10:25 PM
Cu amx demo e mai ciudata treaba ca jucatorul simplu neavand ESP, nu se vor vedea liniile acelea rosii si albastre, plus ca la multi nu mergea comanda in sensul ca nu li se salva demo-ul, motiv pentru care am scos pluginul de pe server...

pitiku
04-07-2013, 10:36 PM
Cea mai buna solutie ar fi aceea ca admini ce stau spec sa nu apara la /admins /who , asa nici playerii ce folosesc cod nu ar mai schie asa des /admins si nu ar mai fi atat de atenti pe ,, jocul lor " folosindu-se din plin de cod .