PDA

View Full Version : FALSE POSITIVE Unban gratuit Lukidush



Lukidush
08-01-2022, 02:34 PM
Unban gratuit Lukidush

ULTIMUL ID DE LA RAPORT(OPTIONAL): 9AE*87F54*CA4F0492F*7E*5E31C8*AC
NUME: Lukidush
IP (OPTIONAL):82.77.245.195
ID-URI DE STEAM: STEAM_0:1:182426022
MENTIUNI: Nu stiu in ce sens am abuzat acest serviciu, in cazul in care nu am facut asa de des wargoduri incat sa spamez testele..
ss la ban : <b>You have to register to ba able to see this link</b>

Tiger
08-01-2022, 03:12 PM
Ai fost raportat ca ai intrat la oameni pe sistem, cu teamviewer, si le-ai modificat registrii astfel incat sa fie banati in wCD. Banul, pentru astfel de situatii, este de grad 5.

Lukidush
08-01-2022, 06:10 PM
nu am facut asa ceva nimanui...
nici overwatcher pe comunitatile de cs1.6 nu am fost ca sa fac asa ceva si sa ii dezavantajez...
in aceasta situatie cred ca mi se insceneaza ceva... eu nu am jucat in ultima perioada acest joc asa de des, iar cand am revenit pe el ma trezesc ca am ban pe wargods.
ce putem face in aceasta situatie? poti sa imi demonstrezi ca cineva a venit cu dovezi ca eu am facut chestiile pe care le mentionezi? sau ramanem asa?

Lukidush
15-01-2022, 01:04 AM
un raspuns se poate?

scuze pentru double post si post-hunt

Tiger
15-01-2022, 10:19 AM
Imi cer scuze, nu am observat ca ai postat.

Intamplarea nu s-a petrecut recent, asa cum a precizat si cel care te-a reclamat. El a observat acest lucru cand a trebuit sa faca scanare, dupa ceva timp dupa ce i-ai intrat la el remote, si nu a putut. Ca dovada sunt log-urile de TeamViewer existente pe acel sistem. Chiar daca nu este o dovada explicita, iau aceste lucruri foarte in serios pentru ca nu este primul caz de genul. Parca stiam ca aceste lucruri trebuiau filmate, ca atare acum este momentul sa imi prezinti video-urile ca nevinovatie.

In momentul de fata, atat tu cat si reclamantul sunteti banati. Tu pentru fapta precizata anterior, el pentru faptul ca trebuia sa aiba grija pe cine lasa cu remote la el pe sistem.

Lukidush
17-01-2022, 06:02 PM
Ai mentionat ca intamplarea e mai veche... si totusi cat de veche? eu ultima scanare a fost anul trecut pe 26 decembrie, pana atunci nu am avut ban si nu am fost raportat de nimeni .As dori sa vad si eu logourile de la el din pc de pe TeamViewer (ar trebui sa se vada clar adresa mea de unde am intrat si numele pc-ului meu).Iar daca nu sunt explicite nu cred ca ar mai trebui sa avem aceasta discutie pe logouri... e doar cuvantul reclamatului fara nici o dovada clara ca eu am facut ceea ce mentioneaza el.

Iar de filmat nu este cazul, eu nu ma ocup cu overwatch pe comunitatile de cs1.6 ,(am mentionat si mai sus) adica eu nu fac verificari in sistemele oamenilor sa intru la ei si sa ii caut de anumite programe cu care sa ii avantajeze in timpul jocului.


Daca nu doresti sa arati logoruile in aceasta postare, totusi as dori sa vad o dovada a tipului cu reclamatia.

Tiger
18-01-2022, 07:05 PM
Individul nu a specificat cu exactitate cand, doar "acum ceva timp". Inca astept dupa individ sa imi dea toate log-urile de teamviewer pentru a vedea cu exactitate si cand te-ai conectat si cat a durat sesiunea de remote.

Nu vad cu ce te-ar ajuta o imagine in care este individul este blurat, dar iti pot da aici o parte din conversatia de pe facebook.

Lukidush
19-01-2022, 04:55 PM
daca nu exista dovezi clare impotriva mea ca am facut ceea ce sustine reclamantul, nu ar trebui sa primesc unban?

pana la urma e posiibl ca nu eu sa fi intrat la el in sistem ...

Tiger
24-01-2022, 06:07 PM
Am primit logurile de teamviewer, dar erau prea putine date acolo. Momentan ti-am dat unban din cauza lipsei clare de dovezi, dar ramai inca un suspect.

Lukidush
25-01-2022, 12:30 AM
<b>You have to register to ba able to see this link</b>

inca nu am primit...

Tiger
25-01-2022, 06:18 PM
Verifica din nou.

Lukidush
26-01-2022, 03:08 PM
Acum merge. Multumesc pentru tot .

Tiger
26-01-2022, 08:48 PM
Cu placere. Stai departe de probleme.

:locked: