PDA

View Full Version : Propunere



Puf
17-04-2013, 03:21 PM
Salut... an venit sa va fac o propunere...mie imi place sv de zm foarte mult dar .. urasc ceva ...Bioscanerul nu imi place deoarece cand suntem putini ..( noaptea ) cat si ziua cand suntem multi....mergem sa ne ascundem iar cei car se vor infecta vin rpd si se pun langa noi ....nu mi se pare distractie asa ....mai ales la moama..o super mapa ...se alege des si cand sv e full....atunci se contamineaza 3-4 zm cred ... si mereu runda se termina in maxim 1 min .... si eu fac acest lucru dar na ....mie unu nu imi convine....( PRO/CONTRA)...bft ;)

Tiger
17-04-2013, 04:15 PM
Sincer, esti primul care se plange de asa ceva. Acel BioScanner are si el rolul lui in joc. :)

1. O prima posibilitate ar fi sa nu se mai afiseze daca este om, sau nu, pentru ca totul sa ramana in suspans. Aceasta idee cred ca ii va strica tot farmecul server-ului, deoarece nestiind daca esti zombie / om nu mai ai simtul orientarii si se va produce un dezechilibru in joc.
2. O a 2-a posibilitate este sa se afiseze pe chat DOAR cei care sunt zombie, ca si cum ai stii cine este infectat de virus, asa vei sti de cine sa te feresti... inclusiv aceasta metoda ar putea produce un dezechilibru in joc.
3. O metoda total neortodoxa ar fi principiul modului basebuilder.

PS: Totul tine de imaginatie. Gandeste-te ca la inceput de runda este un fel de pregatire pentru lupta impotriva celor care sunt zombie, oricine poate fi zombie in jurul tau. Mergi pe principiul singurul supravietuitor, vei avea mai multe sanse de reusita. :P

luys
17-04-2013, 05:14 PM
contra.. e foarte bun bioscannerul si sunt de acord cu ce a zis tiger...

WarGods | RbN
17-04-2013, 05:24 PM
Din parerea mea asa e mai bine cum e :P seara sunt mape mici,se infecteaza 1,nu cred ca ceilalti7-3 oameni se ascund in acelasi loc:P,pe moama cand e full cele mai multe ori castiga oameni,sunt 4 zm si vro 20 ascunzatoari pt 28 de oameni,adica cand se termina 1 minut runda,atunci multi sunt prinsi cand se plimba,daca e un zm langa tn observi clar(80%) pt ca toti care vor fi zm,stau langa oameni si ceilalti pun lm...e clar:P daca nu vrei sa te infecteze,nu mergi direct in ascunzatoare,astepti la vro 10 metri sa vezi daca e vrun zm,de acol poti pleca daca observi,si daca nu e niciunu intri si gata:P aceasta metoda este "populara" :)) pe moama,adica cei care stiu cum ie cu jocul asa fac:P
Si daca ar scrie in chat cinei zm deja nar fi atat de distractiv,vezi playeri care fug de unul care va fi zm..ar fi chiar naspa(intro ascunzatoare buna nar mar ramane nimeni... zm nar avea aceiasi sansa,si daca ar fi doar 1 zm,cilalti cu arma ii pot lua,ca orcm daca trag in tn cand esti zm nu poti fugi rapid,omul ar putea tot mere in spate si sa-l impuste pana moare,ca nui greu :D <b>You have to register to ba able to see this link</b>

Puf
17-04-2013, 05:48 PM
da ma bn :))) gata se poate inchide topikul :))

C@mp3R
17-04-2013, 08:21 PM
Stati stati eu as zice sa puneti sa se poata sparge lm rosi din nou de om:) ce ziceti?

WarGods | RbN
17-04-2013, 09:16 PM
Pai cu lm rosu ar fi o solutie buna,e incorect fata de oameni ca zm pot sa sparga si ei nu:)) poate se supare :p =)) dar cu o conditie :P sa nu se poate lua cu arma doar cu lama :)) :P ar fi fain :)) <b>You have to register to ba able to see this link</b> pt ideie :P si sunt cu pro pt ca de multe ori zm pune asa lm-uri ca sa nu poate ceilalti sa intre(blockeaza calea:P ) si daca nush cn a fost nu sti ce sa faci,ar fi bn sa se pune ca zm sa poate sparge lm-rosu :P

Puf
19-04-2013, 12:48 PM
dar daca iei LM-ul rosu cu lama ..fiind om nu mori cand ' bubuie' laserul ???? eu propun sa se poata si cu arma dar sa tragi in el ceva pana se sparge .......cam a trebui la laser-ul rosu (de zm ) sa aiba 10.000 '"hp"" ....ce ziceti ?? laserul zm sa aiba 10.000 'hp' ???
desi cu lama nu e o idee rea dar poate vine alt zm si te infecteaza..sau zm te blocheaza cu laser de la distanta ( adica unde e iesirea e linea aia osie .. cum ajungi cu lama ??? tu ce faci ????

5.000 sau 10.000 hp sa aiba lm ....

PS: am pus hp in ghilimele pt un anume motiv..sper ca intelegeti

stillgoree
19-04-2013, 02:15 PM
Bioscanerul e ok sa stii dinainte ca esti infectat e ok si cand sunt 3 insi infectezi doar pe unu ca unu scapa apoi cand sunt 2 insi pe harta cazi la invoiala sa te ascunzi apoi sa ataci !!! Si inca o treaba ar fi ca daca esti pe moama auzi pashii de pe toata harta !!
Contra !!

Puf
19-04-2013, 08:50 PM
da .. bioscanerul e 50% bun( pt a vedea tu cand esti zm)..50% rau ( ca au si alti si vin langa tn ca stiu ca se vor infecta ...):)) pt faza cu lm-ul facem un nou topik sau continuam aici ???

FlasH
03-06-2013, 01:07 PM
prima posibilitale a lui Tiger ar merge de minune pe server, adica sa nu se mai afiseze cand esti zm sau om.

FlasH
03-06-2013, 01:09 PM
ar fi buna si metoda asta monster :)