PDA

View Full Version : BANNED PERMANENTLY Unban gratuit Aurel



Aurel.D
24-02-2023, 09:35 PM
ULTIMUL ID DE LA RAPORT(OPTIONAL):
NUME: Aurel
IP (OPTIONAL):
ID-URI DE STEAM: STEAM_0:1:752675830
MENTIUNI: Am luat acest steam de la un baiat nu stiam ca are ban pe wg. Acum mi-au cerut niste baieti wg si am observat ca e banat
<b>You have to register to ba able to see this link</b> ,poza cu ce primesc dupa ce se termina scanarea

Tiger
25-02-2023, 02:25 AM
Posteaza te rog toate conturile de steam avute/folosite/imprumutate/etc.

Aurel.D
25-02-2023, 09:50 AM
STEAM_0:0:19462447 , <b>You have to register to ba able to see this link</b> asta cred ca este vechiul meu cont pe care am jucat acum foarte mult timp si am pierdut datele dupa ce m-am lasat o perioada de joc
STEAM_0:1:8735405 , am mai jucat si pe acest steam

Tiger
25-02-2023, 12:38 PM
Acum am citit mentiunea...



MENTIUNI: Am luat acest steam de la un baiat nu stiam ca are ban pe wg.

Esti responsabil. Puteai cere parerea aici. Esti asociat cu multe alte conturi. Pentru unban va trebui sa platesti taxa de grad 5.

Aurel.D
25-02-2023, 01:30 PM
Nici nu aveam idee ca se poate da ban pe wg. Nu am mai jucat de foarte mult timp nu stiam ca exista asa ceva de asta nu am cerut parere sau altceva.
Daca baiatul de unde am steam a luat ban si nu doriti sa debanati acel cont inteleg, dar intre timp mi am luat un cs de pe internet si am incercat sa fac wg pe acela si am vazut ca tot asa arata ca am ban
sa inteleg ca ban ul nu se da pe steam? se duce cumva in placa de baza sau ceva?
Nu vreau sa platesc pentru ceva ce nu am facut. Daca imi cumpar alt steam voi putea sa fac wg pe acela sau tot v-a fi nevoie sa platesc pentru ca am folosit un steam care avea ban pe wg(fara ca macar sa stiu ca exista asa ceva) ?

Cred ca as putea si dovedi ca eu nu stiam de acest lucru cand am luat steam-ul de la el. Pentru ca ulterior, cand mi s-a cerut un wg si am facut si am vazut ca are ban, i-am scris persoanei respective si as putea posta conversatia ca sa va lamuriti ca totul s-a intamplat fara ca eu sa stiu. Pur si simplu voiam sa ma joc putin CS. Nu aveam idee de aceste lucruri.

Tiger
25-02-2023, 07:39 PM
Banul nu poate fi scos decat prin plata taxei de unban (sau daca este false-positive). Orice incercare de a trece peste acest ban iti va aduce un grad suplimentar la taxa de unban.

Asa cum am spus si in alte topicuri, nu va preiau CNP-ul sa va pot identifica in mod unic, ca atare sunteti responsabili de ceea ce faceti. Aveai tot timpul disponibil sa intrebi informatii despre acel cont, sunt aici sa va ajut.

Aurel.D
25-02-2023, 08:44 PM
Eu nu stiam de aceste situații pana nu le-am intampinat, nu aveam cum sa intreb daca nu stiam ca exista situații de genu
Dar este prea nasol ce se intampla totuși
Ma puneti sa plateac pentru ceva ce nu am facut eu
Daca banul de pe steam este dat de foarte mult timp nu puteti vedea ca pc meu nu a folosit acel cont de steam pana acum cateva zile sau ca n-am avut nicio alta problema de genul acesta in trecut?
Nu eram nebun totusi sa vin sa fac cerere si sa insist atat daca faceam eu ceva
Nu vreau sa platesc pentru ceva ce nu am facut eu si nu voi plati
Vreau doar sa mi se scoata ban ul din pc cumva ca sa-mi pot lua steam nou si sa pot face wg
Repet nu stiam ca se poate ajunge in situații de genu cand am luat steam ul de la persoana respectivă, nu stiam ca se poate lua ban pe wg de asta nu am intrebat si nu m-am interesat despre contul acesta de steam īnainte.
Mulțumesc si scuze ca tot insist atat, doar ca nu prea e corect ce se īntāmplă.

Tiger
26-02-2023, 04:48 AM
Caz ipotetic vorbind: daca contul avea numarul tau de telefon atasat, dupa care luai VAC pentru ca predecesorul a jucat cu cod, ce faceai? Te duceai la Valve sa iti scoata banul de pe contul tau? De pe numarul tau de telefon?

Toti cereti ca eu sa fiu "ala bun", voi niciodata nu va luati responsabilitatea in maini. Mereu dati vina pe altii, chiar daca voi sunteti aia care nu respectati cerintele. E frumos, nu?

Aurel.D
26-02-2023, 09:29 AM
Eu te inteleg si pe tine da intelge-ma si tu
Nu stiu exact ce sa ti spun la intrebarea cu VAC pentru ca nu prea stiu ce inseamna, ti-am zis nu prea sunt in tema cu aceste denumiri coduri ce or fi, sunt pur si simplu un personaj care isi ia un joc si vrea si el sa se joace liniștit. Dar totusi ca sa incerc sa ti răspund, daca cartela mea patea ceva, era mai simplu sa schimb o cartela de telefon decat sa schimb un laptop. Si da, daca puteam face si acolo la Valve o sesizare cu siguranta o faceam.
Mie unu mi se pare corect sa banezi contul si te inteleg perfect de ce nu l debanezi, dar doar contul nu si pc meu. Adica pur si simplu vreau ca in caz ca-mi cumpar steam nou sa pot face wg.
Inteleg ca e vina mea ca nu am studiat mai mult inainte sa iau contul, dar ok e banat acest cont imi asum ca l-am luat si nu-l pot folosi cum trebuie. Imi cumpar unu nou ,dar as vrea sa pot sa-l folosesc pe acela nou sa nu trebuiasca sa platesc eu pentru ca cineva inainte a folosit coduri pe acel cont si luandu-l mi-a infectat pc ul

Tiger
26-02-2023, 07:30 PM
Si da, daca puteam face si acolo la Valve o sesizare cu siguranta o faceam.

Si ti-ar fi raspuns exact ce ti-am raspuns si eu. Esti responsabil de actiuniile tale. Cu siguranta daca ti-ai fi atasat numarul de telefon la un alt cont nou de steam, ti l-ar fi banat instant si pe acela fara discutii si drept de apel.



Mie unu mi se pare corect sa banezi contul si te inteleg perfect de ce nu l debanezi, dar doar contul nu si pc meu.


Ca sa ce? Sa ofer posibilitatea celor care au incalcat anumite reguli sa le incalce din nou, doar cumparand un nou cont de steam sau trecand pe nonsteam? Ti s-ar parea normal sa mai foloseasca serviciul nostru dupa orice incalcare a unor reguli?


Inteleg ca e vina mea ca nu am studiat mai mult inainte sa iau contul

Macar esti pe jumatate trezit la realitate.

Aurel.D
26-02-2023, 09:25 PM
Infine vad ca nu are rost ca oricum nu aveti nicio intenție sa ajutati, vreti doar sa scoateți cati mai multi bani
Daca erati aici sa ajutati oamenii ati fi putut sa o faceți si in privinta mea
Puteati vedea ca n am avut nicio problema de genu pana acum si puteati vedea ca steam ul e banat de foarte multa vreme .
Intr un fel știți ca eu sunt nevinovat ca nu din cauza mea e banat acel cont, doar ca vreti sa scoateti cati mai mulți bani de pe urma oricui
Deci sti ca nu am incalcat eu nicio regula ca sa spui "cei care au incalcat reguli sa le īncalce din nou".
Si da puteati bana doar conturile de steam si daca isi lua alt cont si folosea coduri il banati si pe acela. Sau puteati folosi aceasta metoda cand un cont de steam nu avea ban si a primit atunci ban, atunci ati putea bana in felul acesta pentru ca este clar ca acea persoana e vinovata. Dar cand un cont e banat deja nu are rost sa infectezi si alte calculatoare
Faceti cum vreti. Daca mi deblocati pc si lasati contul banat anunta-ma ca sa stiu sa-mi iau steam nou ,daca nu asta e, de platit nu voi plati sa scot un ban neluat de mine
Mulțumesc

Tiger
26-02-2023, 10:11 PM
Infine vad ca nu are rost ca oricum nu aveti nicio intenție sa ajutati, vreti doar sa scoateți cati mai multi bani
Daca erati aici sa ajutati oamenii ati fi putut sa o faceți si in privinta mea

Ia mai uita-te o data la modelul de cerere unban gratuit si la acest subforum. Daca eram dupa bani, asa cum zici tu, nu ofeream aceasta posibilitate. Mai mult decat atat, nu scoteam in mod gratuit banurile de tip false-positive.

Tu spui ca ai gresit, recunoscandu-ti astfel vina, si tot tu zici ca esti cel nedreptatit si arunci cu vina asupra altcuiva, dar si cu vorbe care nu sunt adevarate doar pentru a te simti important. Asta este clar definita omului de ..... .

Pentru tine am sa fac o exceptie, banul este permanent fara posibilitatea de a-l scoate nici macar contra-cost. Consider ca nu se merita sa ajut persoanele tupeiste, asta ca sa nu te numesc altfel, ca tine.

:locked: