PDA

View Full Version : NO RESPOSE False positive Heuristic Detection



Fionacs1
23-08-2022, 02:15 AM
RAPORT: <b>You have to register to ba able to see this link</b>
ANTIVIRUS: Niciun antimalware/antivirus produs, folosesc ceea ce vine cu windows -ul 11 Home, instalat acum cateva saptamani in urma.
Additional information:1. windows 11 - acum ceva saptamani in urma. 2. sunt admin pe o comunitate de mixuri si singurele lucruri instalate recent sunt unreal demo scanner, pt a verifica demo urile playerilor. si cam atat.
GAME MEMORY DUMP LINK: <b>You have to register to ba able to see this link</b> - link dump memorie cs. daca ai nevoie de parola, spune mi cum ti o pot da.
<b>You have to register to ba able to see this link</b> - stiu ca cfg-ul Fiona are multe aliasuri, il am de ceva ani buni (2007-2008) si il pun mereu ca nu stiu configul de rezolutie, general cmds, sensivity cmds, etc. si nush sincer ce sa sterg pt a pastra numai ce este necesar cum ar fii general cmds, resolution cmds, etc si a sterge aliasurile, daca este necesar il pot sterge de tot.

Am tot citit alte thread uri si vreau sa mentionez ca astazi mi-am refacut configuratia pt placa nvidia (mi se parea ca mi se misca f prost pe servere si am intrat la setarile de la placa video si m am jucat putin cu ele). apoi cineva m a sfatuit sa joc cu rezolutie mica (640-480 pe normal screen - ca se misca mai bine, si am schimbat rezolutia pe care initial o aveam 1280-720) acum nu mai stiu daca am facut o in timpul unui meci, sau dupa, am fost conectata pe server cateva ore bune.

EU folosesc acest tip de laptop cu placa video nvidia.
Processor Intel(R) Core(TM) i5-8300H CPU @ 2.30GHz 2.30 GHz
Installed RAM 16.0 GB (15.8 GB usable)
System type 64-bit operating system, x64-based processor
Pen and touch No pen or touch input is available for this display
Te rog sa verifici si sa mi spui ce este de facut. Nu joc cu coduri, n am jucat niciodata si nici nu voi juca. Am contul meu personal de steam din 2012 si joc din 2005 cs, nu m as preta niciodata sa ma murdaresc cu raahaturi de coduri sau altceva.
Daca mai sunt necesare alte informatii, te rog sa mi spui.

Multumesc.

Tiger
23-08-2022, 10:14 PM
Fisierul dump a fost sters de pe easyupload...

CFG-ul uploadat este aproape curat, mai putin bunnyhop-ul din el. Unele servere nu accepta bunnyhop.

LE: Ti-am sters, din postul tau, datele ce puteau fi folosite pentru identificarea sistemului tau.

Fionacs1
24-08-2022, 12:11 AM
<b>You have to register to ba able to see this link</b> fisierul dump. ti am trimis in privat parola

Tiger
24-08-2022, 11:11 PM
FILE NOT FOUND

Uploadeaza-l altundeva, gen zippyshare/wetransfer.

Fionacs1
25-08-2022, 01:29 AM
sunt pe extern si pot uploada numai pe girlshare (care se pare ca nu vrea sa mi mearga in seara asta)/easyupload/wetransfer. l am pus pe wetransfer: <b>You have to register to ba able to see this link</b>

Tiger
25-08-2022, 10:00 PM
Poti reface o scanare wCD care sa iti dea aceeasi detectie?