PDA

View Full Version : PAID UNBAN Info ban MentaL



MentaL
03-09-2022, 09:48 PM
NUME: MentaL
IP: 192.168.1.105
ID-URI DE STEAM: STEAM_0:0:640373028
DATA SI ORA BAN: Am avut la prima scanare de acasa.. cred ca 31.08.2022.
DATA SI ORA SCANARE: Ultima scanare astazi, 21:46 PM, 03.09.2022.
SCREENSHOT (OPTIONAL): <b>You have to register to ba able to see this link</b>
MENTIUNI: In ultimul an am jucat doar de la sala ( Discovery Arena Bucuresti ). Acolo a fost imposibil sa efectuam WG de pe orice calculator.. m-am gandit ca a fost o problema a salii.
Mi-am luat un calculator nou nout acum o saptamana si un pic.. si la prima scanare, ban.. nu am jucat niciodata cu coduri si nici nu am "abuzat" de acest serviciu.

Multumesc!

Tiger
04-09-2022, 09:43 PM
In principiu:


[..]

Observatii:


[..]
Nu suntem responsabili:

[..]
unde va logati cu contul de Steam






Desi cu persoana responsabila de acea sala am vorbit si s-ar putea sa rezolvam cumva. Momentan inca nu am apucat sa lucrez la solutie, neavand prea mult timp liber in aceasta perioada.

MentaL
05-09-2022, 06:50 PM
Salutare,

Nu la sala este problema acum.. Eu mi-am cumparat un calculator si ma joc de acasa acum.. si tot am ban WG inca de la prima verificare... asta este problema..
Ma puteti ajuta??

Multumesc,

Tiger
05-09-2022, 07:01 PM
Banul l-ai luat la sala pe 15.08.2022 ...

Momentan fara sa plateasca careva taxa de grad 5 dintre cei care ati jucat la sala aia, nu. Sau astepti ~1 luna, sau pana am timp, sa gasesc o solutie si sa va rezolv pe toti.

MentaL
05-09-2022, 09:04 PM
La sala jucam fiecare cu steamul lui.. eu personal nu am dat steam-ul nimanui.. pentru ca joc si dota si nu vreau sa-mi pierd rankul, etc..
Intrebarea mea este.. ban-ul cum se ia? pe ce motiv? pentru prea multe scanari? cu coduri nu am jucat niciodata.. am 30 ani si joc jocul asta de la 12-13.. sunt " prea mare " pentru a mai juca cu asa ceva.. si nimeni nu stie sa-mi raspunda..
Ideea este ca de la sala nu voi mai juca si vreau sa fiu ok cu wargod-ul de acasa.
Ajutati-ma cu o solutie.. costul este singura varianta? si daca da, de ce? repet, pentru ca am facut prea multe verificari? pentru ca de coduri nu se pune problema..
Deci solicitarea mea este independenta de solicitarea cu sala.. nu sunt administratorul salii si nu am o treaba cu ea.. sunt doar prieten cu patronul de vreo 15 ani..

Multumesc,

Tiger
05-09-2022, 09:28 PM
Ti s-a raspuns la intrebari...

Nu am cum sa identific fiecare persoana in parte, nu va preiau CNP sa stiu cine a fost cel banat prima data, sunteti responsabili daca va banati acolo. Nimeni nu va pune sa va logati cu un cont de steam acolo. Daca pe sistemul respectiv era un spyware ce faceati? Ramaneati fara cont?

MentaL
05-09-2022, 09:32 PM
Ok, in fine.. si care este solutia sa pot juca de acasa cu wg? sa platesc?

Tiger
06-09-2022, 09:41 PM
Ti-am explicat si acest lucru aici (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)... de ce nu citesti cu atentie ceea ce iti scriu?

MentaL
08-10-2022, 12:56 PM
Kind reminder. vreau unban.

Tiger
09-10-2022, 09:36 PM
Poti vrea daca eu nu am timp disponibil pentru a gasi o solutie si de a o implementa.

MentaL
23-01-2023, 08:47 PM
Salut.. o putem rezolva si noi cumva? au trecut 5 luni....

Tiger
24-01-2023, 05:11 PM
Poti vrea, si eu doresc sa nu mai incalcati regulamentul si apoi sa veniti aici sa va plangeti. Cred ca va trebui amandoi sa ne multumim cu ce avem.

Inca nu am gasit o solutie viabila pentru a detecta internet-cafe-urile astfel incat codatii sa nu se foloseasca/abuzeze de acest lucru. Cum iti ziceam este in plan dar cu prioritatea mica, fiind altele mai importante.