PDA

View Full Version : FALSE POSITIVE [Cerere Unban WCD Gratiuit] Ueber :x



Uebermutiger
08-01-2021, 08:33 PM
NUME: Ueber :x
IP (OPTIONAL): 188.27.130.78
ID-URI DE STEAM: Atunci jucam cu valve nu stiu ce steam id aveam acum il am pe steam. STEAM_0:0:581230747 de cand joc pe steam cred ca e accelasi cu valve daca tin minte nu mai stiu exact.
MENTIUNI: Pai banul l-am luat asa am jucat pe un server de furien daca tin minte si ma pus la wcd. l-am facut si dupa m-am dus pe unul de jb (adminul respectiv de acolo mi-a cerut si el wcd) si acolo mi'a aparut ca am facut prea multe wcd si ca poti doar 1 la o zii .. si Status BANNED <b>You have to register to ba able to see this link</b> nu mi-am schimbat unique id nici nu stiu ce-i ala.. Am facut cererea deoarece nu mai pot juca normal adica daca imi cere un admin wcd si eu ii zic "nu pot am ban permanent" iau ban indiferent ca ma crede sau nu pe motivul ca l-am refuzat.. am luat ban destul..
Vreau sa zic ca este adevarat ca am "abuzat" de serviciul gratiuit dar a trebuit daca nu, nu mai puteam intra pe serverele respective pe motivul ca as putea fii codat. Sper ca m-ati inteles. Am vrut sa va dau si ID dar nu stiu unde sa-l gasesc si sa-l dau.

Tiger
09-01-2021, 10:52 AM
Poate vrei sa ne spui de ce ai fortat schimbarea unique id stiind ca deja ai ban...

Uebermutiger
09-01-2021, 09:41 PM
Ok daca e de unqiue id eu folosesc 2 deviceu-ri un laptop si pc-ul meu nu stiu daca au accleasi id sincer nici nu stiu ce inseamna aia dar am jucat si pe latpop cs si probabil din cauza aia apare asa,si pe ala ma pus la scan si mi-am luat ban perm. mhm nu stiu daca asta inseamna "fortare" sau nu , eu unul nu ma descurc cu d'stea, ca daca stiam sa schimb unique id puteam intra pe multe sv in care am ban..

Tiger
12-01-2021, 07:02 PM
Ma voi uita in weekend peste cererea ta.

Tiger
18-01-2021, 08:34 PM
Bun, deci cate device-uri ai intr-adevar? Eu vad mai mult de 2...

Uebermutiger
20-01-2021, 03:37 PM
Pai am PC 3 laptopuri acu mna nu imi amintesc sa fii facut wcd pe toate mai ales ca unu ii stricat

Tiger
24-01-2021, 09:28 PM
False-positive. Verifica daca iti merge sa faci scanare.

Uebermutiger
02-02-2021, 03:09 PM
Multumesc sa rezolvat <3

Tiger
03-02-2021, 06:45 PM
Cu placere.

:locked: