PDA

View Full Version : Substanţa care scade nivelul de inteligenţă(adăugată în apă, lapte şi sare)



tinkkker
21-03-2013, 01:21 AM
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
Fluorul este promovat ca o substanţă chimică “terapeutică” necesară pentru prevenirea cariilor, însă, această substanţă reduce coeficientul de inteligenţă, calcifiază glanda pineală şi afectează fertilitatea, pe lângă alte efecte adverse pentru sănătate.

“Copiii care locuiesc într-o zonă cu un grad mare de expunere la fluor au de cinci ori mai multe şanse de a avea un IQ redus, spre deosebire de cei care trăiesc într-o zonă cu un nivel redus al fluorului.”
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
Dar toxicitatea fluorului nu este specifică doar pentru un singur tip de ţesut, ca de exemplu cel neurologic, ci se extinde de-a lungul întregului organism uman şi a fost asociată cu cel puţin 30 de probleme de sănătate diferite, de la calcifierea ţesuturilor moi şi a glandelor endocrine şi până la hipotiroidism.

După câte se pare, agenţiile de reglementare şi operatorii industriali care se folosesc de această substanţă consideră că efectele de reducere a coeficientului de inteligenţă ale fluorului reprezintă un preţ mult prea mic pentru a avea dinţi “mai sănătoşi” şi mai “atrăgători” (chiar dacă expunerea la fluor duce la fluoroză, o pătare ireversibilă a danturii, adesea o îngălbenire a smalţului dinţilor).

<b>You have to register to ba able to see this link</b>

În spatele propagandei care a transformat un poluant industrial într-un aditiv “terapeutic” – adăugat în apă, sare, lapte, pastă de dinţi – stă ascunsă o problemă de sănătate şi mai serioasă: infertilitatea şi proprietăţile avortive ale fluorului.

Sursa:financiarul.ro

daniel_San
21-03-2013, 11:06 AM
Scopul utilizarii flourului la scara globala este calmarea populatiei(o face mai ascultatoare). Stiu ca suna a prostie,conspiratie etc, insa prin anii 50-60, cand CIA-ul era in voga cu celebrele proiecte MKUltra si BluePrint, apa potabila din marile orase era periodic contaminata cu fluor pentru a testa reactiile(fapt recunoscut cu multi zeci de ani dupa). Sa nu uitam ca in acea perioada LSD-ul era administrat prin universitati direct pe studenti si profesori pentru teste.

Concluzia: Hai ca noi nu suntem chiar asa avansati si poate suntem o miza prea mica. Insa in tarile dezvoltate, tehnicile de manipulare sunt la ordinea zilei. De la aditivi in mancare cu reactii neuropsihice, mesaje subliminale sau nu, arme psihotronice(cine spune ca armele psihotronice sunt un vis sa mai citeasca. Doar in ultimii 2 ani, atat Rusia, cat si SUA au recunoscut ca detin astfel de arme).

Suntem o societate comerciala. Exemplu concret: Un student la Harvard acum 1 an, a conceput un sistem de advertising foarte ingenios. Te duci intr-un magazin, te localizeaza cu ajutorul mobilului/facebook/orice si incepe sa-ti directioneze reclame personalizate(cam ce face si google). Sistemul e atat de ingenios incat tu auzi o reclama, iar cel de langa tine alta. Focalizarea are o eroare de ordinul milimetrilor. Se lucreaza(si e aproape gata) un sistem care sa prezica unde vei fi peste o zi/o ora/1 minute, doar pe baza profilului tau psihologic(cum au cei de la google), convorbirile telefonice si facebook. S-a constatat ca are o precizie de 90 si ceva la %. Asa ca....pa intimitate in ritmul asta.
Venise un profesor din SUA la noi, destept tipul, se ocupa si el cu chestii marunte, ca de exemplu progresul internetului(este unul din cei care au lucrat la asta). El a spus ca in cativa ani, pana si becurile vor avea microprocesor, vor avea internet si vor fi legate in Cloud. Adica tu ca sa deschizi un bec, trebuie sa trimiti request la un server tinut habar n-ai unde, care o sa socheze acea informatie. Uite asa o sa-ti invete unii comportamentul ca la animale.

Brand
21-03-2013, 07:19 PM
Ma sperie ceea ce ne spui tu Daniel ! Sper ! sa nu se ajunga la toate lucrurile spuse de tine poate cineva va opri toate astea, daca nu....ne ducem dracu.

daniel_San
21-03-2013, 10:00 PM
Se va ajunge la astea(defapt s-a ajuns in mare masura). Si de ce sa nu se ajunga? Interesul marilor corporatii este sa faca profit, daca lor le merge bine, putin ii intereseaza de restul. Si eu zic ca e o abordare destul de corecta. Cine cunoaste pericolele, cine se documenteaza, citeste, stie si cum sa se protejeze, incepand prin a nu posta tot felul de tampenii pe facebook, prin a nu cauta nu stiu ce minunatii fara macar un proxy in spate, prin a nu-si pune fotografii in tot felul de ipostaze pe diverse site-uri, prin a nu-si folosi e-mailul personal la inregistrari, prin a-si face setarile de intimitate. Suntem aproape 7 miliarde de oameni, daca 1% din noi duc mai departe progresul, e ok pentru omenire. Chestia cu flour-ul e foarte adevarata si demonstrata stiintific, aditivii alimentari cu efect asupra psihicului sunt recunoscuti stiintific, faptul ca fiecare din noi are cate un mic profil al intereselor/psihologic este mai mult decat evident, ca suntem bombardati cu mesaje...hai sa nu le zicem subliminale...deja sunt pe fata, este vizibil. In trecut vedeai cate un mesaj din ala cu tenta erotica pe ambalaje de ciocolata, acum sa fim seriosi...cam in toate reclamele vezi asta spusa pe fata, ca gangam style are cateva sute de milioane de vizualizari e evident.
Toate astea sunt fapte ce se intampla de ceva timp. Nu e o noutate ca lumea s-a transformat in niste robotei. Uita-te in jurul tau sa vezi cata lipsa de creativitate si cata plafonare vezi. Din pacate, noi nu mai suntem oameni, noi nu mai avem reflexe, noi nu mai avem instinct de autoconservare, noi nu prea mai avem spirit de raspundere.

P.S: Ultima afirmatie o verifici foarte simplu(eu am vazut-o pe pielea mea). Pun pariu cu tine ca daca vezi pe cineva cazut in mijlocul trotuarului, sau daca cineva striga dupa ajutor pe strada, 80% din trecatori nu intorc nici macar capul. Daca ai vazut filmul shawshank redemption-inchisoarea ingerilor poate iti aduci aminte o replica" In SUA, daca esti in pericol nu strigi ajutor, ci incendiu". Foarte adevarata chestia. Sau sa vezi copii de 7 ani povestindu-le amicilor cum le-a zburat unora creierul pe DOOM seara trecuta, sau cum se uitau la una aproape goala pe facebook e grav. Pai cum sa mai aiba copiii aia instincte cand imaginea de creieri imprastiati e una normala pentru ei?

-=MaX=-
22-03-2013, 07:57 PM
Oameni buni, treziti-va in pana mea :)))
Ati uitat de facebook? de ce fac cookieurile de la facebook si google?
Doar daca te gandesti al simplul fapt ca datele despre activitatea ta de pe facebook pot fi puse in alta ordine, cel interesat poate obtine asta:
Cine esti, cum arati, unde lucrezi, unde-ai crescut, unde-ai studiat, cu cine esti prieten (si asta e cea mai tare faza), pe unde iesi, ce-ti place sa faci, unde-ti place sa mergi, tot
Zic ca chestia cu prietenii e cea mai tare faza pentru ca tu degeaba nu spui ce faci si unde mergi, in functie de prietenii tau automat iti afla rutele. E atat de simplu avand datele astea sa facua pur si simplu un cerc pe harta cu o precizie de 100% cu zona in care umblii. Ti se poate deduce un program fix, tot.
Si au manipulat lumea in asa fel incat sa isi publice viata privata de buna voie. Cum? pai pur si simplu ca la televizor nu mai auzi nimic decat de facebook. Cum manipulezi moda? Pui vedetele sa se imbrace intr-un anumit fel, astfel ca lumea se vor lua dupa ce vad la televizor. Cu facebookul la fel, daca vedetele au facebook si numa despre asta auzi la TV, asta fac si restul! Mie mi se pare cel putin absurd sa lasi lumea sa-ti cunoasca viata privata. Ce? Albume foto private? Asta credeti voi :))
Si facebookul e doar un exemplu simplu, google chrome la fel e! Sau de ce credeti ca sunt sute de aplicatii precum photoscape, picasa, adobe flash player, skype si mule altele care la instalare incearca sa-ti bage google chrome pe gat. Ba mai mult, la instalare la photoscape cand iti da optiunea sa instalezi google chrome, este un delay bagat intentionat incat sa dai de doua ori click pe Next (crezand ca nu ai dat bine din prima) incat sa treci peste faza in care poti sa debifezi instalarea la chrome.
Toate lucrurile sunt deja pe fata, ma surprinde faptul ca multi nu vad astfel de detalii...

Eu multa vreme am substituit apa cu cola, lapte am beut doar natural si am avut ocazia sa beau mai mult apa de fantana/izvor, prea putin de la robinet sau magazin dar simt de multe ori ca nu mai am aceeasi putere de concentrare ca altadata. Pur si simplu simti cateodata ca nu-ti gasesti ideile si ajungi sa faci notite peste notite pana te incurci si-n alea :))

Sky
25-03-2013, 11:02 PM
Sunt de acord cu aproape tot ce e spus mai sus doar ca nu are sens paranoia asta la ora actuala, oricum e inutila. E clara directia in care se indreapta societatea si planeta, multi au spus ca in urma crizei financiare va izbucni un al treilea razboi mondial, eu cred ca suntem demult in el. Acum nu mai e nevoie sa-ti vina americanu cu o bomba in cap, iti da cu zambetul pe buze Apple, Coca-Cola si McPlastic pe care sa mai dai si bani. E cat se poate de evident ca suntem expusi la o propaganda fara precedent plina de mesaje pentru subconstient si de manipulare. Sa fim inca bucurosi ca inca mai putem sa mai scriem aici, in mica noastra lume, pe micul nostru forum. Am prins timpuri bune fata de ce va urma daca in lume nu se va intampla ceva care sa schimbe acest trend

C@mp3R
25-03-2013, 11:17 PM
Nu mai stiu unde am citi ca facebook are si o cronologie cu tot ce faci.