PDA

View Full Version : INCOMPLETE Problema : Generic Cheat Detected



issac
26-12-2021, 06:44 PM
RAPORT: <b>You have to register to ba able to see this link</b>
ANTIVIRUS: Microsoft Antivirus
DESCRIERE ADITIONALA: Salut ! Fac acest post deoarece eram pe un server public de counter strike 1.6 si mi-au fost aplicate 2 comenzi de catre un admin ( mi s-a cerut sa preznit 3 poze si sa dau un link de wg , ceea ce am si facut ) .Pozele au fost curate insa ceea ce mi s-a parut ciudat a fost faptul ca in urma scanarii wg mi-a iesit rosu cu mesajul " Generic Cheat Detected" , astfel incat am mai facut o alta scanare dupa 10 minute si nu mi-a mai aparut aceasta problema , deci scanarea era albasta . Eu folosesc internetul de la 2 provideri ( Digi si NextGeneration ) , de obicei il folosesc pe cel de la NextGen ,insa in momentul cand am facut scanarea (scanare care mi-a genrat mesajul "Generic Cheat Detected")am fost pe netul de la Digi , apoi am schimbat internetul cu cel de la NextGen si in urma scanarii , wg mi-a iesit normal .As dorii daca se poate sa inteleg de ce s-a intamplat asa ceva si cu scuzele de rigoare ca fac aceasta cerere atat de tarziu . Multumesc pentru intelegre !
LINK DUMP MEMORIE CS: <b>You have to register to ba able to see this link</b>

Tiger
26-12-2021, 08:08 PM
Si parola?

Tiger
26-12-2021, 09:17 PM
Zona din memorie care a trigger-uit detectia a fost stearsa cu 0. Nu am ce date utile sa gasesc de acolo. Ceva a alocat 128MB, a executat ceva, apoi a curatat zona respectiva.

Va trebui sa refaci testul pana iti iese din nou detectia si voi putea gasi date utile.

issac
26-12-2021, 09:34 PM
Okay ! iti multumesc mult . O sa revin cu un alt post atunci cand o sa mai apara scanarea cu rosu .