PDA

View Full Version : SOLVED Heuristic detection fake report



daufin
03-01-2024, 05:48 PM
ID (OPTIONAL):
* NUME: DAU F1N PREA D1V1N
* IP:
* ID DE STEAM: STEAM_0:0:720673867
* DATA SI ORA: 02.01.2024 00:37:05
* SCREENSHOT: <b>You have to register to ba able to see this link</b>
* SISTEM DE OPERARE: Windows 10
* ANTIVIRUS (OPTIONAL): Avast (dar e dezactivat)
* DESCRIERE PROBLEMA : m-am reintors pe joc dupa o pauza lunga si la primele doua scanari mi-au aparut foarte multe dll-uri si procese nevalidate..doar ce am descarcat cs-ul 2-3 setari si atat.. iar la a 3a scanare mi-a aparut HEURISTIC DETECTION , tin sa mentionez ca mi-am schimbat rezolutia in joc de pe 640 pe 1024 apoi iar pe 640 fara a inchide cs-ul iar pentru a face scanarile am descarcat versiunea wg pentru win vista/7 pentru ca cea pentru win10 dadea eroare.. ma gandesc ca e o eroare de fake report cu care s-ar putea confrunta si altii.. daca mi-ai putea da un raspuns destul de explicativ pentru a avea o dovada buna pentru a primi unban pe comunitatea respectiva ti-as fi foarte recunoscator..Multumesc si o seara faina ! <3

Tiger
04-01-2024, 01:35 AM
Si dovada ceruta in model? Din pix... pentru ca nu ai postat unde trebuia si nu ai modelul corect.

daufin
04-01-2024, 01:59 AM
Da..scuze acum am vazut ca am gresit . prima data cand intru pe forum si nu m-am uitat prea bine , greseala mea
OBSERVATIE: Rapoartarea trebuie facuta imediat dupa ce ati primit o detectie gresita. NU veniti dupa cateva ore sau daca ati inchis CS-ul pentru ca astfel de cereri vor fi respinse instantaneu.
deci de acum asta este nu mai am ce face dar sa stii ca nu mint ..e un fake report. Bafta!

Tiger
04-01-2024, 11:59 AM
Aia cu "fake-report" este strict parerea ta, fara dovada. Din punct de vedere al raportului din cele 2 ore de joc ce le-ai avut, ai 40 de minute de procesare extra - ceea ce e foarte dubios (cheat, malware, etc.).

daufin
04-01-2024, 12:07 PM
Nu ma pricep la chestiile astea dar ramanem fiecare cu parerile noastre xd. Aia e doar eu stiu ca e fake atunci