PDA

View Full Version : INCOMPLETE Problema False-Positive



xXFlaneXxPro
27-02-2021, 11:51 PM
RAPORT: <b>You have to register to ba able to see this link</b>
ANTIVIRUS: Nu am un anti-virus specific. Am avut in trecut Avast poate,
DESCRIERE ADITIONALA: In momentul in care voiam sa fac o cerere pe un forum unde sunt Admin, am inceput o scanare unde am asteptat in jur de cateva minute (in timpul acela m-am jucat, am stat spectator, am folosit Admin-ESP... nu stiu daca are vreo legatura, este doar pentru admini si apare cand esti mort sau spectatezi) la un moment dat mi s-a blocat scanner-ul [White-Screen 7-10s] ,iar cand s-a deblocat mi-a dat direct link-ul in clipboard. L-am pus si a iesit rosu, am verificat Processes, Modules, CFG-urile dar toate erau in regula, nici pana acum nu inteleg care era problema. Am facut inca unul imediat dupa si Processes, Modules si CFG-urile au iesit la fel ca cele anterioare numai ca de data aceasta la Report era albastru, am mai facut inca unul dupa si a fost la fel, nu pot sta cu acel wargod rosu in istoric, imi este teama si aici am putut gasi singurul ajutor, sunt dispus sa ofer orice alta informatie suplimentara ce poate ajuta. Nu am instalat nici un program in ziua aceea, CRED nu sunt sigur ca un program pentru custom-spray ce transforma pozele intr-un format .wad ce apoi il mut in cstrike (tempdecal.wad daca nu ma insel) nu stiu daca are vreo treaba!
LINK DUMP MEMORIE CS: <b>You have to register to ba able to see this link</b>

Tiger
28-02-2021, 09:21 AM
Asa cum ti-am spus si pe facebook, raportul si memory dump nu coincid ca data si ora a CS-ului. Imi trebuie un nou raport care sa iti dea aceeasi detectie si un nou memory dump la momentul raportului.