PDA

View Full Version : Reclamatie firma



daniel_San
03-06-2013, 09:23 PM
Admin : Firma1
Ora : 21:15

Motiv : Shock pe motiv de wall. Intrasem cu numele Player, deoarece eram in pauza si mi se facuse pofta de un CS. Nu mi-am pus adminul pentru ca doar ce descarcasem clientul si eram Valve. Am facut 2 fraguri(aveam 2 cu 1), dintre care odata l-am luat pe el. Si pe motiv de wall. Stiu ca nu o sa se faca nimic, dar nu prea mai vreau sa am tangente cu acest server. Deja mi s-a cam luat. Scoateti-mi accesul. A ajuns cs-ul de rasul comunitatii. Nu ma mir de ce se joaca la 9 seara 2 jucatori, dintre care 1 admin.


Link poza : Nu prea am avut cum sa fac ss atata timp cat mi-a unbindat tastele. Daca vreti, uitati-va in loguri.

Binteinteles ca acum trebuie sa reinstalez clientul. Multumesc firma.

Rapid1923
03-06-2013, 09:43 PM
Acuma serios daniel, ai tu un alt motiv pentru care te-ai saturat. Actiunea lui firma e doar un pretext ca doar il cunosti de mult.

daniel_San
03-06-2013, 09:53 PM
Nu chiar. Nu am mai intrat pentru simplul motiv ca nu mai aveam timp. Dar asta nu inseamna ca nu ajutam la mentenanta sau tehnic daca mi se spunea. Drept dovada ca pe zombie chiar o sa ma implic dupa ce termin cu sesiunea. Da, il cunosc. Nu e prima oara cand imi iau destroy de la el, ti se ia la un moment dat.

Rapid1923
03-06-2013, 10:01 PM
Tocmai asta e problema. Mentenanta si suportul tehnic e in aer, d-aia se joaca 2 insi la 9 seara uneori fiindca ne-o trag toti in dos care cum vrea si asistam nepuntiiciosi cu mainile legate. Ceea ce vroiam eu sa subliniez e ca nu firma e problema, nici pe departe. Sint alti factori si cu ei trebuia sa-ti incepi oful. Asta e parerea mea.

Sky
03-06-2013, 10:14 PM
Tocmai asta e problema. Mentenanta si suportul tehnic e in aer, d-aia se joaca 2 insi la 9 seara uneori fiindca ne-o trag toti in dos care cum vrea si asistam nepuntiiciosi cu mainile legate. Ceea ce vroiam eu sa subliniez e ca nu firma e problema, nici pe departe. Sint alti factori si cu ei trebuia sa-ti incepi oful. Asta e parerea mea.

Sunt de acord aici, Roakeru e chiar un om de toata isprava, poate multi dintre voi nu cunosc ca el a investit probabil cei mai multi bani in aceasta comunitate si e primul care sare cand e ceva de cumparat. E coleric la joc ca si la meciurile lu' steaua, asta o stie toata lumea, nu cred ca trebuie facut mare caz din asta. In curand serverele de CS si Zombie vor fi pline tot timpul datorita oamenilor ca Firma si altii. Concluzionand....lumea in care traim se bazeaza in mare parte pe bani, implicit si serverele comunitatii iar Firma este un important factor de stabilitate in acest sens.

Rapid1923
03-06-2013, 10:34 PM
Ofera stabilitate ca o femeie fidela mai bine spus:))

daniel_San
04-06-2013, 09:19 AM
Nu mai are rost sa tinem subiectul deschis. Vreau doar sa mi se scoata accesul.

-=MaX=-
04-06-2013, 03:20 PM
No ce drac sa zic... E clar ca firma a fost nervos si de-asta a actionat asa. A gresit inceontestabil dar garantez ca nu e suparat pe tine sau ceva, asa face cand se enerveaza la joc. Pt el cs-ul e alta lume si e total diferit fata de viata reala. Recunosc ca si eu foarte greu m-am obisnuit cu asta si multa vreme am fost revoltat pe tema asta dar in timp a incetat si el sa mai dea si am lasat si eu de la mine pentru ca asa cum spun si restul, cand a fost nevoie de ceva pe partea financiara sau hardware mereu s-a implicat si a facut treaba.
Cert e ca nu trebuie sa tii mainie pe el, nici el nu tine manie pe tine, te asigur de asta. Ba din contra, cand am vorbit cu el la telefon ultima data m-a intrebat de tine, ce faci, etc. Si sanchez m-a intrebat cand am vb ultima data cu el, mi-a cerut numarul tau de telefon sa te sune.
Ce sa zic, inteleg situatia, stiu ca e deranjant, dar eu zic ca nu trebuie sa te superi din cauza asta. Eu o sa-l sun si o sa vorbesc cu el despre treaba asta. Ramane la decizia ta daca mai doresti sau nu sa activezi pe clasic.

PS: Rapid, sa nu crezi ca se sta cu mainile in san si ca nu se lucreaza la exploiturile si atacurile pe care le suferim in ultima vreme. Din contra, se lucreaza din greu si se fac fel si fel de teste pentru obtinerea unui rezultat cat mai bun. Dar dupa cum deja am explicat in alte posturi e greu sa stapanesti din Software probleme de Hardware care necesita echipamente speciale. Ce se poate face pe partea de pluginuri si soft la server se face. Deja sunt puse pe toate serverele atiexploituri la care au lucrat daniel_San, Tiger si eu. Mentionez chiar ca detinem solutii unice pentru anumite exploituri la care altii doar viseaza!

Rapid1923
04-06-2013, 07:45 PM
Nu contest ca nu se lucreaza, stiu bine cum sta treaba. Voiam doar sa arat ca motivul principal al numarului mic de pe server se datoreaza din cauza acestor atacuri repetate. Pot spune ca firma s-a cumintit radical cu privire la comportamentul sau tipic chiar daca mai are derapaje. Eu personal cred ca n-am mai dau un ban de peste o luna. Realizez ca nu e normal ce-a facut, dar e cea mai mica problema omul. Eu vreau doar pace si armonie :)

Sky
04-06-2013, 09:05 PM
Eu vreau doar pace si armonie :)


N-are cum sa fie asa atata timp cat e stioaia campioana :(

P.S: Daniele sper sa ajungi sa-l cunosti pe Roakeru, iti garantez ca e de-a dreptul fascinant :)))

-=MaX=-
05-06-2013, 10:53 AM
Am discutat cu amandoi si in principiu nu mai sunt probleme. Hai spor la joc si nu va mai plangeti ca o sa fie lume cat de curand, astept sa prindem loc ;)