PDA

View Full Version : FALSE POSITIVE generic cheat detection



o.sht
04-01-2021, 04:50 AM
RAPORT:<b>You have to register to ba able to see this link</b>
ANTIVIRUS:nu am

DESCRIERE ADITIONALA: testam CS 1.6 Clean Edition <b>You have to register to ba able to see this link</b> in cautare de client curat dar dupa ce am facut wargodsu mi-am dat seama ca wargods ofera client curat si am luat pe acela nu stiu daca este fals positiv sau nu (ce am observat in acel client mi se tot inchidea consola in permanenta si era ceva scris in rusa cred in menu option)

LINK DUMP MEMORIE CS: deja a fost dezinstalat nu stiu daca se mai poate recupera dump memorie daca e nevoie voi reinstall acel client pt teste in detaliu in functie de cerintele wargods (ar trebui sa fie acelasi rezultat pozitiv)

Tiger
04-01-2021, 11:38 AM
Ataseaza-mi fisierul Steam86.dll . In plus, ar trebui sa recitesti cu atentie ce iti spune modelul de cerere... nu ai atasat dump-ul de memorie. Doar cu fisierul respectiv nu cred ca iti pot sterge toate detectiile.

o.sht
04-01-2021, 01:01 PM
am luat acel client cu pricina am refacut wargods <b>You have to register to ba able to see this link</b> / dump file impreuna cu steam86 <b>You have to register to ba able to see this link</b>
(daca este fals pozitiv vor fi sterse ambele detectii?) oricum de acum voi folosi doar clientul de pe wargods

Tiger
04-01-2021, 06:16 PM
False-positive cauzat de fisierul Steam86.dll ce iti era injectat in CS ca protector. Detectiile ti-au fost sterse. Mersi pentru raportare.

o.sht
04-01-2021, 10:28 PM
multumesc mult apreciez effortul depus si rabdarea oferita unui necunoscator

Tiger
04-01-2021, 11:50 PM
Daca mai apar probleme te rog sa deschizi un nou topic.

:locked: